solida
20.01.09,18:47
Prosím o radu skúsenejších kolegov. Ako mám uviesť na polročnom vysvedčení hodnotenie z Hv, Vv, Tv, keď tieto predmety sa doteraz hodnotili slovne ako absolvoval/neabsolvoval, no v prílohe č.2 k metodickému pokynu č. 1/2009, sú hodnotené známkou? A čo s vlastivedou a prírodovedou v 3. a 4. ročníku?
Som čerstvá absolventka fakulty, no mám tu z toho riadny hokej :-(. Pomôžete?
jaros5
23.01.09,08:12
Prosím o radu skúsenejších kolegov. Ako mám uviesť na polročnom vysvedčení hodnotenie z Hv, Vv, Tv, keď tieto predmety sa doteraz hodnotili slovne ako absolvoval/neabsolvoval, no v prílohe č.2 k metodickému pokynu č. 1/2009, sú hodnotené známkou? A čo s vlastivedou a prírodovedou v 3. a 4. ročníku?
Som čerstvá absolventka fakulty, no mám tu z toho riadny hokej :-(. Pomôžete?
Tieto otázky sa najlepšie riešia na MZ, PK, pracovných poradách.
Aj vedenie školy by malo niečo robiť;).
katica.vargova
27.01.09,17:01
Podľa starého zákona sme výchovné predmety na I.st. nehodnotili, písali sme, ako uvádzaš absolvoval - neabsolvoval.

Keďže sme nový zákon obdržali cca 2 týždne pred vydávaním polročného vysvedčenia, my sme sa na pedagogickej rade dohodli tento rok tieto predmety neklasifikovať a nehodnotiť ani slovne. A to nehovoriac o tom, že už po vypísaní vysvedčenia nám znova prišiel oznam, že na isté miesto sa nepíše bodka.
Pokiaľ v tom nemajú jasno múdre hlavy, nech nežiadajú od nás niečo, čo si práve vymyslia.

Takže naďalej sme písali k výchovám absolvoval - neabsolvoval.

Rada by som si prečítala k tejto téme viac rád, prípadne pripomienok.

Vlastivedu a prírodovedu klasifikujeme známkami, aj 3. a 4. ročník. Klasifikácia v 3. ročníku sa odsúhlasila na prvej pedagogickej rade.
lubinami
27.01.09,20:29
Nám na túto otázku na krajskom školskom úrade povedali, že absolvoval/a, sa môže písať len pri náboženskej alebo etickej výchove !!!! Ostatné výchovy sa musia klasifikovať slovne alebo známkami, ako sa dohodne na ped.porade. Pozor. pri slovnom hodnotení 2 až 4.ročník, musia byť napísané aj výsledky : napr. veľmi dobré výsledky, dobré výsledky atď.- V prvej tirede sa píše _ veľmi dobre, dobre, ..... atď. bez výsledkov. Musí sa to nejako zmestiť do tých koloniek na vysvedčení.
Ja len toľko, aby ste nemali chybu, treba si to radšej overiť. Pozreť vzory na stránke www. minedu.sk. Je v tom guláš.

Od veci.
Ešte otázka ? Koľko hodín môže žiak maximálne vymeškať, aby mohol byť klasifikovaný ?
katica.vargova
30.01.09,09:41
Áno, som si toho vedomá, že abs. - neabs. sa môže písať len pri etickej a náboženskej výchove, ale riaditeľka povedala, že ona nám tie vysvedčenia podpisuje, takže keby niečo, tak zodpovedá za podpísaný dokument.
Je v tom riadny zmätok.