tarbea
21.01.09,10:35
Ahojte,
uvažujem nad jazykovým pobytom pre dospelých v zahraničí (3-4 týždne). Ak máte niekto skúsenosti, poraďte prosím na ktorú agentúru sa mám obrátiť a tiež ktorú krajinu si vybrať na štúdium??
Ďakujem.
layla
23.01.09,20:50
http://www.interstudy.sk/

Pozri sem! ponukaju jazykove kurzy bez vekoveho obmedzenia.
Lianka
24.01.09,16:02
V lete 2007 som bola 3 tyzdne na Malte (Mala som 28 rokov). Je to uzasna krajina, maly, mily ostrov, taka netypicka, ma svojsku atmosferu. Odporucam. Je to na dlhsiu debatu... Mozem zaslat fotky.

Isla som cez agenturu z Martina. Agentura zariadila vsetko potrebne, dostala som dostatok informacii, aj dodatocne na moje poziadanie poslali mailom dalsie. Vsetko klaplo, ziaden problem nebol.

Jazykove skoly - od malych (10 studentov v celej jazykovej skole), po velke (stovky studentov)...
Jazykove kurzy - max. 8-10 studentov (skupinove) alebo individualne (drahsie, mozes si vybrat aj odborne zamerane)...
Ubytko - rodiny, hotely... (Byvala som v "rodine".), v rusnom mestecku alebo v tichsej oblasti...
Vzdialenost od skoly - od 1 minuty (peso) do cca. 15 min. (busom)
Volny cas - more, skalnate plaze, diskoteky (bez oohladu na vek, velka moznost vyberu hudobneho stylu), vylety (historicke pamiatky), vylety lodou, kurz salsy atd., skoly robia aj svoje vlastne programy.

Vacsina studentov anglictiny na Malte v lete su studenti VS, tak 20-22rocni, najma zo Spanielska, Talianska, Ruska. Ale mali sme aj kruzok, kde boli pravnici, ucitelky a dalsie profesia (vseobecna anglictina), vekovy priemer cca. 28 rokov. Stretla som tam aj dve tety (cca. 50 rokov), boli velmi spokojne. Ucitelia sa snazia o uvolnenu atmosferu na hodinach, su velmi pozitivne ladeni (ako vsetci Maltania).

Vecerny zivot je sustredny v jednom mestecku. Na Malte je vsetko blizko, dopravne spojenie velmi dobre.

Anglictina je statnym jazykom, vsetci hovoria plynule anglicky. Maltania hovoria velmi pekne anglicky (nemaju specificky, nezrozumitelny, dialekt).
liba2
24.01.09,16:36
michaelllaa
02.02.09,12:24
Mohla by si please napisat aj na akej skole si bola??? ja tiez chcem ist v lete. bola som uz u par agentur , ale rada by som vedela nejake referncie o skolach. dik
Lianka
02.02.09,12:27
Ak sa pytas mna, ja som bola v ELA (English language academy) v Slieme.
pepjak
10.04.09,18:05
Ahojte, nemate nejake skusenosti s EF? - zastupenie jazykovepobyty.sk na Slovensku. Chcel by som ist v lete na Maltu, intenzivny kurz AJ.

Pripadne ak ste na Malte boli tak kolko vas to cca vyslo, ako dlho ste tam boli a ako vam to pomohlo s jazykom. Dik
Lianka
29.04.09,14:05
Pozri vyssie uvedeny link a prispevky.

Cena zavisi od:
- sezonnosti - jul-august - najvyssie cenu kurzov,
- jazykovej skoly - od malych (10 studentov v celej jazykovej skole), po velke (stovky studentov)...,
- typu jazykoveho kurzu - max. 8-10 studentov (skupinove) alebo individualne (drahsie, mozes si vybrat aj odborne zamerane)...,
- druhu ubytovania - rodiny, hotely...,
- narokov na stravu - obed od bagety po restauracnu stravu,
- vzdialenosti od skoly - od 1 minuty (peso) do cca. 15 min. (busom)
- vreckove podla sposobu travenia volneho casu - opalovanie, kupanie v mori, diskoteky, vylety, navsteva pamiatok, doprava (bus, taxi, lod), volnocasove programy (kurz salsy atd.), navsteva aquaparkua pod.
- od ceny letenky - pohybuju sa.

Keby som netravila volny cas so Slovakmi, efekt z vyucby cudzieho jazyka by bol ovela vacsi :eek:.

Anglictina je vsade okolo teba. Mas x prilezitosti na komunikaciu, aj v ramci volnocasovych aktivit - len sa vyhybaj Slovakom, Cechom Rusom... a inym jazykovo pribuznym :D
jurislav21
15.08.11,11:02
Ahojte,

ja som bol zatial na dvoch jazykovych pobytoch.
Prvy krat v Londyne na jeden mesiac a teraz v juni som sa vratil z rocneho pobytu na strednej skole v Anglicku. Oba boli vynikajuce a zato vdacim najma agenture, cez ktoru som sa rozhodol ist - EF Education First - jazykovepobyty.sk
Mozem ich naozaj odporucit!

V Londyne som navstevoval ich vlastnu medzinarodnu jazykovu skolu a to sa odzrkadlilo na kvalite vyucovania a vybavenia skoly. Uzasne!

Na ten rok som bol tiez s nimi, ale to som studoval na miestnej strednej skole v Britanii, ktoru mi aj s rodinou nasli oni. Tiez fantasticka skusenost, ktora vam zmeni zivot a da velmi cenne skusenosti do zivota.

Tych jazykovych skol maju po celom svete vyse 40, aj na Malte, tam napr. 2 tyzdne intenzivneho kurzu stoja 790 eur.

Takze urcite odporucam EF, na trhu su uz vyse 40 rokov.

Keby ste sa chceli nieco pytat, pokojne piste. :)
Katarina
15.08.11,12:06
mimotemyJurislav ako vidím si sa zaregistroval na porade dnes. Pekne vítam a želám veľa príjemných a užitočných chvíľ strávených medzi nami.
jurislav21
15.08.11,12:20
mimotemy
Dakujem Katka :)