PaloPa
20.01.09,18:06
Možno niekomu pomôže hromadný podací hárok, upravený na euro.
Stiahnuť možno tu: http://pc-prog.sk/Download/UseFull/podaci_harok.zip
(http://pc-prog.sk/Download/UseFull/podaci_harok.zip)
Palo

(... čisté tlačivo, žiadne vzorce)
PaloPa
20.03.09,17:53
Nedá sa mi upraviť môj pôvodný príspevok, tak si aspoň sám sebe odpoviem :cool:

Inšpirovaný príspevkami v sekcii dokumenty (autori marjankaj, machinak, markech), a denne prinútený častejšie používať,
dal som podací lístok i hárok do jedného dokumentu, s možnosťou výberu Adresáta i Odosielateľa.

Dve verzie:
1) Bez makier - s využitím funkcie VLOOKUP / nevýhoda - do priestorov so vzorcami nemôžem písať čo ja chcem
2) S makrami - ak nájde zvoleného adresáta (odosielateľa) v zozname, doplní príslušné polia, ale možno ich následne prepísať.

TIP: Výber adresáta - klik na šípku pri zvolenom žltom poli

Palo

p.s. Nebojte sa farebných polí, tlač je nastavená na "Black / White"
cathyc
31.07.09,07:10
Nedá sa mi upraviť môj pôvodný príspevok, tak si aspoň sám sebe odpoviem :cool:

Inšpirovaný príspevkami v sekcii dokumenty (autori marjankaj, machinak, markech), a denne prinútený častejšie používať,
dal som podací lístok i hárok do jedného dokumentu, s možnosťou výberu Adresáta i Odosielateľa.

Dve verzie:
1) Bez makier - s využitím funkcie VLOOKUP / nevýhoda - do priestorov so vzorcami nemôžem písať čo ja chcem
2) S makrami - ak nájde zvoleného adresáta (odosielateľa) v zozname, doplní príslušné polia, ale možno ich následne prepísať.

TIP: Výber adresáta - klik na šípku pri zvolenom žltom poli

Palo

p.s. Nebojte sa farebných polí, tlač je nastavená na "Black / White"
Ďakujem, skvelá pomôcka. Mala som aj pred tým niečo podobné, ale táto verzia je premakaná.
bobino38
31.07.09,10:25
A nemohol by niekto tam vsunuť vzorec na výpočet celkovej sumy v kolnke výplatné?
PaloPa
31.07.09,10:45
Ale hej, dá sa :)
P.

vymažte si cvičné čísla
bobino38
31.07.09,10:49
díííky moc:-))
emula1
30.09.10,11:50
Je to super vec, len by som sa povodcu tabulky rada spytala, ako je mozne upravit vzorec, aby som mala moznost vybrat viac ako zo 100 adresatov - pri doplnenom 101 uz mi ho nevyberie.

vopred dakujem
PaloPa
30.09.10,12:06
Je to super vec, len by som sa povodcu tabulky rada spytala, ako je mozne upravit vzorec, aby som mala moznost vybrat viac ako zo 100 adresatov - pri doplnenom 101 uz mi ho nevyberie.

vopred dakujem

V Pod.hárku je použitá tzv. pomenovaná oblasť "Adresati".

Jej rozsah je možné zneniť nasledovne (XL 2003):
1) hl.ponuka Vložiť / Názov / Definovať
2) v dialógu vybrať príslušnú oblasť a v spodnej časti zmeniť rozsah oblasti.

Viď obrázky.

Palo

Ešte jednoduchší spôsob je urobiť kópiu ľubovoľného počtu riadkov tak, aby nebol označený posledný riadok.
Potom sa oblasť zväčší automaticky.

Postup:
1) Označím si riadky (myšou cez záhlavia riadkov)
2) CRTL + C
3) CTRL + plus na numerickej klávesnici
emula1
19.10.10,06:38
prepac, ze ta s tym stale otravujem,

skusala som rozsirit rozsah adresatov jednym aj druhym sposobom, ale nejde mi to. nie som sice expert na excel, ale zakladne pouzivanie a vzorce zvladam. neviem, ci je problem vo verzii excelu /mam 2007/ alebo co, ale uz neviem. Ked i dam napr. skopirovat bunky CTRL C a potom CTRL + sice to skopiruje v adresatoch, ale ked si v pod.harku chcem vybrat tie nove, tak to tam nie je. nevies, v com by mohol byt problem?
Potrebujem totiz si zadat cca 1000 adresatov, tlacime totiz stvrtrocne velke mnozstvo listov.
PaloPa
19.10.10,08:24
prepac, ze ta s tym stale otravujem,

skusala som rozsirit rozsah adresatov jednym aj druhym sposobom, ale nejde mi to. nie som sice expert na excel, ale zakladne pouzivanie a vzorce zvladam. neviem, ci je problem vo verzii excelu /mam 2007/ alebo co, ale uz neviem. Ked i dam napr. skopirovat bunky CTRL C a potom CTRL + sice to skopiruje v adresatoch, ale ked si v pod.harku chcem vybrat tie nove, tak to tam nie je. nevies, v com by mohol byt problem?
Potrebujem totiz si zadat cca 1000 adresatov, tlacime totiz stvrtrocne velke mnozstvo listov.

Páči sa. Pripájam verziu pre XL 2003 i 2007 (v zip tvare)
P.
emula1
19.10.10,11:17
dakujem ti velmi pekne, moc si mi pomohol.

prajem pekny den :):):)
pandorasbox
22.10.10,13:46
Páči sa. Pripájam verziu pre XL 2003 i 2007 (v zip tvare)
P.

ahoj, neplánuješ náhodou prerobiť tabuľku v časti "Podací lístok" na nové podacie lístky? Už dávno nie sú platné tie, ktoré sú v tabuľke:). dík.krásny deň
PaloPa
23.10.10,14:19
ahoj, neplánuješ náhodou prerobiť tabuľku v časti "Podací lístok" na nové podacie lístky? Už dávno nie sú platné tie, ktoré sú v tabuľke:). dík.krásny deň

Hej, máš pravdu, sú iné tlačivá.

V prílohe sú upravené verzie (pre XL 2003 i 2007), podací lístok i hárok, pre 1000 adries.

P.
marjankaj
23.10.10,19:40
ahoj, neplánuješ náhodou prerobiť tabuľku v časti "Podací lístok" na nové podacie lístky? Už dávno nie sú platné tie, ktoré sú v tabuľke:). dík.krásny deň

A sakra.
A ja to podávam na tých starých a na pošte ma ani neupozornili.:mee:
Čo keď mi to daňová kontrola vyhodí z nákladov???:confused:
pandorasbox
24.10.10,08:52
Hej, máš pravdu, sú iné tlačivá.

V prílohe sú upravené verzie (pre XL 2003 i 2007), podací lístok i hárok, pre 1000 adries.

P.

srdečná vďaka. si šikovný. prajem krásny:)
emula1
25.10.10,05:38
ja som sa na to priamo na poste pytala, zatial su v platnosti aj tie stare podacie listky a harky