saminka
21.01.09,16:03
Prosim o radu
pri kontrole mi zistili cukrovku typu II , cukor cca 8,5
mám nadváhu , lieky a kopu diet lenže mám problém si zostaviť týždenný jedálny lístok.
Vie mi prosím niekto poradiť kde sa k nemu dopracujem ?
Za radu vopred ďakujem.
Jara
21.01.09,16:07
Zatiaľ to máš riešiť len diétou alebo aj liekmi?
Pokiaľ viem tak ti lekár mal povedať koľko jednotiek môžeš denne jesť, lebo neviem akú máš nadváhu, vek ap. Určite ti dal aj brožúrku, kde máš presne podľa kaloorií taký približne stravovací deň. Bola si na glykoteste? Lebo ten cukor ti môže aj kolísať. Aj ja mám totiž cukrovku II typu a prvé čo bolo tak som si kupila glukomer, aby som vedela čo mi dvíha cukor a kedy aký mám a snažím sa teda podľa toho riadiť, keď mám cukor dobrý tak si doprajem napr. jabĺko či banán a sledujem či mi to dvihlo alebo nie. Mám skúsenosť, že ak som napr. v strese tak mám cukor aj 15 a naopak keď som v kľude tak to ujde. Možno sa ozve aj pani Vlastička, nakoľko má bohaté skúsenosti. Si ale na Porade od roku 2006 tak si daj do vyhľadavača cukrovka a tam nájdeš v sekcii zdravie aj viac debat na túto tému. Škoda, že si otvorila novú.
pasuliatko
21.01.09,19:03
na nete sa dá nájsť, treba vynechať sol z jedla a najmä cukor,to je hlavne.je dôležité jesť pravidelne aby cukor neskákal ako na trampolíne.treba sa opýtať diabetológa alebo nejakého experta na výživu a on to vie stanoviť presne podla dg.držím palce
buchač
21.01.09,19:40
Zatiaľ to máš riešiť len diétou alebo aj liekmi?
Pokiaľ viem tak ti lekár mal povedať koľko jednotiek môžeš denne jesť, lebo neviem akú máš nadváhu, vek ap. Určite ti dal aj brožúrku, kde máš presne podľa kaloorií taký približne stravovací deň. Bola si na glykoteste? Lebo ten cukor ti môže aj kolísať. Aj ja mám totiž cukrovku II typu a prvé čo bolo tak som si kupila glukomer, aby som vedela čo mi dvíha cukor a kedy aký mám a snažím sa teda podľa toho riadiť, keď mám cukor dobrý tak si doprajem napr. jabĺko či banán a sledujem či mi to dvihlo alebo nie. Mám skúsenosť, že ak som napr. v strese tak mám cukor aj 15 a naopak keď som v kľude tak to ujde. Možno sa ozve aj pani Vlastička, nakoľko má bohaté skúsenosti. Si ale na Porade od roku 2006 tak si daj do vyhľadavača cukrovka a tam nájdeš v sekcii zdravie aj viac debat na túto tému. Škoda, že si otvorila novú.

Jara/ radšej ,Jarka , ak môžem

Keďže si si kúpila glukomer , tak si potom dozaista ešte nepicháš inzulín . Lebo na tento prístroj majú nárok okamžite takíto pacienti .
Do prdele , aj ja :mee:
Buď rada , že máš len 8,5 mmol , to moja diacukornička / ako ju volám :--- / by bola rada , keď sa mi podarí držať okolo 9,0 :rolleyes:
Podotýkam , že si púšťam inzulín 3 x denne + večer analógový inzulín s dlhotrvajúcim účinkom.
Normálny cukor je v hodnotách 3,00-6,00 mmol , ja pri 6,5 pociťujem príznaky hypa , začnú sa mi klepať ruky , pot , nervozita , proste lahoda :eek:

Môj osobný názor spočíva v tom , že pri v podstate každej chorobe je možné všetko , ale s mierou .
Mám to overené rokmi , nemyslím len DM II , ale želbohu som si prešiel aj peklom onkológie .
Preto sú moje príspevky plné optimizmu , srandy atď ......:---:D

S ostatnými príspevkami , samozrejme súhlasím , je potrebné zájsť k dia , na nete je toho plno .
Zároveň dopĺňam , že DM má vedľajšie účinky na organizmus . Nechcem nejak strašiť , ale je to aj o srdečných , pohybových , vnútorných orgánoch , psychika........Človek postupne na to príde , mne to trvalo cca rok .

Ja Ti prikladám niečo , čo mám uložené v mašinke , niečo mám už vytlačené a zviazané .

Prajem Ti len pevnú vôľu , nakoľko ja ju nemám ;)

A keď sa Ťa niekto bude pýtať , čo nemôžeš jesť , tak mu odpovedz :

,, .......spýtaj sa ma radšej , čo môžem , potom ten zoznam bude omnoho kratší ....." :---

Juraj
ondrejvla
21.01.09,20:14
Buchač,
závidím ti tých 9,0 mmol!!! Ja som rada, ak je tak nalačno. Je nás tu viac, ktorí sa trápime s touto pliagou, keď si pohľadáš na tejto stránke, nájdeš tu nielen to, čo môžeš, ale aj rôzne nápady, recepty a "potešeníčka" ale najmä kopec nás skôr i neskôr narodených, ktorí si navzájom vymieňame skúsenosti.
Tiež som si prešla svojim peklom, ale som tiež rada keď vidím svietiť slniečko, alebo aj pršať, či pľúšte a ďakujem Bohu, že mi doprial ešte to zažívať.
buchač
21.01.09,21:35
Buchač,
závidím ti tých 9,0 mmol!!! Ja som rada, ak je tak nalačno. Je nás tu viac, ktorí sa trápime s touto pliagou, keď si pohľadáš na tejto stránke, nájdeš tu nielen to, čo môžeš, ale aj rôzne nápady, recepty a "potešeníčka" ale najmä kopec nás skôr i neskôr narodených, ktorí si navzájom vymieňame skúsenosti.
Tiež som si prešla svojim peklom, ale som tiež rada keď vidím svietiť slniečko, alebo aj pršať, či pľúšte a ďakujem Bohu, že mi doprial ešte to zažívať.

Vlasti

Zle si čítala , tých 9,00 je optimum , čo by chcela diacukornička ;):D

Som rád , keď to držím na 10,00 - 11,00 a to ma ide roztrhnúť jak by som jedol ..........

Ráno v poho aj 13,5 mmol

12 j Novorapidu ráno
11 j dtto obed
12 j dtto večer
38 j Lantus 24 hodinový analóg

No a samo aj nejaké lentilky na vedľajšie a pridružené problémy :eek:

No a čo , zabijem sa , keď som taký pekný :D


Juraj
Jara
22.01.09,07:05
Ja som zatiaľ na diéte. Neberiem lieky len pravidelne meram cukor a zapisujem a konzultujem s lekarkou. Už to trvá rok a mám to dosť kolísavé. Zistila som, že má na mňa vplyv stres. Vtedy mám aj okolo 15 ale už som mala aj 2,5. No ten priemer mám asi medzi 8-9. U mňa bol problém s diétou, nakoľko som nemala čo vysadiť. Sladké som nikdy nemala rada, čaj a kávu som nikdy nesladila, vyprážané mi nechutí, skôr som bola na jedlá pripravené na prirodný spôsob a to skôr prsia ako bravčové. Takže dosť bol problém čo zmeniť, no lekárka mi vysadila ovocie, to môžem len po troške a ja som ho jedla na tony. No aspoň zelenina mi ostala. Takže sa snažím dodržiavať nejaku diétu a aspoň peši chodiť, nakoľko ten pohyb absentuje, lebo nemám čas pri svojej práci nejaký pravidelný aktívny šport. To by pomohlo, ale som dosť pracovne zaťažená, tak sa snažím aspoň hodinu denne, t.j. do práce a z práce ísť peši. Problémy mám aj s trasením rúk, potením a suchou pokožkou. Dosť driapem ruky a nohy niekedy až do krvi. No lekárka mi stále prízvukuje, aby som sa s cukrovkou spriatelila, ale ešte jej kámoška nehovorím. Chodím na kontroly tak za 3 týždne až mesiac a lekárka hovorí, že zatiaľ je spokojná. No nedarí sa mi zhodiť ani kilečko, aj keď by bolo treba 3-5 kilo. No musíme bojovať. Ja to mám asi dedičné, otec má cukrovku 20 rokov, čiže tak od 50 ju má a ja tiež v tomto veku tak uvidíme ako to bude postupovať.
buchač
22.01.09,11:02
Ja som zatiaľ na diéte. Neberiem lieky len pravidelne meram cukor a zapisujem a konzultujem s lekarkou. Už to trvá rok a mám to dosť kolísavé. Zistila som, že má na mňa vplyv stres. Vtedy mám aj okolo 15 ale už som mala aj 2,5. No ten priemer mám asi medzi 8-9. U mňa bol problém s diétou, nakoľko som nemala čo vysadiť. Sladké som nikdy nemala rada, čaj a kávu som nikdy nesladila, vyprážané mi nechutí, skôr som bola na jedlá pripravené na prirodný spôsob a to skôr prsia ako bravčové. Takže dosť bol problém čo zmeniť, no lekárka mi vysadila ovocie, to môžem len po troške a ja som ho jedla na tony. No aspoň zelenina mi ostala. Takže sa snažím dodržiavať nejaku diétu a aspoň peši chodiť, nakoľko ten pohyb absentuje, lebo nemám čas pri svojej práci nejaký pravidelný aktívny šport. To by pomohlo, ale som dosť pracovne zaťažená, tak sa snažím aspoň hodinu denne, t.j. do práce a z práce ísť peši. Problémy mám aj s trasením rúk, potením a suchou pokožkou. Dosť driapem ruky a nohy niekedy až do krvi. No lekárka mi stále prízvukuje, aby som sa s cukrovkou spriatelila, ale ešte jej kámoška nehovorím. Chodím na kontroly tak za 3 týždne až mesiac a lekárka hovorí, že zatiaľ je spokojná. No nedarí sa mi zhodiť ani kilečko, aj keď by bolo treba 3-5 kilo. No musíme bojovať. Ja to mám asi dedičné, otec má cukrovku 20 rokov, čiže tak od 50 ju má a ja tiež v tomto veku tak uvidíme ako to bude postupovať.

Jara

1.Problémy s trasením.......- to sú vedľajšie účinky . Už sa mi stalo , že som išiel s autom domov / boli sme na záhrade / a musel som zastať , tak sa mi rozklepali ruky . Samozrejme , že som si hneď dal niečo sladké , vždy mám pri sebe , aj v aute ....

Toto Ti iste povedala aj doktorka , aby si mala niečo pri sebe . Stačí kocka cukru , sladký nápoj / Coca-cola ... / . Ono hypo je sviňa , upadneš niekde do kómy a ľudia si o Tebe pomyslia , že si opitá , zdrogovaná . V podstate sú príznaky také isté . Zároveň daj vedieť svojmu okoliu v robote , telocvični ........o tvojich problémoch a ako aj o príznakoch , poprípade prvej pomoci !!

2.Kolísanie cukru je v prvopočiatku asi vždy , ale je potrebné sa mu vyhýbať . Moja doktorka ma nastavovala na inzulín skoro rok , pokiaľ bola ako tak spokojná . Menila dávkovanie aj medikamenty .
Teraz sa to drží , alebo ja to držím , kedy ako ;););)
3.Veľa ľudí si myslí , že DM vzniká od príliš sladkej stravy , čo je blbosť
Ono DM nie je beh na dlhé trate , ale je to kríž až do konca :mee:
Najhoršie na tom je , že človek si musí tejto diagnóze prispôsobovať aj život , režim dňa :(
4.Ja keď som si začal pichať , tak mi doktorka zakázala šoférovať , postupne si organizmus na to zvykol , teraz fungujem ;)
Ale niekedy , keď si pichnem , najem sa , tak mi tak zdvihne hladinu , že si musím zdriemnuť .
5.čo sa týka stresu , povedz to kľudne doktorke , dá Ti niečo na ukľudnenie , nakoľko DM vplýva aj na psychiku a stavy spojené s výkyvmi nálady . Pozri net !



Juraj
Jara
22.01.09,11:51
Vďaka Juraj za milé slová. Je to "sviňa! tá cukrovka...:D. Preto vravím, že ešte jej neviem povedať kámoška, ale musím to prijať ako každý iný človek. Veď nakoniec čo maju povedať tí ktorí ju maju od malička. Ja už mám svoje roky tak musím prijať aj to. Len to človeku padne zle, keď si niekde na verejnom stretnutí alebo na Porade a máš problém podpísať sa bez trasenia ruky alebo vypiť kafčo. Vieš, vysvetľuj to niekomu, alebo keď iným je zima a po tebe steká pot... No aspoň takto sa môžme podporiť, veď sú aj horšie choroby.
buchač
22.01.09,12:06
Vďaka Juraj za milé slová. Je to "sviňa! tá cukrovka...:D. Preto vravím, že ešte jej neviem povedať kámoška, ale musím to prijať ako každý iný človek. Veď nakoniec čo maju povedať tí ktorí ju maju od malička. Ja už mám svoje roky tak musím prijať aj to. Len to človeku padne zle, keď si niekde na verejnom stretnutí alebo na Porade a máš problém podpísať sa bez trasenia ruky alebo vypiť kafčo. Vieš, vysvetľuj to niekomu, alebo keď iným je zima a po tebe steká pot... No aspoň takto sa môžme podporiť, veď sú aj horšie choroby.


Jara

Porozprávaj mi o tom ;)


" Mám to overené rokmi , nemyslím len DM II , ale želbohu som si prešiel aj peklom onkológie . " :cool:


Juraj
Ninna
22.01.09,12:07
Vďaka Juraj za milé slová. Je to "sviňa! tá cukrovka...:D. Preto vravím, že ešte jej neviem povedať kámoška, ale musím to prijať ako každý iný človek. Veď nakoniec čo maju povedať tí ktorí ju maju od malička. Ja už mám svoje roky tak musím prijať aj to. Len to človeku padne zle, keď si niekde na verejnom stretnutí alebo na Porade a máš problém podpísať sa bez trasenia ruky alebo vypiť kafčo. Vieš, vysvetľuj to niekomu, alebo keď iným je zima a po tebe steká pot... No aspoň takto sa môžme podporiť, veď sú aj horšie choroby.
mimotemyNapadla ma jedna úsmevná príhoda: na silvestra sme boli pozvaný k priateľom, manžel je diabetik I.typu a pred návštevou asi 15 minút si pichol inzulín aby počas veselenia a čakania na polnoc nestrašil známych s pichaním. No ale asi to nejako prehnal a pekne krásne ešte sme len prišli sadli si a on zacítil hypo. ja som už vedela že sa niečo deje, lebo na stole bola misa vianočného pečiva a on to začal ládovať do seba s tým že domáci ešte ani nepovedali tradičné: "ponúknite sa";). Na záver si ešte vypýtal kolu čo on tradične minerálku.:)
Jara
22.01.09,12:14
Tak to je Ninna. Aspoň sa zasmejeme aj keď niekedy cez slzy... No sme mimotemy pretože zadavateľka vlastne chcela jedálny lístok... ;)
buchač
22.01.09,12:33
Porozprávaj mi o tom ;)


" Mám to overené rokmi , nemyslím len DM II , ale želbohu som si prešiel aj peklom onkológie . " :cool:


Ozaj , nezisťovala si si , ako je to v Tvojom prípade s preukazom ŤZP ? Ja ho totiž mám , vybavil som si ! ;)
Čo už , keď už mám na to dg. ? :rolleyes:
Ono to je tiež zaujímavé . Stretol som s z názorom , závisťou , že som držiteľom ŤZP . :eek:
No pri takýchto indíciách závisti zvyčajne položím dotyčného s patričnými ,, poctami " do múky !!!! :---

Dilino je schopný povedať do ksichtu : ,,..... ako Ti je dobre , neplatíš MHD , neplatíš TV a R , dane .........:mad:

Ale vtedy príde moja chvíľka : ,, ......ano , bože , ako dobre , že za lieky vysolím cca 40 € ,
bože , ako dobre , že ráno ma bolí celý človek ,
bože , ako dobre , že musím zabiť celý týždeň chodením po kontrolách ,
bože , ako dobre , že zasa musím jesť šunku ....."
bože , ako dobre , .....":mad:

a ja mu vtedy ešte dodám :

,,.........vieš čo , dilko , rád si budem platiť ....../ vyššie uvedené / ......rád si to s Tebou vymením !!!!!! " :D

Rozumný človek takú blbosť ani do vetra nepustí !
Dotyčný , ktorý má aspoň trochu filipa , si okamžite / nie vždy / uvedomí , že prestrelil , ale vtedy je zvyčajne neskoro .
Pár ľuďom som už zdvihol mandle .:cool:





Juraj
ALDA
22.01.09,12:39
Zdravím spolucukrovkárov, ako sa nám hovorí.
Ja som mala najviac 11 a už rok beriem aj lieky. S tou stravou je to ťažké. Mám aj nadváhu, všetci, čo začali trpieť cukrovkou schudli, ja nie.
Kúpila som si aj ja glukomer a lekárka mi predpisovala tie pásky, ale pri poslednej návšteve asi na mňa zabudla a musela som si ich kúpiť, alebo už nemám nárok, neviem. Ja chodím na kontróly každý štvrťrok. Čo sa týka diety, mám všetko naštudované, ale...
Mám rada ovocie a to tiež nemôžem ako už písala Jarka. Moja lekárka tvrdí, že cukrovku neovplyvňuje stres a pod., ale strava. Tomu neverím.
Píšete o svojich problémoch, ja také nemám, ale mi zo spodu trpnu chodidlá a mám ich studené, lekárka si to vypočula a hotovo. Chodím pravidelne plávať, ale v tomto období je tej roboty kopec, veď to tí, čo robíte účtovníctvo poznáte a ešte aj vnúčence treba občas zavarovať, navariť a pod. Všetko chcem zvládnuť a potom jeden deň som odpadnutá a mám výčitky. Okrem toho vysoký krvný tlak, problémy s aritmiou a pod.
V našom obvode je iba jedna lekárka diabetologička /vraj je aj diabetička, ktorá o sebe hovorí, že má cukrovku z pacientov, ale ostatní ju majú zo zlej životosprávy/a čakáme na ďalších dvoch nových, dúfam, že sa mi podarí zmeniť lekárku. Čo cukrovka odnáša viem podľa ocka, ten ju mal od 55 rokov, ja od 58. Bral inzulín 1x, najmnešiu dávku, ale odniesli si to ľadviny./ Nepil, ak by si niekto myslel skoro vôbec/
Ďakujem za priložené súbory, stiahla som si ich a želám veľa trpezlivosti s touto adoptovanou a nepríjemnou sestrou a veľa zdravia a dobré výsledky.
Vlasti má pravdu, že si tu ľudkovia vymieňajú skúsenosti, čo je super.:)
Jara
22.01.09,12:57
Aj ja som rada, že si tu môžme navzájom povedať čo kto má a hlavne tie čo sme už po 50-tke. Vlastne sedemnástky ako ich už ktosi na Porade nazval... Myslím, že nám to môže aj pomôcť pri vlastnom riešení, veď všetci sa len snažíme bojovať. V našom veku má isto každý z nás už viac tých chorôb, ja ani neviem koľko diagnóz ale zároveň keď mi povedali, že mám cukrovku, tak som si pomyslela, že už asi len to nemám. Jeden nádor mi vybrali, dva sledujú, mám deravú platničku a kostenný výrastok smerujúci na miechu, kotrý bol už pred 10 rokmi veľkosťou väčší ako operujú, ale smeruje na miechu tak zatiaľ neodporúčajú, nejaký útvar v močovom mechúri, myomy a cysty v maternici a na vaječníkoch, vysoký tlak, no a žlčník a slepé črevo je už vonku, takže už asi len ostala štítna žľaza a chválabohu oči aj keď s okuliarmi, ale zodpovedajúce veku a 32- ročnej práci s počítačom a číslami. No ale ľudkovia, čo už... telo má ísť do hrobu zhuntované ako povedal Werich... Aj napriek tomu, alebo možno práve preto nestrácam optimizmus a snažím sa o úsmev, lebo už som asi zvyknutá na ten kríž ktorý musím niesť. Sú ľudia, ktorých niečo pichne a už marodia. Ja sa snažím premôcť čo sa len dá a v karte u lekárky mám samé -odmieta PN. Ja sama musím byť svojim lekárom. Je potrebné sa hlavne obklopiť dobrými ľuďmi, čo vyžarujú pozitívnu energiu a hneď je ten svet krajší, no nemám pravdu?
ALDA
22.01.09,13:38
Jarka máš a veľku pravdu, pravdúcu.:) Mňa nechcú z nemocnice púšťať domov, pretože sa spolupacientom zlepšujú výsledky.:D Mohla by som napísať už aj knihu, veď mám za sebou 6 operácií a ešte ako Vlasti píše, vítam slniečko, aj dažďové kvapky a aj sniežik a teším sa z vnúčat. Aj teraz idem so synom, manželom a aj vnučkou plávať. Robota neutečie a ešte jedna malá DPH sa ešte zvládne do pondelka.
Myslím, že nie sme mimo témy, pretože aj tieto výmeny skúseností a písanie, čo porábame je potrebné ku každej chorobe a aj starobe, ale veď tu sú iba sedemnástky. To do budúcnosti aby sme vedeli čo a ako sa správať.:D
Jara
22.01.09,13:56
Presne tak Helka. Ja som sa nevedela dočkať keď som ležala v nemocnici kedy ma už konečne pustia domov a pacientky ma len upokojovali, že veď najesť nám dajú a robiť nemusíme... No a ja som ležala na posteli s computerom a robila vyplaty, veď nenechám ľudí bez peňazí a tiež DPH a čo bolo treba. No ale som si s vami krásne pokecala aj keď ja som stále v práci a už celý týždeň som tu do 19-20 hod. No hlavná vec, že nás ešte niekto potrebuje a že sme medzi ľuďmi, lebo niet nad kolektív "fajných" kolegov a nad potešením sa z našich deti a vnúčat.
buchač
22.01.09,14:04
Aj ja som rada, že si tu môžme navzájom povedať čo kto má a hlavne tie čo sme už po 50-tke. V našom veku má isto každý z nás už viac tých chorôb, ja ani neviem koľko diagnóz ale zároveň keď mi povedali, že mám cukrovku, tak som si pomyslela, že už asi len to nemám.

jeden nádor mi vybrali, slepé črevo je už vonku, chválabohu oči aj keď s okuliarmi, ale zodpovedajúce veku

No ale ľudkovia, čo už... telo má ísť do hrobu zhuntované ako povedal Werich... Aj napriek tomu, alebo možno práve preto nestrácam optimizmus a snažím sa o úsmev, lebo už som asi zvyknutá na ten kríž ktorý musím niesť.

Je potrebné sa hlavne obklopiť dobrými ľuďmi, čo vyžarujú pozitívnu energiu a hneď je ten svet krajší, no nemám pravdu?


1. Teraz ja, ja,ja :---

Dva nádory , chemoterapia ,
slepák ,
cysty 3 x na krku ,
obidve oči zašívané / stolička + hokejka /
guľkou prebitý človek - akože JA ;););)
.................


2.Moje motto :D:D

Na posratého ešte aj budar spadne

3.Víš co, projdi se někdy po cintoríně, očíhni si to tam. A aspoň budeš vědet, do čeho jdeš.:---

Čierny humor , pre niekoho , ale inak sa nedá , sranda musí byť , aj keby nás vešali , alebo na chleba nebolo .:D

To keď počúvam o problémoch , aké majú celevriti , rybička sa mi vo vrecku otvára .
Napríklad , teraz A.H. plače , že sa mu synátor zabil , aký dobrý chlapec to bol , ...........:rolleyes:
Neprajem nikomu , prežiť to :mee: Ale ako by sa zachoval , keby tí ,, zlatí chlapci " pri tej nehode zabili niekoho iného a oni ostali nažive . :confused:
Určite by hľadal vinníka , tak ako píše tlač , trt ;)
Asi tak , ako Rastík , hľadá každú skulinku , aby unikol base . :eek::eek::eek:
Mne by teda nie :cool::cool::cool:


Juraj
buchač
22.01.09,14:10
Zdravím spolucukrovkárov, ako sa nám hovorí.
Ja som mala najviac 11 a už rok beriem aj lieky. S tou stravou je to ťažké. Mám aj nadváhu, všetci, čo začali trpieť cukrovkou schudli, ja nie.
Kúpila som si aj ja glukomer a lekárka mi predpisovala tie pásky, ale pri poslednej návšteve asi na mňa zabudla a musela som si ich kúpiť, alebo už nemám nárok, neviem. Ja chodím na kontróly každý štvrťrok. Čo sa týka diety, mám všetko naštudované, ale...
Mám rada ovocie a to tiež nemôžem ako už písala Jarka. Moja lekárka tvrdí, že cukrovku neovplyvňuje stres a pod., ale strava. Tomu neverím.
Píšete o svojich problémoch, ja také nemám, ale mi zo spodu trpnu chodidlá a mám ich studené, lekárka si to vypočula a hotovo. Chodím pravidelne plávať, ale v tomto období je tej roboty kopec, veď to tí, čo robíte účtovníctvo poznáte a ešte aj vnúčence treba občas zavarovať, navariť a pod. Všetko chcem zvládnuť a potom jeden deň som odpadnutá a mám výčitky. Okrem toho vysoký krvný tlak, problémy s aritmiou a pod.
V našom obvode je iba jedna lekárka diabetologička /vraj je aj diabetička, ktorá o sebe hovorí, že má cukrovku z pacientov, ale ostatní ju majú zo zlej životosprávy/a čakáme na ďalších dvoch nových, dúfam, že sa mi podarí zmeniť lekárku. Čo cukrovka odnáša viem podľa ocka, ten ju mal od 55 rokov, ja od 58. Bral inzulín 1x, najmnešiu dávku, ale odniesli si to ľadviny./ Nepil, ak by si niekto myslel skoro vôbec/
Ďakujem za priložené súbory, stiahla som si ich a želám veľa trpezlivosti s touto adoptovanou a nepríjemnou sestrou a veľa zdravia a dobré výsledky.
Vlasti má pravdu, že si tu ľudkovia vymieňajú skúsenosti, čo je super.:)


Pri takomto správaní sa lekára , čím skôr si hľadaj zmenu , samozrejme s ohľadom na bydlisko a s tým spojené súvislosti .
Ja som svoju obvoďáčku ešte ani nevidel a ani neuvidím ;)
Je síce pravda , že v Košiciach je asi väčší výber ako / nepoznám bydlisko / inde na Slovensku - Blavu do toho nepočítam . A to prosím pekne naám zrušili moju nemocnicu - Vojenskú Leteckú Ke :(:(:mad::mad::mad:


Juraj
buchač
22.01.09,14:13
ale veď tu sú iba sedemnástky. To do budúcnosti aby sme vedeli čo a ako sa správať.:D


Bóóóóóóóóóóóóóóóže , keby to pravda bolááááááááááááá:D:D:D:---:---:---


Juraj
Jara
22.01.09,14:17
Juraj si zlatý a já tu účtujem a sem-tam odskočím na Poradu, ale som sa orehotala, že som určite aj monitor oprskala... :D:D:DUž si toho tiež veľmi veľa preskákal, :mee: ale mimochodom aj mne sa páči a často používam to, že na posratého aj hajzel spadne...:D:D:D
buchač
22.01.09,15:22
Juraj si zlatý a já tu účtujem a sem-tam odskočím na Poradu, ale som sa orehotala, že som určite aj monitor oprskala... :D:D:DUž si toho tiež veľmi veľa preskákal, :mee: ale mimochodom aj mne sa páči a často používam to, že na posratého aj hajzel spadne...:D:D:D


A to je už podvečer , v plnej paráde som tak okolo 09,00 hod.

Vtedy bacha na mňa ;)

Čo sa týka tých citátov , pracujem na jednej publication its main family , tam sú Ti len veci . Ale aj vážne , aj srandičky :---

,,.......32- ročnej práci s počítačom a číslami. ......." To bol commodor , či ako sa to volalo ? Myslím v dobe dinosaurov :D

No ja sa už idem naklepať / inzulínom ;) / a pekne hamu papu :---


Juraj


P.S.
Vypínam Poradu , aby mi niekto neoprskal monitor :rolleyes:, idem na iné fórum , viď :cool::cool::cool:
Jara
22.01.09,15:31
Len sa smej. Veru to boli tzv. PÍSIČKA a už ani neviem ako sa volali presne ...:D ale myslím už v roku 1980 sme mali náhodou krásne computeri HP :D podobné dnešným /jasnačka, že nie LCD/. No ale tie velké hovada :eek: čo sme mali na dierné štítky a kotúče, to boli kusiska a klimatizované pracoviská, kde sme museli mať prezúvky a biele plášte, váuuu...:eek::D A cenovo stáli celý majland. To sme sa chodili prosiť do Prahy, aby sme ich dostali, teda prachy na tie počítadla, aj svine sa nosili a demižóny s vínkom...:D:D:D Takže sa nerehli, že už som taký akýsi pamätník...:D
ondrejvla
22.01.09,20:14
Vlasti

Zle si čítala , tých 9,00 je optimum , čo by chcela diacukornička ;):D

Som rád , keď to držím na 10,00 - 11,00 a to ma ide roztrhnúť jak by som jedol ..........

Ráno v poho aj 13,5 mmol

12 j Novorapidu ráno
11 j dtto obed
12 j dtto večer
38 j Lantus 24 hodinový analóg

No a samo aj nejaké lentilky na vedľajšie a pridružené problémy :eek:

No a čo , zabijem sa , keď som taký pekný :D


Juraj

No a ja som ti už skoro aj závidela!http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Napíšem ti môj rozpis:
Humalog: 26j-22j-18j
Lantus : 36j-0-48j
A aj mne ti dali kopec "lentiliek". A ešte niečo, idem na inzulínovú pumpu, síce s obavami, najmä keď si predstavím moju garderóbu a na obojku pumpu...
Buďme radi za každý nový deň, toto všetko je banalita, premrhali sme si život "diétovaním" a teraz musíme niesť následky...:mee:
buchač
23.01.09,10:22
Len sa smej. Veru to boli tzv. PÍSIČKA a už ani neviem ako sa volali presne ...:D ale myslím už v roku 1980 sme mali náhodou krásne computeri HP :D podobné dnešným /jasnačka, že nie LCD/. No ale tie velké hovada :eek: čo sme mali na dierné štítky a kotúče, to boli kusiska a klimatizované pracoviská, kde sme museli mať prezúvky a biele plášte, váuuu...:eek::D A cenovo stáli celý majland. To sme sa chodili prosiť do Prahy, aby sme ich dostali, teda prachy na tie počítadla, aj svine sa nosili a demižóny s vínkom...:D:D:D Takže sa nerehli, že už som taký akýsi pamätník...:D


Čistý ščot , no očeň charašo :---:D

Mal som na zostave ZP , pred 10 rokmi som rušil počítačovú sálu .
Dva kusy počítačov , ktoré zaberali miesto ako telocvičňa . Akurát som použil " diskety " , veľmi dobrý matroš na príjem signálu . Potom ventilátory , tie som porozdával , hodili sa ku grilu ;)
Moja terajšia mašinka má cca 10 x väčší výkon , ako tie dve mašiny :---


Juraj
buchač
23.01.09,10:31
No a ja som ti už skoro aj závidela!http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Napíšem ti môj rozpis:
Humalog: 26j-22j-18j
Lantus : 36j-0-48j
A aj mne ti dali kopec "lentiliek". A ešte niečo, idem na inzulínovú pumpu, síce s obavami, najmä keď si predstavím moju garderóbu a na obojku pumpu...
Buďme radi za každý nový deň, toto všetko je banalita, premrhali sme si život "diétovaním" a teraz musíme niesť následky...:mee:


No fajn , tak by som nechcel dopadnúť :(
Ja zatiaľ na opasku nosím niečo iné , je to na spôsob pumpy , ale použitie opačné :rolleyes:



Juraj
ondrejvla
24.01.09,20:34
No fajn , tak by som nechcel dopadnúť :(
Ja zatiaľ na opasku nosím niečo iné , je to na spôsob pumpy , ale použitie opačné :rolleyes:



Juraj

Juraj,
ja si vôbec nemyslím, že by som dopadla zle! Ešte som a fungujem, tak to je nadpriemerne dobré, myslenie mám tiež ešte vcelku na vydržanie...
Ale asi som z bohatej rodiny, čože to nosíš na opasku?http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
buchač
25.01.09,15:45
Ja len toľko , že aj ráno , aj večer

Humalog: 26j-22j-18j
Lantus : 36j-0-48j

a hlavne toho Lantusu , dosť veľa :confused:


Juraj
ondrejvla
05.02.09,17:20
Ja len toľko , že aj ráno , aj večer

Humalog: 26j-22j-18j
Lantus : 36j-0-48j

a hlavne toho Lantusu , dosť veľa :confused:


Juraj

Juraj, odporúčam, ak máš možnosť z dôvodu udržania hladiny cukru vybaviť si u svojej diabetologičky inzulínovú pumpu, neváhaj! Ja ju mám štvrtý deň, hodnoty sú stále pod 10 mmol, inzulínu 1/3-nová dávka. Skús a budeš chváliť moje slová, veľmi som sa toho bála a som šťastný človek! Teraz je aj život s diabetom krajší, voňavejší a menej stresový.
buchač
05.02.09,18:14
Juraj, odporúčam, ak máš možnosť z dôvodu udržania hladiny cukru vybaviť si u svojej diabetologičky inzulínovú pumpu, neváhaj! Ja ju mám štvrtý deň, hodnoty sú stále pod 10 mmol, inzulínu 1/3-nová dávka. Skús a budeš chváliť moje slová, veľmi som sa toho bála a som šťastný človek! Teraz je aj život s diabetom krajší, voňavejší a menej stresový.


Joj , šak neblááááááááááááááááázni , tomu sa vyhýbam !;)

No nie z titulu obáv , ale pokiaľ nemusím , tak radšej nie .

Vybaviť by asi nebol problém , ale moja diabetologička ide vždy cestou menšieho zla , čo osobne kvitujem :rolleyes:


Juraj
ondrejvla
06.02.09,06:28
[quote=buchač;941420]Joj , šak neblááááááááááááááááázni , tomu sa vyhýbam !;)

No nie z titulu obáv , ale pokiaľ nemusím , tak radšej nie .

Vybaviť by asi nebol problém , ale moja diabetologička ide vždy cestou menšieho zla , čo osobne kvitujem :rolleyes:


No Juraj, tak to si na veľkom omyle! Toto je najmenšie zlo pri tej našej pliage, nehnevaj sa, ale si vystrašený ako holub, veď tu sa nemáš vôbec čoho obávať! Vyhýbať sa tomu, aby sa Ti upravili hodnoty a skvalitnil život? Prosím ťa, veď si chlap a predpokladám, že už dávno dospelý, tak zahoď strach a obavy a bojuj za to, aby si mal krajšie rána, ba aj večere, no a myslím si, že v tvojom veku ešte aj kvalitnejšie noci...
Po tom, čo si prekonal ( písal si o tom) sa už vôbec nemáš čoho obávať.
buchač
06.02.09,11:39
[quote=buchač;941420]Joj , šak neblááááááááááááááááázni , tomu sa vyhýbam !;)

No nie z titulu obáv , ale pokiaľ nemusím , tak radšej nie .

Vybaviť by asi nebol problém , ale moja diabetologička ide vždy cestou menšieho zla , čo osobne kvitujem :rolleyes:


No Juraj, tak to si na veľkom omyle! Toto je najmenšie zlo pri tej našej pliage, nehnevaj sa, ale si vystrašený ako holub, veď tu sa nemáš vôbec čoho obávať! Vyhýbať sa tomu, aby sa Ti upravili hodnoty a skvalitnil život? Prosím ťa, veď si chlap a predpokladám, že už dávno dospelý, tak zahoď strach a obavy a bojuj za to, aby si mal krajšie rána, ba aj večere, no a myslím si, že v tvojom veku ešte aj kvalitnejšie noci...
Po tom, čo si prekonal ( písal si o tom) sa už vôbec nemáš čoho obávať.

Ob týždeň idem na kontrolu , dám otázku , položím potom info ;)

Vystrašený nemám byť z čoho :cool:

Tou otázkou o kvalitnejších nociach bolo myslené čoooooo ??? Veď spím jak dojča , nechápem :rolleyes:


Juraj
ondrejvla
06.02.09,18:40
[quote=ondrejvla;941719]

Ob týždeň idem na kontrolu , dám otázku , položím potom info ;)

Vystrašený nemám byť z čoho :cool:

Tou otázkou o kvalitnejších nociach bolo myslené čoooooo ??? Veď spím jak dojča , nechápem :rolleyes:


Juraj

No, že dojča! Nechcela by som prať tie plienky:D
Ale vraj muži si to pochvaľujú...čoooooo ??? No toooooo!!!
Jara
07.02.09,10:25
Vlastička, teším sa, že si spokojná, keď si sa tak bála. Si obdivuhodne silná žena a ja sa budem snažiť brať si z teba príklad. Máš veľmi veľa optimizmu a chuti žiť, tak ti prajem, aby si veľmi dlho pociťovala takú úľavu a spokojnosť ako teraz cítiš. Si pre nás 17-tky naozaj vzorom a ja ti ďakujem. Veľa zdravia.
buchač
18.02.09,18:23
Čaute 17-ky !

Ako som bol spomenul


Ob týždeň idem na kontrolu , dám otázku , položím potom info

nič sa nemení , GHB 7,6 % , doktorka bola celkom spokojná :cool:

Že aký som ?:---


Juraj
buchač
02.03.09,17:27
PRIDÁVAM nejaké info

http://www.diabetacek.cz/rservice.php?akce=tisk&cisloclanku=2005021009


Sú to základné pojmy položené do jedného uceleného súboru , rychlá orientácia v pojmoch ;)


Juraj
Libor4
06.10.09,03:41
Som tiež diabetik - greenhorn (DM 2) a ani sa nebudem zmieňovať o tom, ako málo info som dostal pri prvej, druhej a aj tretej navšteve diabetologičky. Väčšinu info som zohnal "po známosti":). A preto ponúkam aspoň zopar receptov, ktoré snáď pomôžu... Ak áno, budem rád. Libor
buchač
06.10.09,09:53
Som tiež diabetik - greenhorn (DM 2) a ani sa nebudem zmieňovať o tom, ako málo info som dostal pri prvej, druhej a aj tretej navšteve diabetologičky. Väčšinu info som zohnal "po známosti":). A preto ponúkam aspoň zopar receptov, ktoré snáď pomôžu... Ak áno, budem rád. Libor

Si dobrý ....

Ale kde sú , hm , DIA recepty I.?????;)
Libor4
06.10.09,16:14
Velmi sa ospravedlňujem, ale po reinštalácii XP a po "update" z istej soft firmy (:D) mám dosť problemov s prihlasovaním a tak sa stalo, ze mi "nenatiahlo" ponúkaný súbor. Opravil som to, ale spokojný budem, až keď mi niekto potvrdí, že je súbor naozaj "stiahnuteľný"!!! Ale aj tak: dúfam, že pomôžem aspoň niekomu trošku si oživiť "dietetický život"... :)
buchač
06.10.09,17:36
Velmi sa ospravedlňujem, ale po reinštalácii XP a po "update" z istej soft firmy (:D) mám dosť problemov s prihlasovaním a tak sa stalo, ze mi "nenatiahlo" ponúkaný súbor. Opravil som to, ale spokojný budem, až keď mi niekto potvrdí, že je súbor naozaj "stiahnuteľný"!!! Ale aj tak: dúfam, že pomôžem aspoň niekomu trošku si oživiť "dietetický život"... :)

Ak myslíš toto ,


že je súbor naozaj "stiahnuteľný"!!!

tak som si ho stiahol , takže odpoveď znie ÁNO , je stiahnuteľný ...
Libor4
13.10.09,08:49
Prikladam este subor s DIA receptami No.1, ale toto nie su mnou zozbierane recepty. Ale uz "tuho" pracujem na DIA 3....
Libor4
06.01.10,16:07
Plnim si slub a prikladam DIA recepty 3. Pretoze bol subor vacsi ako povolenych 1,9 MB, rozdelil som ho do viacerych casti. Spojit sa daju pomocou Total Commander-a apod. Ak by to neslo, poslite mi mail s Vasou e-mailovou adresou (na: libor4@gmail.com) a ja ten subor (nerozdeleny) poslem priamo na Vasu adresu. Dobru chut!
Libor4
10.01.10,19:35
Prikladam este zopar receptov na sladkosti... Dobru chut!
Lilka 1
11.01.10,06:59
Prikladam este zopar receptov na sladkosti... Dobru chut!
Vynikajúce recepty, paráda !:):):)
Libor4
06.02.10,02:54
Este zopar receptov na sladkosti... Dobru chut!
bea
08.04.10,09:09
Ďakujem Vám všetkým za mnoho užitočných rád. Môjmu manželovi včera zistili cukrovku a ja sa pokúšam zorientovať. Nerozumiem väčšine použitých výrazov, ale postupne snáď pochopím ... Hlavné, že budem vedieť čo mám variť. Len neviem ako si poradím so stresom. On je totiž veľmi výbušný :-( Hneď ho všetko rozčúli.
Ale aj tie hodnoty, ktoré mu namerali ma vystrašili - na lačno vyše 9 a po jedle vyše 14. Teraz, keď čítam Vaše príspevky, tak sa mi to zdá veľmi vysoké. Dostal nejaký liek - nepamätám si názov a má držať diétu.