kinimod
20.01.09,19:36
Potrebujem z podn. bankového účtu vybrať nejaký obnos peňazí. Chcem ich požičať na niekoľko dní svojmu známemu. V tom istom množstve ich chcem potom naspať (po vrátení) na ten istý účet vložiť.

Vediem JÚ a samostatný podnikateľský účet.

Ako mám výber a vklad správne zaúčtovať, aby nepodliehal dani z príjmu?

Ďakujem.
ekopo
20.01.09,18:40
žeby osobná spotreba - VNZD?
a potom vklad PNZD?
kinimod
20.01.09,19:01
Nebolo by lepšie na priebežnú položku, potom fiktívne vklad do pokladnice (keďže je to len pár dní, nič by to nemalo ovplyvniť), a následne z pokladnice späť na účet?
atka4
20.01.09,19:05
Nebolo by lepšie na priebežnú položku, potom fiktívne vklad do pokladnice (keďže je to len pár dní, nič by to nemalo ovplyvniť), a následne z pokladnice späť na účet?
ide to aj takto, aj ako píše "ekopo". Ale skôr by som sa prikláňala k verzii od "Ekopo". Je to "čistejšie" a reálne - tie peniaze tam naozaj v tej pokladni nemáš. Nemá to u teb;)a kto asi kontrolovať, lebo si sám sebe pánom, ale výber na os. spotr. je legálny....(môj názor)
ekopo
20.01.09,19:09
Nebolo by lepšie na priebežnú položku, potom fiktívne vklad do pokladnice (keďže je to len pár dní, nič by to nemalo ovplyvniť), a následne z pokladnice späť na účet?
už len pre toto by to nebolo lepšie
mohlo by to byť tak ďalej, príjem z PP do pokladne, výdaj z pokladne pre osobnú spotrebu....
moncici
02.02.09,07:53
Musím aj výber z BU pre osobnú spotrebu VNZD posuvat cez
priebežné položky do pokladne? A potom znova výdaj z pokladne ako VNZD?
Do pokladne si predsa dat len tolko penazí koľko potrebujem? :) Dakujem
mysimis
02.02.09,07:56
Ak z BÚ použiješ finančné prostriedky na osobnú spotrebu, nemusíš ich účtovať cez priebežné položky. Hneď z BÚ to zaúčtuj do osobnej spotreby.
moncici
02.02.09,08:01
Vdaka, mam ušetreny cas z pehadzovanim penazí,