vasana
20.01.09,21:29
Dobrý večer,

chcela by som Vás poprosiť o radu, ako zaúčtovať úhradu faktúry do PD tak, aby mi v zápise v PD zostali položky faktúry bez opätovného rozpisovania. Nakoľko na jednej faktúre sú uvedené servisné služby ( = predaj služieb ), predaj tovaru a poštovné ( = ostat. príjmy ) v rôznych kombináciach a keď ich takto doplním do faktúry pri nahadzovaní faktúr, pri účtovaní výpisu ich neviem preniesť do zápisu v PD. Stále sa mi zobrazí len konečná suma príjmu a znova to musím členiť.
Účtujem v MRP JÚ vo Win.

Ďakujem.
lenkak
20.01.09,20:55
do denníku sa prenáša základ + dph, členiť si na položky na viacej riadkov si robíš sama.
vasana
21.01.09,08:49
Ďakujem. teda nedá sa to preniesť. Takto som to robila doteraz, ale postupne nachádzam na tejto porade rôzne možnosti využitia MRP ( ale aj rôzne iné prepotrebné informácie ), ktoré som doteraz z dôvodu nevedomosti nevedela, za čo úprimne ďakujem a myslela som, či neviete o nejakom uľahčení resp. zjednodušení aj v tomto prípade.
lenkak
21.01.09,09:12
v tomto prípade nie, lebo keby si mala napr. fa zo skladu s 20timi položkami, tak by bolo zaujímavé, hlavne časovo, aby sa účtovalo 20 riadkov do denníka.
vasana
21.01.09,09:44
Možno by stačilo faktúru doplniť o voliteľný stĺpec, kde by sa dal konkrétnemu riadku "priradiť" pohyb - predaju tovaru resp. služieb, ost.príjmom, a takéto označenie by malo za následok priradenie pohybu v PD a tam by som si len doplnila analalytiku. Ale to je skôr otázka pre programátorov.
Ja totiž spracuvávam len účtovníctvo a tam mám tovar z fa len v jednom riadku, aj keď je na faktúre 20 riadkov tovaru.
Ale kvôli mne to asi nezmenia :)