SAIVI
21.01.09,14:14
prosím o radu.
Naskytol sa mi takýto problém - v účtovníctve evidujeme na PS Aktív na analytickom účte DPH 343 zvlásť sumu 10.025,- SK. ...Prenáša sa to už niekoľko rokov-iste to nie je z roku 2007,2007 ani 2006..to som už spätne prezrela, tam je to v poriadku ak bola povinnosť alebo odpočet, došlo k úhrade alebo k zápočtu... Predpokladám že na DU je to v poriadku, už by sa boli iste ozvali..
Akým spôsobom to môžem odtiaľ dostať preč, aby som to neprenášala dalej? :confused:
Tweety
21.01.09,13:15
prosím o radu.
Naskytol sa mi takýto problém - v účtovníctve evidujeme na PS Aktív na analytickom účte DPH 343 zvlásť sumu 10.025,- SK. ...Prenáša sa to už niekoľko rokov-iste to nie je z roku 2007,2007 ani 2006..to som už spätne prezrela, tam je to v poriadku ak bola povinnosť alebo odpočet, došlo k úhrade alebo k zápočtu... Predpokladám že na DU je to v poriadku, už by sa boli iste ozvali..
Akým spôsobom to môžem odtiaľ dostať preč, aby som to neprenášala dalej? :confused:
Najprv skús stav 343 odkonzultovať s DÚ, a až potom na základe ich stanoviska, môžeš začať niečo riešiť.
SAIVI
21.01.09,13:20
Ďakujem Tweety, aj ja som na to myslela, ale myslím že tam je to v poriadku. Za tie roky by to už boli uhradili, skôr si myslým, že išlo o chybu účtovnej firmy, ktorá to roky neriešila... Tým by som len upozornila DU a mám obavy, že by vykonali daňovú kontrolu..a o to asi nikto nestojí : ) ...nemôžem to nejak zlikvidovať, napr. cez 648?
veronikasad
21.01.09,13:24
Ďakujem Twenty, aj ja som na to myslela, ale myslím že tam je to v poriadku, za tie roky by ti už boli uhradili, skôr si myslým že išlo o chybu účtovnej firmy, ktorá to roky neriešila...a tým by som len upozornila DU a mám obavy že by vykonali daňovú kontrolu..a o to asi nikto nestojí : ) ...nemôžem to nejak zlikvidovať, napr. cez 648?
Odsúhlasovanie jednotlivých účtov sa robí na DU bežne, vôbec im nemusíš vysvetlovať, prečo to potrebuješ, ani ich informovať o tvojom zostatku v účtovníctve. Nemyslím si, že by po každej konzultácii robili kontrolu u daňovníka ...
Tweety
21.01.09,13:25
Ďakujem Twenty, aj ja som na to myslela, ale myslím že tam je to v poriadku, za tie roky by ti už boli uhradili, skôr si myslým že išlo o chybu účtovnej firmy, ktorá to roky neriešila...a tým by som len upozornila DU a mám obavy že by vykonali daňovú kontrolu..a o to asi nikto nestojí : ) ...nemôžem to nejak zlikvidovať, napr. cez 648?
Tak to daj na 648 , zdaníte to a finito.
SAIVI
21.01.09,13:27
...a je na to nejaký zvláštny postup,žiadosť... alebo stačí kontaktovať správkyňu dane?
...ak to bude v poriadku, a túto sumu neevidujú..tak potom to môžem zlikvidovať cez ten účet 648?
veronikasad
21.01.09,13:29
...a je na to nejaký zvláštny postup,žiadosť... alebo stačí kontaktovať správkyňu dane?
...ak to bude v poriadku, a túto sumu neevidujú..tak potom to môžem zlikvidovať cez ten účet 648?
Ja tam chodím bez ohlásenia cez úradné hodiny ... Teraz tušim do 26.1. je výpadok systému na DU, takže nič nevybavíš.
Tweety
21.01.09,13:29
...a je na to nejaký zvláštny postup,žiadosť... alebo stačí kontaktovať správkyňu dane?
...ak to bude v poriadku, a túto sumu neevidujú..tak potom to môžem zlikvidovať cez ten účet 648?
Skontaktuj správkyňu, napíš list s uvedením stavu k určitému dátumu, požiadaj o odsúhlasenie, a ak bude tých 10 tis. vo váš prospech, z účtovníctva to vynuluj- zaúčtuj cez 648.