Kajkas
20.01.09,20:19
Dobrý večer prajem. Chcela by som sa opýtať, či by mi niekto vedel poradiť v takejto veci. Sme s.r.o. platca DPH, máme auto na leasing M1 bez nároku na odpočet DPH. Prenajali sme ho platcovi DPH. Ako mám vystaviť faktúru, s DPH alebo bez DPH. Ďakujem.
Rozalka
20.01.09,19:23
Pre teba je to riadne zdaniteľné plnenie v tuzemsku. Vystavuješ s DPH.
Apropo: súhlasí lízingovka s ďalším prenájmom?
Johanka
20.01.09,19:23
Dobrý večer prajem. Chcela by som sa opýtať, či by mi niekto vedel poradiť v takejto veci. Sme s.r.o. platca DPH, máme auto na leasing M1 bez nároku na odpočet DPH. Prenajali sme ho platcovi DPH. Ako mám vystaviť faktúru, s DPH alebo bez DPH. Ďakujem.
Prenájom hnuteľných vecí nie je oslobodený od DPH. Druhá strana mince je, že odpočet DPH pri prenájme M1 nie je možný.
Kajkas
20.01.09,19:26
Leasingovku sme súhlas nepýtali, je to len príležitostný prenájom. Auto využíva aj naša firma aj tá druhá keď potrebuje. Je to pár krát do mesiaca. Myslíte, že s tým môže byť problém?
Johanka
20.01.09,19:32
Ako môžete prenajať niečo , čo nie je Vaše a nespýtať sa majiteľa ?
Dobre si prečítaj zmluvu s leasingovkou ! S veľkou pravdepodobnosťou porušujete podmienky zmluvy, čo môže mať za následok jej zrušenie a odobratie MV.
Kajkas
20.01.09,19:35
Ďakujem pekne za radu. Hneď zajtra sa to pokúsim vyriešiť. Ešte som sa s tým nestretla, tak som rada, že si mi poradila. Ešte raz díky.