akinom71
21.01.09,09:59
Ahoj poraďáci, potrebujem poradiť. V tomto roku sme uzavreli zmluvu o dielo na obstaranie HIM. Faktúru som zaradila na účet 042 /321 a DPH sme si uplatnili. Ale ku splneniu zmluvy nedošlo, bola zrušená. Ako mám teraz postupovať pri vyradení z účtovníctva a čo s uplatnenou DPH?
1./ vyradenie z 042 - Interný doklad? a aký protiúčet
2./ sme povinní teraz DPH vrátiť? akým spôsobom, tiež cez ID?

prosím o radu, ďakujem
Tweety
21.01.09,09:02
Ahoj poraďáci, potrebujem poradiť. V tomto roku sme uzavreli zmluvu o dielo na obstaranie HIM. Faktúru som zaradila na účet 042 /321 a DPH sme si uplatnili. Ale ku splneniu zmluvy nedošlo, bola zrušená. Ako mám teraz postupovať pri vyradení z účtovníctva a čo s uplatnenou DPH?
1./ vyradenie z 042 - Interný doklad? a aký protiúčet
2./ sme povinní teraz DPH vrátiť? akým spôsobom, tiež cez ID?

prosím o radu, ďakujem
Ak bola dodávka zrušená, dodáv. pošle k faktúre za obstaranie dobropis, týmto spôsobom budeš postupovať.
Jana Acsová
21.01.09,09:11
Ahoj poraďáci, potrebujem poradiť. V tomto roku sme uzavreli zmluvu o dielo na obstaranie HIM. Faktúru som zaradila na účet 042 /321 a DPH sme si uplatnili. Ale ku splneniu zmluvy nedošlo, bola zrušená. Ako mám teraz postupovať pri vyradení z účtovníctva a čo s uplatnenou DPH?
1./ vyradenie z 042 - Interný doklad? a aký protiúčet
2./ sme povinní teraz DPH vrátiť? akým spôsobom, tiež cez ID?

prosím o radu, ďakujem
Ak nedošlo k splneniu zmluvy, znamená to, že nedošlo k obstarávaniu? Nejednalo sa náhodou o 052 a nie o 042 t.j. o zálohu na obstaranie dlhodobého majetku? Ak áno, zo zmluvy by malo vyplývať, čo ďalej. Napríklad dodávateľ by mal vrátiť zálohu. Jej ponechanie v účtovníctve by do jej vrátenia bolo aktuálne. Predpokladám doklad zo strany dodávateľa z titulu zrušenia zmluvy.