angimak
20.01.09,15:25
pekny den,
vedeli by ste mi poradit, co vsetko sa moze dat do kalkulacie na dotaciu, ak chcem otvorit predajnu s textilom? Najom za prenajaty priestor chcem vynechat. Dakujem
veronikasad
20.01.09,14:39
pekny den,
vedeli by ste mi poradit, co vsetko sa moze dat do kalkulacie na dotaciu, ak chcem otvorit predajnu s textilom? Najom za prenajaty priestor chcem vynechat. Dakujem
povinné odvody do zdr.poisťovne, dobrovolné odvody do soc.poisťovne
zariadenie predajne - registr.pokladňa, regály, predajné pulty,
PC, tlačiareň, písací stôl, stolička, kanc.nábytok /zariadenie kancelárie/
angimak
20.01.09,15:00
takto by bolo lahke...ale prave to je najhorsie, ze nakup nabytku, vybavenie-su neopravnene naklady. Okrem reg.pokl. a odvodov, neviem co vsetko. Ale dakujem za radu.
Ľubica 025
20.01.09,17:01
takto by bolo lahke...ale prave to je najhorsie, ze nakup nabytku, vybavenie-su neopravnene naklady. Okrem reg.pokl. a odvodov, neviem co vsetko. Ale dakujem za radu.
To ti povedali na úrade práce, že nákup napr. pultov, regálov sú neoprávnené náklady? Mne to v podnikateľskom zámere schválili.
veronikasad
20.01.09,17:03
takto by bolo lahke...ale prave to je najhorsie, ze nakup nabytku, vybavenie-su neopravnene naklady. Okrem reg.pokl. a odvodov, neviem co vsetko. Ale dakujem za radu.
S PC, tlačiarňou ... by taktiež nemal byť problém.
Dotáciu nemôžeš použiť na nákup tovaru
angimak
21.01.09,08:16
Ano..regal a nabytok je vo formulari napisane, co nam dali.To ze ked spocitam, PC s tlaciarnou+reg.pokl.+odvody...este aj to je malo, lebo suma sa uz zvysila na 113900Sk.
Margaréta35
21.01.09,08:18
daj si tam nájom
angimak
21.01.09,08:30
no to som chcela...ale hygienici uz potrebuju aj list vlastnictva...a tam je este uvedeny nehnutelnost ako "rodinny dom"-teraz aj s tym je problem,lebo kym sa to vsetko vyriesi a prepise ako "na podnikatelske ucely"-to potrebuje cas
kovex
21.01.09,09:07
Tak ma napadlo, nemohla by byť v kalkulácii na dotáciu aj mzda pre prípadneho zamestnanca alebo odmena pracovníkovi zametnaného na dohodu?
wagner
21.01.09,14:31
Mzdy do podnikateľského zámeru nepatria, to Ti nezoberú. Nájom si môžeš dať, pri podnikateľskom zámere stačí zmluva o nájme, žiadny LV
dida2
23.01.09,19:35
Ahoj,
ja som si tam dala aj softwér, náklady na zriadenie internetu, úprava interiéru - maľovanie, kanc. kreslo...
A chcem sa spýtať, aký sortiment textilu chceš predávať? Máš už zrejmých dodávateľov?
Vdaka
slavkavar
28.01.09,10:01
Prosim radu. Dotáciu od UPSVAR zaučtujem do PNZD a výdavky z nej na VOZD?
veronikasad
28.01.09,10:14
Prosim radu. Dotáciu od UPSVAR zaučtujem do PNZD a výdavky z nej na VOZD?
Príjem dotácie na bežný účet = PNZD.
Na konci roka vyčerpanú dotáciu cez interný doklad = POZD
Výdavky z dotácie = VOZD
dopad na základ dane = 0.
Vyčerpaná dotácia sa započítava do príjmu pre posudzovanie povinnej registrácie v SP.
slavkavar
28.01.09,10:40
POZD ako príjmy ostatné hej? A ta časť ktorá ostala nevyčerpaná ostane v PNZD.Posudzovanie povinnej registrácie to myslíš započítanie do základu dane pre odvody do SP?
slavkavar
28.01.09,16:43
Poradí mi niekto?
kovex
06.02.09,11:42
Príjem dotácie na bežný účet = PNZD.
Na konci roka vyčerpanú dotáciu cez interný doklad = POZD
Výdavky z dotácie = VOZD
dopad na základ dane = 0.
Vyčerpaná dotácia sa započítava do príjmu pre posudzovanie povinnej registrácie v SP.


Proísm vás, správne tomu rozumiem, že vyčerpaná dotácia sa započítava do príjmu na platenie poistného do SP?
pospo
06.02.09,13:12
Do planu im napis co tam chcu mat resp. co tam mozes mat. A ked dostanes peniaze mas dva roky na to aby si ich vydokladovala takze dovtedy urcite zozenies faktury na veci ktore mas v podnikatelskom plane. (Za peniaze si kupis cokolvek) Nedavam ti rady ako by sa to malo robit ale ako to robi vacsina!!!!!:)
kovex
16.04.09,05:49
Dobrý deň, aký je postup pri začatí podnikania ak chcem dostať príspevok z úradu práce? Je potrebné najprv vybaviť živnosť a potom žiadať o príspevok alebo najprv žiadať príspevok a po schválení si stačí vybaviť živnosť?
Ďakujem za odpoveď.
grammatika
16.04.09,05:53
Dobrý deň, aký je postup pri začatí podnikania ak chcem dostať príspevok z úradu práce? Je potrebné najprv vybaviť živnosť a potom žiadať o príspevok alebo najprv žiadať príspevok a po schválení si stačí vybaviť živnosť?
Ďakujem za odpoveď.

Najskôr žiadosť potom živnosť. Je tu veľa tém, daj si do vyhľadávača.
kovex
16.04.09,06:04
Ďakujem pekne, takže až po schválení žiadosti na príspevok sa vybavuje živnosť.
izachar
17.04.09,06:22
zdravim, potreboval by som radu, chcel by som zacat podnikat a vyuzit aj dotaciu od statu. Zaujimalo by ma ci by bolo mozne sa popri zivnost na ktoru mam dotaaciu vykonavat aj inu zivnost pripadne sa aj aj zamestnat.
Zaujima ma to preto lebo beriem do uvahy vsetky moznosti a to aj tu ze by ma len zivnost ta zivnost nemusela uzivit. DAkujem za odpoved
grammatika
17.04.09,06:26
Živnosť na ktorú máš dotáciu musí fungovať 2 roky. Musíš vykázať činnosť. Ale môžeš sa i zamestnať.
danushka
17.04.09,06:28
Živnosť na ktorú máš dotáciu musí fungovať 2 roky. Musíš vykázať činnosť. Ale môžeš sa i zamestnať.

Zamestnať sa môže, ak mu to zmluva pri poskytnutí dotácie z ÚPSVaR nezakazuje. Ale živnostník musí jednoznačne vykázať funkčnosť živnosti počas 2 rokov, tento príjem by mal byť preň ťažiskový.
grammatika
17.04.09,06:29
Zamestnať sa môže, ak mu to zmluva nezakazuje. Ale živnostník musí jednoznačne vykázať funkčnosť živnosti.

áno, tak som to i myslela
izachar
17.04.09,08:44
dakujem za radu, je mi jasne ze zivnost musi vykazovat funkcnost, ale ked sa da stihat aj viac tak preco to nevyuzit :-)
Vdaka za radu este raz
izachar
23.04.09,09:46
este by som Vas chcel poprosit, je mozne vziat dotaciu ak mam v plane otvorit pozicovnu privesnych vozikov, myslim ci je mozne z prostriedkov dotacie nakupit voziky, uhradit najom za pozemok, reklamu a pod. DAkujem
adu80
22.06.09,10:55
Živnosť na ktorú máš dotáciu musí fungovať 2 roky. Musíš vykázať činnosť. Ale môžeš sa i zamestnať.

Dostala som dotaciu,teraz by som chcela pozastavit zivnost na niekolko mesiacov,no neviem ci je to mozne. Ma niekto s tym skusenosti?
alencek
28.06.09,11:03
Zamestnať sa môže, ak mu to zmluva pri poskytnutí dotácie z ÚPSVaR nezakazuje. Ale živnostník musí jednoznačne vykázať funkčnosť živnosti počas 2 rokov, tento príjem by mal byť preň ťažiskový.

Komu vykazujem funkčnosť tej živnosti, na ktorú som dostala príspevok? Nemôžem mať príjem aj z inej činnosti (živnosti)?
grammatika
29.06.09,08:26
Komu vykazujem funkčnosť tej živnosti, na ktorú som dostala príspevok? Nemôžem mať príjem aj z inej činnosti (živnosti)?
Môžeš mať aj príjem z inej živnosti.
Funkčnosť živnosti preukazuješ, vtedy, ak Ťa úrad o to požiada t.z.:"Si povinná na vyžiadanie úradu preukázať dodržiavanie podmienok dohody=zmluvy, ktorú si s ÚPSVaR uzavrela. Skontrolovať Ťa môžu počas 10 rokov od uzatvorenia dohody o príspevku.
mifikac
08.07.09,08:42
zdravim,
chcem sa spytat, ci sa da vyuzit dotácia PU aj na zivnost, ak nemam okrem prace doma ziadnu prevadzku.
diky
brato
08.07.09,10:06
Ano..regal a nabytok je vo formulari napisane, co nam dali.To ze ked spocitam, PC s tlaciarnou+reg.pokl.+odvody...este aj to je malo, lebo suma sa uz zvysila na 113900Sk.

Možeš prosim ťa upresniť pre ktory kraj je taka suma ako uvadzaš? Mne sa vidi že ta suma nieje všade rovnaka......
pafendorf
28.11.11,14:01
Mam jednu otazocku, nechcel som davat novu temu tak som to supol sem ...
Kedy mi pride dotacia alebo kedy vam prisla ? do 30 dni by "mali" poslat , dohodu som podpisal 26.10 dnes je 28.11 a na ucte ani cent tak teraz neviem ci sa jej dozijem alebo ? .... dakujem za odpoved :)
bimbiš
05.12.11,15:39
Mam jednu otazocku, nechcel som davat novu temu tak som to supol sem ...
Kedy mi pride dotacia alebo kedy vam prisla ? do 30 dni by "mali" poslat , dohodu som podpisal 26.10 dnes je 28.11 a na ucte ani cent tak teraz neviem ci sa jej dozijem alebo ? .... dakujem za odpoved :)


No mozes cakat ;) ja mam dohodu od 7.10.2011 a dodnes ani cent a vyjadrenie uradu ? Nemáme peniaze, samozrejme ze nájom ide zdravotna ide. Cize pomoc bola jasna donutit ludi vyradit sa zo zivnostou z uradu, následne sa chválit ako nezamestnanost neklesá v nejakych velkych cislach. Vsak co tam po tom ze ludia su z toho na kolenach. Odporucam poslat ziadost o náhradu škody za nedodrzanie dohody...