Galius
21.01.09,15:51
Moja sesternica po autohavárii ešte v novembri 2008,ktorú spôsobil taxikár utrpela dvojitú zlomeninu kľúčnej kosti. Od narodenia má DMO -ľavostrannú- práve na tej strane teraz zlomeninu. Od novembra je na PN-ke berie lieky, chodí na rehabilitáciu ale bolesti neustávajú. Trpí nesmiernými bolesťami ramena, chrbtice, celej ľavej ruky aj v kľudnom stave,(neudrží v nej dlhšie nič), má veľké bolesti pri nadýchnutí. Minulý týždeň ju poslal ošetrujúci lekár na EMG. Výsledky preukázali " léziu plexus brachiális". Má byť hospitalizovaná na FRO vo FN. Je to dosť vážne?§-myslím z diagnostiky. Je možné,dá sa predpokladať, že dôjde k ako takému, hoc aj malému zlepšeniu. Je možné dosiahnúť trvalé zlepšenie?§ Dajú sa bolesti úplne odstrániť prípadne iba dôjde k ich zmierneniu?§ Môže byť to aj trvalé zdravotné poškodenie?§ Čo by sme mali ešte podniknúť na zlepšenie jej zdravotného stavu, kde hľadať pomoc hoci aj v zahraničí. Prosíme o rady a doporučenia.
Ďakujem Julo
Galius
21.01.09,14:58
Prosím admína tejto témy, alebo niekoho kto to môže urobiť.
Prosím o presunutie môjho príspevku už do jestvujúcej, lebo stala sa chyba, asi z mojej strany. Totižto tému" lézia plexus brachiális som našiel, aj napísal a po odoslaní som ju nenašiel a písal som znova. Teraz vidím, že nechtiac(z nevedomosti) som založil ešte raz tú istú tému.
Ďíky Julo
Zitulda
02.02.09,16:21
Posúvam aj mňa to zaujíma:mee:
BXLmiami
03.02.09,10:30
Nie je to môj odbor,ale pokiaľ by to bola moja príbuzná,pridala by som do therapie okrem bežnej medicíny akupunkturu a intenzívne masaže,podľa zdravotného stavu,čiže opatrne.Ale rozhodne by som stavila na stimuláciu danej oblasti všetkými dostupnými metodami.
Zitulda
04.02.09,06:51
Nie je to môj odbor,ale pokiaľ by to bola moja príbuzná,pridala by som do therapie okrem bežnej medicíny akupunkturu a intenzívne masaže,podľa zdravotného stavu,čiže opatrne.Ale rozhodne by som stavila na stimuláciu danej oblasti všetkými dostupnými metodami.
Ďakujem Ti pekne za radu. Je to moja dcéra, ktorá pri pôrode z nedbalosti p. doktorky dostala krvvácanie do mozgu. V nešťastí bolo šťastie to, že bolo zasiahnuté len ľavostranné pohybové nervstvo a nie aj iné. Ešte aj pri dopravnej nehode-čo opísal Galius, mala veľké šťastie že to bola tá ľavá strana a nie pravá-zdravá. Zatiaľ nemôže riadne v ruke nič udržať a má neustále bolesti pod lopatkou. Má nastúpiť do nemocnice na rehabilitačné oddelenie, aj napriek absolvovanej ambulantnej rehabilitácie. Dúfame, že sa jej stav zlepší, urobíme aj nemožnosti, preto Tvoju radu vítame.