jholubok
08.06.05,09:08
Ako mám postupovať, keď mi vznikla povinnosť zasielať výkaz do ZP elektronickou formou.:(
Kimáková
08.06.05,07:20
Ako mám postupovať, keď mi vznikla povinnosť zasielať výkaz do ZP elektronickou formou.:(
Myslím, že väčšina SW už túto možnosť má zakomponovanú. Ak nie je potrebné pozrieť si Vestník č.2/2005, ktorý vydáva Úrad dohľadu nad zdravotnou starostlivosťou v ktorom je rozpísané ako postupovať pri vytvorení dávky 514 (to je vlastne výkaz v el. podobe.)
Skúste stránku: www.udzs.sk (http://www.udzs.sk)
jholubok
08.06.05,09:18
Pochopila som to správne ten výkaz si mám sama vytvoriť?:(
Kimáková
08.06.05,09:35
Výkaz do ZP odovzdávate buď v listinnej podobe, alebo v prípade, ak v danej poistovni máte viac ako 20 zamestnancov ste povinná odovzdať výkaz v elektronickej podobe a taktiež doložiť aj papierový výkaz. Výkaz v elektronickej podobe má presnú štruktúru, ktorú popisuje Vestník č.2/2005. Takže elektronická forma výkazu nevyzerá ako papierový výkaz a je to vlastne spleť čísel podľa tej štruktúry.
jholubok
08.06.05,11:28
p. Kimaková a keď robím mzdovu agendu ručne, čo mám vlastne robiť? Celý deň sedím za počítačom a hľadám vhodné informácie ale nič som zrozumiteľné nenašla. Ďakujem Vám veľmi pekne:)
Darana
08.06.05,11:37
Pripájam len reakciu: Viem že sa to možno nedá, ale je smiešne keď v dnešnej dobe niekto robí mzdovú agendu len ručne a to ešte vtedy keď máte viac ako 20 zamestnancov - teda vám vznikla povinnosť elektronického odosielania. Mali by ste urýchlene urgovať zamestnávateľa aby Vám kúpil riadny program s kompletnou mzdovou agendou.. Uľachčilo by vám to prácu, čas aj energiu...
Čo sa týka Vášho problému, moja známa si tiež s tým nevie rady a posiela výkazy v papierovej podobe. Vraj jej vo VsZP povedali že to ešte do konca roka budú akceptovať. Ale na to by som sa tiež nespoliehala...
Kimáková
08.06.05,11:45
p. Kimaková a keď robím mzdovu agendu ručne, čo mám vlastne robiť? Celý deň sedím za počítačom a hľadám vhodné informácie ale nič som zrozumiteľné nenašla. Ďakujem Vám veľmi pekne:)
Tak uz ostava len jedno jedine. DOHODNUT SA. Je totiz mozne sa dohodnut so ZP na odpustení povinnosti odovzdavat vykazy v el. podobe. Ale odporucam ozbrojit sa davkou trpezlivosti a usmevu.