MGiti
20.01.09,16:46
Milí poraďáci, chcela by som sa Vás spýtať na Vaše skúsenosti s mobilným operátorom T Mobil. Moja dcéra s nimi pred 2 rokmi uzavrela zmluvu na používanie internetu. Zmluva sa jej mala skončiť 22.11.2008. Dňa 21.11.2008 sme boli u nás v pobočke T Mobile, že nechceme ďalej využívať ich služby a chceme s nimi ukončiť zmluvu. Slečna nám tam povedala, že fakturačné obdobie musíme aj tak zaplatiť až do konca aj keď už nebudeme používať ich internet t.j. od 8.11.2008 do 7.12.2008. Tak nám prišla fa, ktorú sme zaplatili. Podotýkam, že sme ich internetové služby od toho 21.11.2008 ani nepoužívali. Ale problém je v tom, že tento týždeň sme dostali daľšiu fa na tú istú sumu ako sme aj platievali a to za obdobie od 8.12.2008 do 7.1.2009 čo ma veľmi nahnevalo. Keď som k nim volala tak mi povedali, že to je vraj za mesačnú výpovednú dobu, čo ma veľmi nahnevalo, veď kto má teraz navyše viac ako 700,- SK len tak do vetra, pritom sme o tomto ani nevedeli a preto sme sa snažili vybaviť to ukončenie ešte v termíne aby sme nemali zbytočné poplatky. Operátor mi ešte povedal, že keby sme to chceli bez tej výpovednej doby tak zaplatíme poplatok 599,- Sk za zrušenie zmluvy - no ja som bola VEĽMI sklamaná, že pri ich veľkých reklamách o kvalitných službách takto oberajú ľudí o peniaze. Mal z Vás niekto podobné skúsenosti? :mad:
Paula
20.01.09,16:04
Keď som dávala výpoveď ja, informovali ma o mesačnej výp. dobe i poplatku v prípade, že na ten mesiac nepristúpim. Čo ma ale nasrdilo a presvedčilo o tom, že s nimi už nikdy viac, bola posledná skúsenosť. Pár dní pred "totálnym" ukončením mi prišla od nich sms s textom, aby som im ohľadom ukončenia zmluvy zavolala na tel č. 20/....zvyšok už nepamätám. Pozrela som sa na internete a dané číslo (pevná linka) nemajú uvedené ako nespoplatnené. Dva dni som bola nahnevaná na takýto prístup, ale z obavy, že niečo nie je v poriadku, som napokon tam zavolala. Výsledok: okamžite mi začali ponúkať nejakú výhodu....tak ten hovor som rázne ukončila a neviem si odpustiť ešte teraz , že som sa dala na tú ich sms nachytať. Ešte naposledy na mne zarobili.
Uff, som sa vybublala.
MGiti
20.01.09,16:08
Takže aj Ty si musela zaplatiť tu fa, za tú výpovednú dobu? Lebo toto ma teda strašne dojalo a že nikdy viac si u nich nedáme poskytovať žiadne služby tak to je jasné.
ivaral
27.03.12,18:32
Znamená to teda, že porušujú prísľub 24 mesačnej viazanosti?
Prečo to doteraz nikto právne nenapadol?!
draik
27.03.12,19:08
Výpovedná lehota je jednomesačná a začne plynúť začiatkom ďalšieho zúčtovacieho obdobia. Majú to v obchodných podmienkach.
ivaral
27.03.12,19:17
Takže, ak by som chcel skončiť, musím podať výpoveď cca 1,5 mesiaca pred koncom viazanosti ....
kopretinka
03.11.13,10:34
nič neporušujú,prečítaj si zmluvné podmienky....ak nedáš výpoveď,tak zmluva sa automatický stane zmluvou na dobu neurčitú
ivaral
03.11.13,11:05
Na dobu neurčitú, ale za iných podmienok, resp. ti ponechajú dohodnuté podmienky, ale sami nevedia, ako dlho!! Mne ich raz ponechali asi 3 mesiace.
No a nedovolia dať výpoveď tak, aby som bol u nich viazaný max. 24 mesiacov. Výpoveď môžem dať až po uplynutí viazanosti. Teda aspoň tak mi to vysvetlili v T-centre.
marjankaj
03.11.13,11:11
Keď to vadí tebe, tak prečo to nenapadneš ty?
Alebo sa riadiš heslom: Dejte mi lidi a já to udělám?
kopretinka
03.11.13,11:11
výpoveď môžeš dať tak,aby ti viazanosť skončila presne po 24 mesiacoch.plus nejaký ten týždeň,podľa toho,aké máš fakturačné obdobie.Toto nerobí iba tmobil,je to aj u poskytovateľov internetu.
ivaral
03.11.13,11:56
Ja som sem len napísal svoju reálnu skúsenosť.
Nenapadnem to preto, lebo nie som právne zbehlý a nemám na to. Hľadal som si vtedy o tom nejaké info na nete, a našiel som len plno bezradných ľudí. Tak je zaujímavé, že sa do toho ešte neobul nejaký právnik ...
A už prestaň do mňa útočiť pls. ;) Lebo ako si čítal v téme, kde si ma dnes začal napádať, napísal som tam, že je lepšie si niečo urobiť sám, ako keby som to mal zadať niekomu inému. Takže určite nie som niekto Dejte mi lidi a já to udělám.
marjankaj
03.11.13,13:02
Dal si otázku, tak som odpovedal.
Prečo by sa do toho mal nejaký právnik obúvať? Veď si ho objednaj a zaplať. Potom sa do toho obuje. Naozaj výhodný kšeft pre právnika.
Jeden právnik raz povedal. Zadarmo nemyslím.
Indeed
03.11.13,13:06
Ja som mal podobnú skusenosť...

využijú všetko možné aj nemožné aby robili obštrukcie a prieťahy a takto predlžili obdobie viazanost...
aby od zákazníka nejakým sposobom vydrankali platbu za nasledujúce 2-3 fakturačne obdobia

Ja neviem,či im takéto chrapúnstvo a trvale poškodenie image a good-willu
za tých niekoľko desiatok eur stojí
marjankaj
03.11.13,13:16
A keby ti kvapkal vodovodný kohútik, tak nie je povinnosťou inštalatéra prísť a opraviť ti ho. Dokonca ani ak mu zavoláš nie je povinný prísť. Môže ti povedať, že príde o dva týždne, a aby si dovtedy vydržal. Lebo je na dovolenke v Thajsku.

Keď niečo potrebuješ, tak sa sám musíš postarať. Nikto to za teba neurobí. A zadarmo už vôvec nie.
Na toto nemusíš byť právne zbehlý, stačí byť právne spôsobilý.