01smailik
20.01.09,14:33
Dobrý.
Neviem, či som dobre zaradila tému, ale chcela by som poradiť.
Pred niekoľkými rokmi sme kúpili auto. Prepísalo sa na mňa. Vozidlo sa však pri dopravnej nehode zdemolovalo, čiže ostal vrak. Tak som ho odlhásila z evidencie na 20 rokov, aby som neplatila poistku za vrak. Nikto také niečo (vrak) nechcel kúpiť. Potom prišiel kamarát jednej známej, že vrak vezme k sebe (asi na súčiastky). Od tej doby akoby vozidlo (vrak) nebolo. No ale na polícii stále vystupujem ako vlastník vozidla aj keď je odhlásené z evidencie. Čo mám robiť, aby som sa zbavila auta, ktoré vlastne v skutočnosti nemám? Ako na to? Mám čakať 20 rokov a potom zase ho odhlásiť na ďalších 20? Dosť blbé. A tiež ma veľmi neteší, že niekoľko rokov som na polícii vlastník vozidla, ktoré už neexistuje. Keď niečo vybavujem, stále mi napíšu, že mám auto, ktoré v skutočnosti nemám. Prosím o radu. Ďakujem
hanelie
20.01.09,13:37
treba požiadať oficialne o vyradenie MV z evidencie - iná možnosť odhlásenia nie je
http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=161
heja3
20.01.09,13:41
U toho kamaráta nie je z toho auta už nič? Lebo ak chceš odhlásiť auto, musíš mať potvrdenie od "šrotovateľa" - ten čo ho zošrotuje, a to sa odovzdáva na polícii. Ak u kamaráta nič nie je - tak to je problém, lebo myslím, že na tie papiere o zošrotovaní sa píše číslo karosérie a neviem či aj motora. Tento papier bezpodmienečne potrebuješ, a ešte s technickým sa tam ide a s kolkom - na políciu. Potom by si ho mohla úplne odhlásiť....
Chobot
20.01.09,14:40
U toho kamaráta nie je z toho auta už nič? Lebo ak chceš odhlásiť auto, musíš mať potvrdenie od "šrotovateľa" - ten čo ho zošrotuje, a to sa odovzdáva na polícii. Ak u kamaráta nič nie je - tak to je problém, lebo myslím, že na tie papiere o zošrotovaní sa píše číslo karosérie a neviem či aj motora. Tento papier bezpodmienečne potrebuješ, a ešte s technickým sa tam ide a s kolkom - na políciu. Potom by si ho mohla úplne odhlásiť....

Niekde som čítal, že v krajných prípadoch sa doklad o zošrotovaní dá nahradiť čestným vyhlásením, že auto zlikvidoval majiteľ ekologickým spôsobom na vlastné náklady. Treba si preveriť na DI, či také čestné vyhlásenie akceptujú, v BA vraj áno.

Už som to našiel, tu to bolo:

http://www.porada.sk/t93089-likvidacia-nepojazdneho-auta.html
01smailik
20.01.09,14:41
U toho kamaráta nie je z toho auta už nič? Lebo ak chceš odhlásiť auto, musíš mať potvrdenie od "šrotovateľa" - ten čo ho zošrotuje, a to sa odovzdáva na polícii. Ak u kamaráta nič nie je - tak to je problém, lebo myslím, že na tie papiere o zošrotovaní sa píše číslo karosérie a neviem či aj motora. Tento papier bezpodmienečne potrebuješ, a ešte s technickým sa tam ide a s kolkom - na políciu. Potom by si ho mohla úplne odhlásiť....
Tak ako vidím, musím počkať 20 rokov a zase ho na 20 rokov odhlásiť. Z toho auta (vraku) už nie je ani šrúbka. Veď ono aj tak zdemolované bolo :-) na šrubku. Ale, čo už. Ďakujem za rady. Vidím, že sa ho nezbavím. Dúfam, že po mojej smrti ten zdrap papiera nebudú dediť deti. Veď čo by vlastne dedili? Auto, ktoré vlastne neexistuje, smutné.
globalpartner
20.01.09,16:10
Tak ako vidím, musím počkať 20 rokov a zase ho na 20 rokov odhlásiť. Z toho auta (vraku) už nie je ani šrúbka. Veď ono aj tak zdemolované bolo :-) na šrubku. Ale, čo už. Ďakujem za rady. Vidím, že sa ho nezbavím. Dúfam, že po mojej smrti ten zdrap papiera nebudú dediť deti. Veď čo by vlastne dedili? Auto, ktoré vlastne neexistuje, smutné.

Určité riešenie by tu bolo aj keď svoj problem vlastne prenesiete na svojho kamaráta to riešenie spočíva v spísani darovacej alebo kúpnopredajnej zmluvy za cenu súčiastok s kamarátom .
Potom musíte vrátiť auto späť do evidencie žiadosťou o znovu zaradenie a následne ohlásíť zmenu majiteľa (100 ,-Sk/
Nie som si istý či toto práve chcete