sway
21.01.09,07:52
Prosím ľudkovia, účtuje tu niekto dodávky od Coca-cola ??? som nešťastná z ich faktúr, neviem pochopiť ich princíp...
budem vďačná za každú radu:


teda napríklad:
mám faktúru ktorá má 4 strany,
prvé sú súpisy tovarov po položkách
potom je informácia v takejto zátvorke (=množstvo celkom=) a
cena celkom (= 2696,70=) nechápem - je to DPH?

pod týmto je informačný riadok:
DPH 19% 19 14.193,- 2696,70

tovar neúčtujem ????
je nejako mínusovaný:stĺpce sú tam tieto - je ich samozrejme veľa, len príklad:
názov: xy
počet jednotiek: 2
jedn.cena: 156
jed.cena E: 5,1783
sadzba dph: 19
Dph za jedn: 29,65
Bez DPH celkom: 59,30- mínus je za číslom
DPH v Skk celkom: 59,30
s DPH v Skk celkom: 0


potom ide súpis obalov po riadkoch, keď ich spočítam mám sumu 6636 za obaly
pod rozpisom info: (=vran.zálohovan.obaly=) 6.636,00 mi je jasné cena za obaly

v kolonke na konci faktúry mám celkom A Skk 6.636,-účtujem a uhradím iba obaly...? Tovar a DPH neúčtujem???

a dolu
obaly celkom: 0
celkom Skk B:0
celkom k uhradeniu (A-B) : 6.636,-


naozaj vďaka už popredu.....
robin1
21.01.09,07:06
Kedysi som ich účtovala, na moje počudovanie :eek: mi to vždy sadlo. Teraz ich už nemám a nechcem Ťa zmiasť nadiaľku, ak by sa Ti dalo poslať mi jednu mailom /info cez SS/ určite by sme to vyriešili.
Tinika
21.01.09,07:15
Ja som ich tiez účtovala a vzdy mi to sadlo ale teraz ked to nemam pred sebou je tažko radiť. Podobne fa ma aj pivovar saris.
Tinika
21.01.09,07:23
Neviem presne uz ako Coca Cola ale Pivovar som účtovala tak, ze z 1. str. som zaúčtovala normálne tovar a dph, potom obaly bez dph a na poslednej strane boli zvyčajne odpočítané vratené obaly tak som este do faktury dala mínusom obaly bez dph a malo by to sedieť.
sway
21.01.09,07:26
Neviem presne uz ako Coca Cola ale Pivovar som účtovala tak, ze z 1. str. som zaúčtovala normálne tovar a dph, potom obaly bez dph a na poslednej strane boli zvyčajne odpočítané vratené obaly tak som este do faktury dala mínusom obaly bez dph a malo by to sedieť.


hmmm., to je práve problém, už nejaký ten rok účtujem ale toto som fakt ešte nevidela... nesedí mi to nijako... musím nájsť niekoho kto presne coca colu účtuje,
ale moc dík za ochotku;)
lenkak
21.01.09,09:31
ja účtujem coca colu a nemám problém.
Mám na 1 strane základ +dph, potom uvádzajú nulové obaly-vrátené obaly čo šofér od nich dopíše. Výsledok mi potom sedí s tým, čo šofér upraví po odpočítaní vrátených obalov.
nika.sum
29.06.09,18:34
Ja by som sa chcela spytat, ci nemate tiez problem ze na fakturach nie je DKP ale len oznam ze to je zaroven doklad o uhrade v hotovosti? Uctujete to priamo cez pokladnu ako pokladnicny blok alebo davate do zavazkov ako fakturu?
Rozalaia
06.07.09,11:20
Aj ja účtujem COCA-COLU, keď ten doklad analyzujem, idem na to od konca, čiže od sumy, čo im máme zaplatiť. Tú si rozložím na obaly, tovar a vratky. Dosť pomáha aj naša príjemka zo skladu - sedí na to, čo bolo skutočne dodané a od toho sa dá tiež odpichnúť. Veľa šťastia.
nika.sum
07.07.09,09:00
Aj ja účtujem COCA-COLU, keď ten doklad analyzujem, idem na to od konca, čiže od sumy, čo im máme zaplatiť. Tú si rozložím na obaly, tovar a vratky. Dosť pomáha aj naša príjemka zo skladu - sedí na to, čo bolo skutočne dodané a od toho sa dá tiež odpichnúť. Veľa šťastia.

Dakujem, len mna zaujimalo ci to davate priamo cez pokladnu alebo do zavazkou ako fakturu, kedze tam nie je DKP ale zaroven to je aj ako platba v hotovosti bez pokladnicneho dokladu.
zamako
07.07.09,11:52
Dakujem, len mna zaujimalo ci to davate priamo cez pokladnu alebo do zavazkou ako fakturu, kedze tam nie je DKP ale zaroven to je aj ako platba v hotovosti bez pokladnicneho dokladu.

Priamo cez pokladňu ako platba v hotovosti. Dole máš poznámku: Tento doklad je zároveň doklad o zaplatení
nika.sum
08.07.09,19:16
Priamo cez pokladňu ako platba v hotovosti. Dole máš poznámku: Tento doklad je zároveň doklad o zaplatení

Dakujem velmi pekne, tak som si to aj dala, len ma miatlo to DKP, lebo nie je to jedina firma od ktorej to takto mam.