bolacka
20.01.09,20:42
Viete mi poradit co plati sro z prijmu statu?
19% dan z prijmu som pocula ze sa musi odviest, a platia sa aj nejake ine poplatky?ak ano ake? Zatial prepodpokladajme ze mam prijem mensi ako 1,5mil.

Dakujem velmi pekne za pomoc vsetkym dobrodincom.
Zoltán Kovács
20.01.09,19:44
Viete mi poradit co plati sro z prijmu statu?
19% dan z prijmu som pocula ze sa musi odviest, a platia sa aj nejake ine poplatky?ak ano ake? Zatial prepodpokladajme ze mam prijem mensi ako 1,5mil.

Dakujem velmi pekne za pomoc vsetkym dobrodincom.


Si živnostník - szčo, alebo majiteľ spoločnosti s ručením obmedzeným. Lebo z otázky sa mi zdá, že to máš trošku popletené.
Johanka
20.01.09,19:51
V inej téme píšeš, že ideš zakladať s.r.o. Doporučujem prečítať si zopár §§ z Obchodného zákonníka, ktoré sa týkajú spoločnosti s ručením obmedzeným - aby si vedela, to čoho sa ženieš :).
bolacka
20.01.09,20:04
Si živnostník - szčo, alebo majiteľ spoločnosti s ručením obmedzeným. Lebo z otázky sa mi zdá, že to máš trošku popletené.
napisala som v tejto otazke ze ide o sro
Zoltán Kovács
20.01.09,20:05
napisala som v tejto otazke ze ide o sro

To je pravda, ale druhá otázka zase smerovala na živnostníka.

Keď s.r.o. nemá zamestnancov nemá za koho odvádzať, resp. ak nevypláca príjmy, ktoré sa klasifikujú ako príjem zo závislej činnosti (§5 ZoDP) potom nie.
bolacka
21.01.09,10:16
To je pravda, ale druhá otázka zase smerovala na živnostníka.

Keď s.r.o. nemá zamestnancov nemá za koho odvádzať, resp. ak nevypláca príjmy, ktoré sa klasifikujú ako príjem zo závislej činnosti (§5 ZoDP) potom nie.
no tak mozno som zle formulovala otazku ked som pouzila slovo odvody.. bohuzial este sa nevyznam celkom v tejto sfere..

..no stale mam pocit ze som nedostala odpoved na moju otazku:)alebo som tu odpoved nepochopila..
..ak mam sro..co vsetko z trzby sro musim odviez ci uz statu alebo niekde inde? na ake "ucely"odide cast z mojich trzieb?
Zoltán Kovács
21.01.09,11:07
no tak mozno som zle formulovala otazku ked som pouzila slovo odvody.. bohuzial este sa nevyznam celkom v tejto sfere..

..no stale mam pocit ze som nedostala odpoved na moju otazku:)alebo som tu odpoved nepochopila..
..ak mam sro..co vsetko z trzby sro musim odviez ci uz statu alebo niekde inde? na ake "ucely"odide cast z mojich trzieb?

19% daň zo zisku.
Ak nie je s.r.o. platiteľom DPH, nezamestnáva nikoho.