grette
20.01.09,16:29
Chcela by som poprosiť o odpoveď... akú maximálnu sumu je možné jednorázovo uhradiť v hotovosti, napr. uhradená záloha v hotovosti. Niečo sa mi marí, že je to obmedzené... ale neviem nájsť najakú relevantnú odvolávku. ďakujem
kori
20.01.09,15:38
k dokladu z registračnej pokladnice vyššom ako 50tis sk je potrebné vystaviť faktúru.
pri úhrade FO v hotovosti viac ako 100tis je potrebné po skončení zdaň.obdobia oznámiť tieto osoby a platby na DU. Neviem či si myslela toto.
grette
21.01.09,09:26
Kori, ďakujem za odpoveď, ale mala som na mysli niečo iné... opýtam sa ináč... Môže s.r.o. zaplatiť inej s.r.o. zálohu v hotovosti napr. 90.000 euro? Nemala by táto transakcia prebehnúť cez banku? Je nejaký limit pre takéto hotovostné platby? ďakujem...
alušik
21.01.09,09:38
Nie, žiadne obmedzenie neexistuje. Kedysi dávno platilo, že sa nemohla platiť tuším suma, kde DPH bola nad 200 tis., ale to už viac rokov neplatí.
kori
21.01.09,09:39
tak na takéto platby limit neexistuje. akurát je zvykom že to ide cez banku nakoľko vysoké hotovostné transakcie môžu znamenať zvýšené riziko prania špinavých peňazí. ale to je už iná téma. čiže odpoveď je-môže
grette
21.01.09,10:23
ďakujem alušik aj kori ...