dusko25
21.01.09,14:25
Kto vie poradit o delenej strave? Kto ma skusenosti s delenou stravou? Uz som precitala vel knih a clankou, bola by som rada, keby niekto napisal vlastne skusenosti. Dakujem
balunka
21.01.09,13:29
ja som ju držala asi 3 mesiace,podarilo sa mi v pohode zhodiť 5 kg,ale pri návrate na normalnu stravu to bolo zase späť.Môžem doporučiť,ale už sa potom musíš stále tak stravovať
ludo_centrum
21.01.09,17:33
a ja zas vôbec neodporúčam.
Akonáhle začínaš kontrolovať aktívne nejakú činnosť, spúšťa to v tvojej psychike skryté procesy, nazvime to obmedzujúce procesy.
Tieto následne spúšťajú nazvime to jednoducho procesy sebazáchrany organizmu. To znamená zjednodušene to, že síce môžeš schudnúť, ale tvoje telo trpí 2 a viac násobne z pohľadu psychiky (nemusíš si to uvedomiť) a fyzicky (napríklad zvýšená únave prípadne iné fyzické prejavy, ktoré môžu byť nepredvídateľné keďže všetci sme iní).

Osobne odporúčam jesť s rozumom, kľudne, dokonale prežúvať stravu. A veľmi dôležitý signál organizmu, že MÁM DOSŤ je prvé grgnutie (grg).
Zvyčajne ho ignorujeme a jeme ďalej. V tomto okamihu už jeme zvyčajne navyše. Pokiaľ zo žalúdka prejde informácia o nasýtenosti, tak prejde 15-20 minút. Medzitým pokiaľ jeme, tak len navyše.
Sme naučení jesť až pokiaľ necítime fyzickú plnosť v žalúdku. To je častý omyl. Nie všetci tak ale konzumujeme.

Fyzická predispozícia je zvyčajne geneticky daná. Je však pravda, že vlastným prístupom k telu ju môžeme trochu ovplyvniť.
Ak sa pokúšame o zásadné veci, tak to môže mať (a veľmi často aj má) zlé následky.

Naučme sa mať radi svoje vlastné telo, uvoľnime sa v našich hlavách a všetko bude ok.
Jedzme všetko, ale s mierou.

Každý z nás má však iný pohľad na vec a inú iný spôsob ako schudnúť alebo korigovať váhu. Zovšeobecňovanie účinných metód je zvyčajne len a len veľká pasca a nekonečne hlboká diera na útraty za rôzne ZÁZRAČNÉ PRODUKTY.

Všetko začína v našej mysli.
dusko25
22.01.09,20:55
Ja som mala na mysli delenu stravu zo zdravotneho hladiska. Nemam potrebu chudnut, mam svoju vahu. Skor ma zaujima zlepsenie travenie, nemat pocit plnosti.
Martasch
22.01.09,21:06
Ak to chceš iba z tohto hľadiska, mne sa osvedčilo vychádzajúc z lunárneho kalendára počas novu a splnu očistný deň - piť len vodu, nesladené čaje a keď mám pocit, že to nevydržím, dám si ovocie.
ludo_centrum
22.01.09,21:16
ak to myslíš teda "len" zo zdravotného hľadiska, tak ti to vôbec nepomôže.

Pocit nadutosti môže mať množstvo príčin.

Začni jednoduchými, dostupnými prostriedkami ako napríklad obyčajný "KEFÍR". Nie tie reklamné rečičky siahajúce hlboko do vrecka, ale obyčajný kefír z kefírových hubiek.
Je to lacné a ver mi, že veľmi účinné riešenie.

Poďalšie stačí, ak pridáš do stravy trochu viac vlákniny, čiže zeleniny. K tomu pripoj denne aspoň 1 jablko.

A k tomu ako bodku cca aspoň 30 min obyčajnej chôdze denne.

Takže toto ťa bude stáť mesačne asi toľkoto:
- trochu kefíru denne asi tak 2 dcl
- trochu chôdze

A teda to čo minieš na kefír ušetríš na chôdzi ...

Možno to znie ako žart, ale je na tom veľa jednoduchej pravdy o ktorej sa v reklame nevraví :cool:

Drž sa.
Melnick
22.01.09,23:45
ak to myslíš teda "len" zo zdravotného hľadiska, tak ti to vôbec nepomôže.

Pocit nadutosti môže mať množstvo príčin.

Začni jednoduchými, dostupnými prostriedkami ako napríklad obyčajný "KEFÍR". Nie tie reklamné rečičky siahajúce hlboko do vrecka, ale obyčajný kefír z kefírových hubiek.
Je to lacné a ver mi, že veľmi účinné riešenie.

Poďalšie stačí, ak pridáš do stravy trochu viac vlákniny, čiže zeleniny. K tomu pripoj denne aspoň 1 jablko.

A k tomu ako bodku cca aspoň 30 min obyčajnej chôdze denne.

Takže toto ťa bude stáť mesačne asi toľkoto:
- trochu kefíru denne asi tak 2 dcl a u niekoho po vypití
- trochu chôdze aj viac chôdze a niekedy aj zrýchlenej.

A teda to čo minieš na kefír ušetríš na chôdzi ...

Možno to znie ako žart, ale je na tom veľa jednoduchej pravdy o ktorej sa v reklame nevraví :cool:

Drž sa.

Mne sa darí udržať váhu jedine s delenou stravou.Ale napriek tomu vo všetkom súhlasím s ludo_centrum
branislavp
23.01.09,06:05
Ahoj, doporučujem v tomto poradiť sa s lekárom, aj s viacerými lekármi nezávisle.
buchač
23.01.09,10:08
Na odľahčenie problému v téme uvádzam starý osvedčený recept :

1.Miestnosť č. 1 - rezeň

2.Miestnosť č. 2 - zemiakový šalát s majonézou

3.Miestnosť č. 3 - pivčisko Pilsner

Človek sa síce nachodí , niečo urobí pre svoje zdravie , ALE sa aj naž.........:D


P.S. :

Keby tie všetky prípravky boli také zázračné , tak ten kto to vynájde / ak by mali účinok / tak má možno nobelovku za medicínu ....
O prachoch ani nehovorím , ťažké milióny !!!



Juraj
g.mirka
16.03.09,13:45
Ahoj, ja som na delenej strave dost radikálne a nekompromisne schudla 7 kg /z"tlstych" 54 kg na 47 kg/ vo veku 18 rokov, postava bola sice uplne perfektna a bez tuku, ale pokazila som
si metabolizmus, hranicilo to s anorexiou, zenske veci sa mi narusili, ale to skor bolo o podvyzive a nie o delenej strave.
Veľa návykov z nej pouzivam dodnes, napr. jem len maso a zeleninu, prilohy a chlieb a pecivo vobec. Ale mne to tak chuti,
milujem zeleninové šaláty, bola som 7 rokov vegetarián. Dnes mám 28 a hmotnost cca 50 - 52 kg. Ale jedna vec bola uplne
uzasna, mna cele tie mesiace nebolela hlava, zaludok a cítila som
sa ozaj fajn.
jana
18.03.09,05:54
Ja som držala delenú stravu, po troch mesiacoch som sa vrátila k pôvodnému stravovaniu a všetky kilá postupne boli naspäť. Prešla som všetky diety... a už som si povedala, že dosť s dietami. Začala som sa pravidelne stravovať nevynechám raňajky, obed, večeru. Na večeru si dám bielkoviny ,šalát.. nie chleba a prílohy ryžu, zemiaky.. Chodím cvičiť dvakrát do týždňa. A už som zhodila štyri kilá.
silviTAP
18.03.09,06:27
ja práve teraz "zase" držím delenú stravu, teda 90 dňovú oddelovaciu diétu, pretože minulý rok som ju vyskúšala schudla som skoro 9 kg, ale potom som nabrala kilá späť, tak ako píše jana, ale i tak sa pri tejto diéte cítim lepšie, keďže jesť sa musí a ja varím a papám rada, a preto mi vyhovuje stravovať sa oddelene.
Denisa
18.03.09,07:44
Ja som mala na mysli delenu stravu zo zdravotneho hladiska. Nemam potrebu chudnut, mam svoju vahu. Skor ma zaujima zlepsenie travenie, nemat pocit plnosti.

Určite odporúčam. To, že sa pri tom podarí schudnúť, by som brala ako vedľajší efekt. Samozrejme pre niekoho je to cieľ a potom to môže mať tie nežiaduce účinky, že sa cítiš obmedzovaný a stále v strese "čo môžem, čo nie.." a neustále kontrolovanie váhy. No niekto chudý, naopak, môže pribrať. Ak je to stravovnie správne, človek sa dostane na jeho optimálnu váhu.
Ja som sa k tomu dotala pred 12 rokmi a môžem povedať, že je to iba zvyk a potom to berieš úplne samozrejme. Už ma ani nenapadne dať si napríklad niečo mliečne s ovocím, ani mi to už nechutí.Trávi sa iba jedna zložka, tak s tým nie je problém a "vytiahne" si z nej všetky živiny a človek má viac energie. No keď je tam všetko pomiešané, tak to dá žalúdku veľa práce - uberá ti energiu - kvasí to tam, a vtedy sú problémy s nadúvaním a pod.
Odporučila by som postupne na to prechádzať. Najskôr len niečo nekombinovať, po pár týždňoch ďalšie a pod.
Želám veľa úspechov ;)
maros1971
25.03.09,13:40
začal som s delenou stravou po rokoch,myslím že to funguje,ale chcem vedieť pretože pijem rád kávu bez cukru,ale so sójovym mliekom,že kde sa vlastne sójové mlieko radí,do akej skupiny.
buchač
25.03.09,15:03
začal som s delenou stravou po rokoch,myslím že to funguje,ale chcem vedieť pretože pijem rád kávu bez cukru,ale so sójovym mliekom,že kde sa vlastne sójové mlieko radí,do akej skupiny.

V podstate sú to bielkoviny ....

http://www.google.com/search?hl=sk&client=opera&rls=cs&hs=ORq&q=s%C3%B3jov%C3%A9+mlieko&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&lr=

Komplet zloženie a porovnanie s inými druhmi mlieka na 100 g .
http://eutrofia.sk/?q=node/125


Juraj
elpka
26.03.09,06:47
Ahojte, chcela by som Vás požiadať či niekto má aj návod na delenú stravu, lebo všade o nej počúvam a chcela by som to skúsiť mám 54kg/168cm a to je pre mňa dosť veľa, chcela by som do leta niečo zhodiť a nejedenie po 18,00 nepomáha. Tak ak máte návod, tak mi prosím priložte. Dík Evka
Denisa
26.03.09,07:59
jednoduchá tabuľka ako kombinovať stravu:
34832

P.S.:Evka, nepreháňaš to s tou štíhlosťou?
elpka
26.03.09,08:18
Ahoj Deniska, ďakujem Ti veľmi pekne za návod a čo týka tvojej otázky, tak nie. Na jeseň som mala ešte svojich 50kg a cítila som sa skvele, ale cez zimu sa mi podarilo pribrať a som z toho trošku nešťastná, lebo sú mi veci trošku úzke a tak lepšie zhodiť 4 kilečká, ako vymieňať šatník.:)
Amelka
06.05.09,03:50
Ahojky elpka, existuje vela literatury ohladom delenej stravy. Staci zajst do knihkupectva.... Stretla som sa s tym,ze v jednej literature nieco odporucaju, co v inej neodporucaju. Urcite si nieco precitaj, aspon zasady.... a potom si zostav vlastnu dietu. Kazdy mame iny metabolizmus, alergie a nie vsetko mame v oblube. Odporucam este knihu: "Preco francuzky nepriberaju" .. je to dobre citanie a zopar zaujmavych receptov. Rady su tam pisane vo forme pribehov. Tuto knihu som si kupila a raz rocne si ju precitam. ... jedlo som zacala vnimat inak..
elpka
06.05.09,06:08
Ahoj Amelka, od vtedy čo mám ako taký návod snažím sa upraviť si stravu v tomto duchu, ale niektoré jedlá mi proste nejde dať bez príloh, ale snažím sa jesť trošku zdravšie, ale môj problém je aj v tom, že si cez deň málokedy nájdem čas na jedlo. Minule som zhrešila totálne, hladom vyšťavená som si kúpila kurčatko s hranolkami v pipigrile.:D
S bráškom som sa videla po mesiaci a skoro som odpadla, schudol 20kg. Dal sa delenú stravu a dodržiava ju do bodky.
Nevieš náhodou meno autora tej knihy-"Preco francuzky nepriberaju"?
buchač
06.05.09,10:19
Ahoj Amelka, od vtedy čo mám ako taký návod snažím sa upraviť si stravu v tomto duchu, ale niektoré jedlá mi proste nejde dať bez príloh, ale snažím sa jesť trošku zdravšie, ale môj problém je aj v tom, že si cez deň málokedy nájdem čas na jedlo. Minule som zhrešila totálne, hladom vyšťavená som si kúpila kurčatko s hranolkami v pipigrile.:D
S bráškom som sa videla po mesiaci a skoro som odpadla, schudol 20kg. Dal sa delenú stravu a dodržiava ju do bodky.
Nevieš náhodou meno autora tej knihy-"Preco francuzky nepriberaju"?

gogoľ hovorííííí.......;)

http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=%22Preco+francuzky+nepriberaju%22&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
elpka
06.05.09,10:30
Ďakujem ti veľmi pekne buchačko za snahu......:)
AMIELIA
13.05.09,03:47
Ahojky, dlho som tu nebola. Je to ta kniha. Fakt dobre čítanie. ... a čo sa týka tvojho zhrešenia elpka... stres z toho, že občas porušíš nejaké pravidlo ti narobí oveľa horšiu škodu, ako jedlo samotné.... Prečítaj si tú knihu. .. v nej je jedna veľmi múdra myšlienka... Množstvo skonzumovaného jedla treba posudzovať za celý týždeň. Tzn. keď si v pondelok doprajem nesprávne jedlo pre našu postavu (nestresovať sa......), ale do konca týždňa sa snažiť hriech kompenzovať. Čiže si môžeme dopriať dobrotku, ale iba v malom množtve a potom iným málo kalorickým jedlom to vykompenzujeme...a prirodzene pohybom. Kde sa da chodiť peši, tak tam treba chodiť (ak to čas dovoľuje) .
adkalc
29.03.10,15:41
Aj ja som sa dala na delenu stravu. Nazory su rozne. Ked chce mlada 50 kg dievcinka schudnut na 48 kg, tak to jej asi delena strava nepomoze. Ale ak chcem schudnut ja zo svojich 80 kg aspon na 70 kg, tak to by mi mohlo pomoct, vsak? Ach, jaj. Drzte mi palce;)
Gapo
29.03.10,17:10
Ja som raz držal delenú stravu a môžem povedať, že to funguje. U mňa dokonca tak, že som schudol za tri mesiace 20kg, to nebolo dobre, potom ma boleli všetky kosti a kĺby, dodnes to pociťujem. Ale nie je to problém dodržiavať, aj keď sa občas zhreší nič sa nestane. Dokonca v mojom prípade by tých zhrešení malo byť čo najviac, ale keď sa mi páčilo ako išli kilá dolu.:cool:
Markus Quo
21.04.12,12:44
ahoj. delená strava je ako iné stravy. môžeš to dodržiavať ako životný štýl a žiť s tým nastálo. moja žena takto prežila celé detstvo a pubertu a vôbec sa necítila ukrátená. teraz sme sa dali /s manželkou/ na delenú stravu znovu a poriadne. vylúčili cukor, soľ (nahradili morskou a minimalizovali jej užívanie), sirupy, polotovary. Delená strava je zdravý životný štýl. Ješ veľa zeleniny /najmä čerstvej/, ovocia, celozrnné pečivo (prípadne jedlá zo špaldovej múky), nezaťažuješ žalúdok a znižuješ toxicitu v tele.
Markus Quo
21.04.12,12:47
Moja hmotnosť klesá tiež dosť rapídne, tiež ma to teší aj keď razím krédo pomaly ďalej zájdeš, nedarí sa mi spomaliť chudnutie. Teraz je to približne 6 kg za 3 týždne, čo je podľa mňa veľa. Mám založenú tému "ako správne schudnúť?" kde to chcem riešiť
BarracudaBlur
14.08.12,14:40
Mna tiez uchvatila delena strava (http://www.topdieta.sk/delena-strava/), mala som to ako doplnok po Dukanovej diete a teraz sa prakticky stravujem iba tak a kaslem na celu udrziavaciu fazu Dukanovky :D
pogo
26.01.13,15:33
Ahojte, chcela by som Vás požiadať či niekto má aj návod na delenú stravu, lebo všade o nej počúvam a chcela by som to skúsiť mám 54kg/168cm a to je pre mňa dosť veľa, chcela by som do leta niečo zhodiť a nejedenie po 18,00 nepomáha. Tak ak máte návod, tak mi prosím priložte. Dík Evka

Anorexia?,???