Janna
06.07.04,13:39
Dobry den,
chcela by som sa opytat, skoncili sme leasing na auto a prisla nam faktura na vyuctovanie zostatkovej hodnoty - kupna cena za odpredaj vozidla s DPH. Uctujem v JU, mozem to dat do prevadzkovej rezie a odpocitat si DPH?
Mam to vozidlo zaevidovat do invest.majetku firmy?

Na konci roka som vzdy robila casove rozlisenie leasingu co som dala cez interny doklad do prev.rezie, mam to spravit teraz alebo az na konci roku?

Dakujem
j.
Luckasari
06.07.04,12:05
co sa tyka odpocitania DPH, zalezi na tom, ci je to osobne alebo uzitkove auto, v pripade osobneho nie je narok, v pripade uzitkoveho je
co sa tyka uctovania, myslim, ze prevadzkova rezia je spravne, vyuctovanie vopred zaplatenej zalohy, myslim ze v JU sa to uctuje pouzavierkovym dokladom, takze asi k 31.12.
a do evidencie majetku by som si ho urcite zaradila, ved je to auto, majetok firmy, aby som mala evidenciu, ze ho vo firme mam, aj pri inventure je to dolezite
Janna
06.07.04,12:30
Dakujem za odpoved,
jedna sa nam o osobne auto - teda to znamena ze ked mam fakturu na 84,- Sk bez DPH + 16 ,- DPH = 100,- Sk dam do prevadzkovej rezie celych 100,- Sk. A do majetku ho zaradim v akej hodnote - tych 100,-??
Dakujem
j.