stanka613
21.01.09,13:26
prezrela som si poradu a nanasla som aký je najlepší sposob ako si ukladat dokladý v JU
napr. mam si PD ukladat do jedneho sanonu kde budu príjmy a výdavky od 1.1 do 31.12 - pokladna
potom vípisý s uctu od 1.1 do 31.12 bank.kniha
a zvlást FAP a FAV a to v knihe pohladavok a závazkov

pomocné knihý o majetku co tam napisat napr. kupu lýží???
Jara
21.01.09,12:41
Ja som si to voľakedy /keď som ešte robila JU/ ukladala tak, že pokladňu ako píšeš od 01.01. do 31.12., len pri bankových výpisoch som ku každému prikladala zároveň aj doklady či došlé alebo vyšlé faktúry ak na výpise boli úhrady. Tak mi zostali len tie, ktoré boli k 31.12. neuhradené, t. j. pohľadávky a záväzky a hore som priložila knihu pohľ. a záväzkov. Majetok som mala stále priloženú zostavu, nakoľko mi to robil softwér a tam boli aj vyčíslené odpis. skupiny a výška odpisov ako uzávierková operácia. Potom som si tam ešte priložila mzdové listy a rekapitulácie miezd podľa mesiacov a nakoniec výkazy k DP a nakoniec daň. priznanie. No je to už dávno možno niekto už má lepší spôsob.
bv_alexandra
21.01.09,12:46
prezrela som si poradu a nanasla som aký je najlepší sposob ako si ukladat dokladý v JU
napr. mam si PD ukladat do jedneho sanonu kde budu príjmy a výdavky od 1.1 do 31.12 - pokladna - áno môžeš, dôležité je aby boli v časovej postupnosti
potom vípisý s uctu od 1.1 do 31.12 bank.kniha áno
a zvlást FAP a FAV a to v knihe pohladavok a závazkov - áno

pomocné knihý o majetku co tam napisat napr. kupu lýží???
§ 6
Pomocné knihy zložiek majetku a záväzkov

(1) V knihách dlhodobého majetku sa účtuje dlhodobý hmotný majetok a dlhodobý nehmotný majetok podľa jednotlivých vecí, súborov vecí a práv vrátane nákladov súvisiacich s jeho obstaraním. Obdobne sa účtuje aj dlhodobý majetok obstaraný vlastnou činnosťou. V knihách dlhodobého majetku sa uvádza aj zľava z ceny, ak je poskytnutá pred zaradením dlhodobého majetku do používania.

(2) V knihách dlhodobého majetku sa účtuje dlhodobý nehmotný majetok a dlhodobý hmotný majetok nadobudnutý dodávateľským spôsobom, vlastnou činnosťou, bezodplatne, majetok preradený z osobného užívania do podnikania a podobne.

(3) V knihách dlhodobého majetku sa účtuje aj dlhodobý hmotný majetok obstaraný na účely jeho predaja, na ktorom sa bude vykonávať technické zhodnotenie. V knihách dlhodobého majetku sa účtuje aj toto technické zhodnotenie.

(4) V knihách dlhodobého majetku sa účtuje aj dlhodobý nehmotný majetok a dlhodobý hmotný majetok novo zistený pri inventarizácii a v účtovníctve doteraz nezachytený.

(5) V knihách dlhodobého majetku sa účtuje vyradenie dlhodobého majetku napríklad predajom, likvidáciou, darovaním, vkladom do obchodnej spoločnosti alebo družstva, v dôsledku škody alebo manka, preradením z podnikania do osobného užívania.

(6) V knihách dlhodobého majetku sa uvádza
a) názov alebo popis dlhodobého majetku, prípadne jeho číselné označenie,
b) dátum obstarania a dátum uvedenia do používania,
c) ocenenie podľa § 25 zákona, odpisový plán účtovných odpisov, ktorý obsahuje sadzbu odpisov, odpisy a účtovnú zostatkovú cenu,
d) vstupná cena podľa osobitného predpisu8), odpisový plán daňových odpisov, ktorý obsahuje odpisovú skupinu, sadzbu daňových odpisov, daňové odpisy, zostatkovú hodnotu podľa osobitného predpisu4),
e) dátum a spôsob vyradenia.
Odporúčam ti tiež preštudovať postupy účtovania JU
http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-1-1-2008-a.html
stanka613
21.01.09,12:46
ja si to robim ručne pretože nemam program a mam len par dokladov takze budem mat PD, knihu P a Z, pokladnu a nakoniec PK kde napisem drobný majetok ako napr. kosacku s cenou za aku ju zaobstaral nie je platca DPH
a potom DP nemá zamestnancov ani velký majetok
stanka613
25.01.09,07:03
chcela by som sa opytat na PD a VD a FA a VU ich mam ocislované podla poradia a mala by som tam pisat aj cislo pod ktorých doklady najdeme zauctovane v PD alebo ake oznacenia piseme na doklady
stanka613
26.01.09,09:04
ako si to oznacujete ostatný
Marína
29.01.09,23:22