janka
06.07.04,12:26
zdravim všetkych poradakov,písala som tu o združení, mám problém, zmluva je na svete, ale tá druhá FO si ešte v júni otvorila podnikateľský účet v banke kvôli príspevku na samozamestnanie, a prvá FO už nakupovala tovar, ide o to, že sa v zmluve dohodli, že ekonomickú činnosť bude vykonávať prvá FO (nákup tovaru, účtovníctvo....) ale účet v banke je vedený na druhu FO, je to možné?????? samozrejme prístup k účtu budú mať obidvaja, musia tam byť dva podpisy.....
dakujem
Aňa
06.07.04,11:54
ja si myslím, že pokiaľ bude v banke podpísaná akási dohoda a budú mať podpisové právo obidvaja, tak by nemal byť žiadny problém. Ja mám tiež združenie, ale nie je medzi nimi takáto dohoda, lebo ide o manželov a majú založený jeden účet.
marika1
06.07.04,17:39
Ja účtujem pre 2 združenia. V každom sú dvaja členovia. Každý má svoj účet a jeden spoločný na združenie na meno jedného z nich so spoločným oprávnením na ten účet. Tam sa platí všetko, čo sa týka združenia.
ekin
07.07.04,07:39
otvorila by som tiez osobitny ucet pre zdruzenie - pod menom tej FO, co bude viest uctovnictvo - a dala pristup pre obidve zmluvne strany
Tak by sa vlastne dve FO oddelili aj uctovne a nebol by problem pri spracovani uctovnictva, ani pri ..hm, moznych nedorozumeniach, odkial sa prave cerpaju koho peniaze...
v zdruzeni plati - cisty stôl, ciste víno, ... a snad to aj vydrzi, ak su rozumni