junior313
21.01.09,09:10
Ahojte...

Moja priateľka mala v prenájme priestor v zdravotnom stredisku na kaderníctvo.Teraz je tehotná-je v 3 mesiaci a nemôže už vykonávať túto prácu,pretože jej býva strašne zle a môže ublížiť aj plodu keď pracuje s farbami a ďalšími chemikáliami.Má aj papier od lekára.Tak požiadala predstavenstvo zdravotného strediska o zrušenie prenájmu priestoru z dôvodov,že je tehotná a nemôže využívať naďalej ten priestor a nezvládla by ho tak ani platiť.Mysleli sme si,že tomu budú rozumieť čo tým lekár myslel keď to napísal a oni sú zdravotné stredisko.
Zamietli jej to!Vraj ich to nezaujíma.Musí podať 3 mesačnú výpovednú lehotu a zaplatiť tie 3 mesiace.Alebo nech si nájde náhradu a odporúčili jej nech hľadá cez realitnú kanceláriu cez ktorú sme ten priestor našli.Je to jejich známa.Keď sme jej volali tak nám apelovala,že jej to budeme musieť zaplatiť,že chce od nás províziu a nemali sme predčasne ukončiť zmluvu,ktorú nám vôbec neodsúhlasili.Mi nemôžme využiť realitku predsa keď to nieje náš priestor.
Takže má zaplatiť každý jeden mesiac pokial sa nenájde náhrada za ňu.
Už nemá ako ten priestor využiť a ani nemôže zo zdravotných dôvodov a nemá ho ani ako zaplatiť.
Viete mi prosím poradiť čo máme robiť a či majú na to nárok aj keď ma zakazané vykonávať túto prácu a ani nieje schopná.

Ďakujem...:mee::mee: Pomôžte prosím...