buster
20.01.09,21:32
Nazdar, mam notebook s wifi. A chcem sa oypatat ze ci pre pripojenie k verejnej sieti napr.: v nejakej cafe, alebo na namesti... potrebujem aj nejaky soft do notebooku. Pretoze nemozem nikde v nastaveniach najst nic s wifi.
pasuliatko
20.01.09,21:05
máš na notebooku zapnuté wifi?svieti ti kontrolka? :D ja som mala tiež thaky problem a bolo to v tom,že to bolo vypnuté :D
Fero11
21.01.09,03:46
Ak to ma ta kaviaren pre verejnost zadarmo (len neviem co by bolo ich pointou :D ), tak mozes sa pripojit. Samozrejme ako pise pasuliatko, musis mat wifi zapnutu a ona si uz siet najde (v icon tray by mala byt ikonka pre wifi, poklikaj na nu a dozvies sa viac :) )
dafo432
21.01.09,04:04
Soft žiadny (ak ti postačuje základne ovladanie v OS).... resp. mne na notase ide wifi na linuxu hned s MAC nemam skusenosti.... na XP detto akurat som mal problem sa pripojit s Vistou (známy problem celeho OS) ..... nastavenia wifi by mala mat stadartne OS (ak ti našlo wifi) poprípade nastav dynamicke pridelovanie IP a DNS .
buster
21.01.09,20:03
diki... uz som na to prisiel... chybal mi na to ovladac... uz to slape...
Chobot
21.01.09,21:47
Ak to ma ta kaviaren pre verejnost zadarmo (len neviem co by bolo ich pointou :D ), tak mozes sa pripojit. Samozrejme ako pise pasuliatko, musis mat wifi zapnutu a ona si uz siet najde (v icon tray by mala byt ikonka pre wifi, poklikaj na nu a dozvies sa viac :) )

Fero, v BA je kopec miest, kde máš Free WiFi Zone, napr. v nákupných centrách, v centre mesta, v niektorých multifunkčných budovách... Zmysel je asi ten, že prilákajú ľudí, ktorí majú noťas a si chcú trochu povyraziť a zároveň pri káve zasurfovať. Tým sa zdržia v tom objekte dlhšie a možno minú pár korún navyše.
Fero11
22.01.09,04:12
Len aby sa to nezacalo zneuzivat (kazdy prevadzkovatel je zodpovedny za to co lezie cez jeho router a zlocinca je tazko najst podla MAC) :)
ivoovi
22.01.09,12:11
Uz len dodam ohladom bezpecnosti, pouzivat verejny hotspot iba na surfovanie po strankach. Pisat mail iba v pripade, ze je spojenie sifrovane,alebo mailovy klinet vedel zasifrovat mail. Na i-net banking treba zabudnut.Rovnako ICQ..ten sa da velmi lahko odchytavat.