goran05
20.01.09,16:06
Dobrý deň.Chcem sa spýtať-v obdoby 01/09-03/09 som pracoval v holandsku cez agentúru a jediny doklad ktorý mám je pracovná zmluva.Vzhladom k tomu že nakonec vyšlo že je agentúra nesolidná prišlo k nahlemu ukončeniu práce a navratu domov. Neviem či budem schopný alebo teda povinny dopracovať sa nejakym sposobom k vypoveď a doklady k danovemu priznaniu od agentury alebo mi stači toto obdobie uviesť ako obdobie kedy som bol "dobrovolne nezamestnany".
Johanka
20.01.09,15:16
Dobrý deň.Chcem sa spýtať-v obdoby 01/09-03/09 som pracoval v holandsku cez agentúru a jediny doklad ktorý mám je pracovná zmluva.Vzhladom k tomu že nakonec vyšlo že je agentúra nesolidná prišlo k nahlemu ukončeniu práce a navratu domov. Neviem či budem schopný alebo teda povinny dopracovať sa nejakym sposobom k vypoveď a doklady k danovemu priznaniu od agentury alebo mi stači toto obdobie uviesť ako obdobie kedy som bol "dobrovolne nezamestnany".
1. také obdobie ešte ani nebolo :) asi preklep,
2. v prípade príjmu zo zahraničia môžem požiadať o predĺženie lehoty na podanie DP až o 6 mesiacov, takže času ( na zháňanie potvrdenia o výške príjmu, príp. zaplatených odvodoch a dani ) budeš mať dosť,
3. v DP nemusíš mať zdokladované, kde si robil alebo nerobil, mal príjem alebo nemal pre každý jeden deň. Ale nepriznať príjem nie je riešenie,
4. mal si v roku 2008 aj iný príjem. Ak nie, aký bol príjem z Holandska ?
goran05
20.01.09,15:42
ano bol to preklep. v january som pracoval na slovensku a po navrate z holandska som nastupil naspat do istej fimy cize znova na slovensku az do 09/08 a od tej doby "dobrovolne nezamestnany".V zhladom k tomu ze mam zenu na materskej a chcem si na nu uplatnit ulavy a mame 3 male deti tak by som si rad uplatnil i danovi bonus za obdobie 09/08-12/08 a zaroven podla ziskania alebo neziskania dokladov z holandska aj za toto obdobie