Pezinčan
21.01.09,17:28
Zdravim,
v internetovom obchode som si objednal tovar na dobierku. Ten mi bol po par dnoch vraj odoslany - dna 9.1.2009. Kedze mi zasielka neprichadzala, ani po tyzdni od odoslania, rozhodol som sa kontaktovat spolocnost u ktorej som tovar objednal, ta potvrdila, ze tovar bol skutocne odoslany a zaslali mi podacie cislo zasielky.
S tymto podacim cislom som isiel na svoju postu, kde mi povedali, ze zasielka s takymto podacim cislom tam nie je. Snazil som sa kontaktovat slovensku postu prostrednictvom ich zakaznickeho centra. Odtial mi odpisali, ze vzhladom na to ze ide o balik 2. triedy, neeviduju jeho pohyb, ani ci bol odoslany, prevzaty atd.
Co mozem v tejto situacii robit?
Dakujem
arizona
21.01.09,16:31
Obráť sa na reklamačné odd. SP. Mám celkom dobrú skúsenosť.

Požiadaj odosielateľa o zaslanie kopie podacieho lístka. Možno sa pomýlili pri oznamovaní čísla Tebe a zároveň budeš mať istotu, že Ti balík naozaj odoslali.:rolleyes:
Je zaujímavé, že tovar nehľadá v prvom rade odosielateľ, veď to bol tovar na dobierku...

Je mi divné,že internetový obchod posiela zásielky poštou 2.tr.
:confused::confused:
Niečo mi tu nehrá...
vasana
21.01.09,16:37
Na základe mojich skúsenosti - reklamáciu podáva odosielateľ. Vyrozumenie o reklamácií dostáva odosielateľ a ak balík nebol poistený, náhrada je len výška poštovného.
Zoltán Kovács
21.01.09,18:36
1. Dobierka bez poistenia sa nedá poslať.
2. Reklamáciu musí podať odosielateľ. S adresátom pošta sa nebude ani baviť.
3. Náhradu pošta za stratené listové zásielky vypláca do výšky max. 300 Skk (10 eur), pri doporučenom liste druhej triedy.

Reklamácia prebieha nasledovne:
Odosielateľ na podacej pošte podá reklamáciu. Podacia pošta to posunie na poštu adresáta. Odtiaľ počká na vyjadrenie, či zásielka vôbec došla, alebo nebolo možné doručiť a vrátila sa odosielateľovi.... Až potom podacia pošta môže postupovať ďalej.
Dáša_
21.01.09,19:02
1. Dobierka bez poistenia sa nedá poslať.


Toto nie je pravda, posielam denne balíky na dobierku, žiadna 1. trieda a nie su poistené. Za 3 a pol roka sa nestratil ani jeden.
Veľmi záleží na cene balíka. Ak je dobierka za 10€, tak podľa mna poistenie nehrá úlohu

Ale to už som trochu mimotemy
Zoltán Kovács
21.01.09,19:47
Toto nie je pravda, posielam denne balíky na dobierku, žiadna 1. trieda a nie su poistené. Za 3 a pol roka sa nestratil ani jeden.
Veľmi záleží na cene balíka. Ak je dobierka za 10€, tak podľa mna poistenie nehrá úlohu

Ale to už som trochu mimotemy

Tiež posielam dobierky, a zatiaľ ani raz nechceli zobrať bez poistenia. A pritom ide o malé čiastky, max. do 15-20 eur.
marek41
21.01.09,19:58
mam mozno podobny problem ale za nedorucenie jednej karty od operatora.ked som sa ohlasil povedali ze zasielkova sluzba to dorucila ale nikto zasielku neprevzal.neviem kam to dorucila ale ja kartu nemam.problem stale riesim ale zatial nula bodov.
keby ju niekto mal tak nech my ju doruci odmena(srandujem).ale jedno je iste mne to pripada ako ping-pong,my sme odoslali,posta odovzdala,ja som neprebral,posta to nema.no parada
Pezinčan
24.01.09,06:28
no tak je tu zaver, tohto pribehu... zasielka sa objavila vcera, po 14tich dnoch od udajneho odoslania, bez datumu podania... a s uplne inym podacim cislom, ake mi dana firma poslala...
Letko
09.12.11,04:49
30. 11. 2011 som poslal obálku do Veľkej Británie doporučene 1. triedou. Po skontrolovaní cez internet mi vyšlo toto:


05.12.2011
16:15 Vstup do krajiny prijímateľa.

06.12.2011
14:23 Neúspešný pokus o doručenie. Zásielka nedoručiteľná.

06.12.2011
14:23 Neúspešný pokus o doručenie. Zásielka nedoručiteľná.

06.12.2011
14:26 Neúspešný pokus o doručenie.


Príjemca mi tvrdí, že nikto mu nič nedoručil a ani na ich pošte o žiadnej zásielke nevedia.

Čo môžem v tejto veci urobiť ja? Mám počkať, či sa mi zásielka vráti domov na Slovensko? Ak sa nevráti, môžem podať reklamáciu? Ak reklamáciu, po akom dlhom čase od odoslania a čo tým dosiahnem? (vrátenie poštovného alebo aj nejakú refundáciu?)
Zásielka nebola poistená a jej hodnota bola 18 € + 5,50 € poštovné.

Ďakujem za radu :)
Mária27
09.12.11,07:09
Vyzerá to na chybu v adrese. Nepresťahoval sa ti adresát? Alebo to doručujú na ulici s rovnakým názvom v inom meste. ...
V každom prípade ak ide o sledovanú zásielku, choď na poštu, oni môžu zasiahnuť hneď.
Letko
09.12.11,07:13
Podací lístok som poslal preskenovaný príjemcovi a tvrdí, že adresa je správna. Takže môžem niečo ovplyvniť, ak pôjdem na poštu už teraz?
Mária27
09.12.11,07:16
Zistia, kde skutočne zásielka je. Veď píšeš, že nie je na dodacej pošte adresáta.
Letko
09.12.11,07:18
Presne tak, adresát bol na svojej pošte a tam o ničom nevedia. Tak dnes pôjdem na poštu a dúfam, že mi budú vedieť poskytnúť informáciu, na ktorej pošte sa zásielka nachádza :)

Ďakujem za informáciu.

Ešte jedna otázka - vedia mi to povedať na ktorejkoľvek pošte?
Mária27
09.12.11,07:41
Najlepšie je asi na prepravnej pošte, kde to môžu aj odsledovať aj odoslať správu. Ale radšej sa spýtaj telefonicky.
Mária27
09.12.11,08:22
Ozaj, ty asi vidíš, ktorá pošta sa pokúša zásielku doručiť. Neskúšal si sa spýtať adresáta, na ktorej pošte hľadal zásielku on? Ak mu dáš prístupové údaje, môže sa na to pozrieť aj on, dokonca to svojej pošte ukázať ...
Letko
09.12.11,08:34
Vravel, že bol na svojej pošte a tam nič nemali. Ja na internete nevidím, na ktorú poštu to prišlo. Preto pôjdem na tvoju radu na našu hlavnú poštu a tam mi to hádam povedia. A ako som napísal, poslal som mu aj preskenovaný podací lístok a nič nové nezistil.
Dáša_
09.12.11,09:11
Ja som včera hľadala jeden balík - teda bol domáci. Ale zisťovala som to iba telefonicky - na stranke posty je uverejnene bezplatne cislo a tam mi to pozreli. Tak možno môžeš najskôr skúsiť tak
arizona
09.12.11,09:18
Ja som pred casom posielala tiez do GB obalku-doporucene a poistenu.
Tiez ju nedorucili, vratila sa mi, zistovali sme preco ju nedorucili.
Adresa bola spravna,tak ako je bezne udavana vo vsetkych dokladoch,ale vraj chybalo este "nejake" cislo podla coho to vedel postar priradit.
Tiez nechapem, ze to bol jediny problem nedorucenia...:eek:
Letko
09.12.11,09:54
Teraz som volal na call centrum Slovenskej pošty a tam mi povedali, že mi nevedia zistiť, na ktorej pošte sa moja zásielka zdržiava.
Takže som na úplnom začiatku. Ostáva mi už len veriť, že sa zásielka vráti ako nedoručená, v horšom prípade sa ani nevráti :(
renata_k
09.12.11,10:39
Skúsim Ti poradiť po skúsenostiach s "nedoručiteľným balíkom" v Čechách. Listy a balíky, ktoré doručovateľ označí ako nedoručiteľné, nie sú na bežnej pošte. Zhromažďujú sa na jednej určenej pošte v meste. Ale na adresátovej bežnej dodacej pošte by mu mali povedať, ktorá pošta je na to určená a tam sa dá zásielka vyzdvihnúť podľa podacieho čísla. Ovšem neviem, či to tak funguje aj v Británii, ale možno by to stálo za pokus :-))
Letko
09.12.11,10:46
Skúsim Ti poradiť po skúsenostiach s "nedoručiteľným balíkom" v Čechách. Listy a balíky, ktoré doručovateľ označí ako nedoručiteľné, nie sú na bežnej pošte. Zhromažďujú sa na jednej určenej pošte v meste. Ale na adresátovej bežnej dodacej pošte by mu mali povedať, ktorá pošta je na to určená a tam sa dá zásielka vyzdvihnúť podľa podacieho čísla. Ovšem neviem, či to tak funguje aj v Británii, ale možno by to stálo za pokus :-))

ďakujem za radu, skúsim pohľadať niečo o tom na nete
Mária27
09.12.11,12:05
Teraz som volal na call centrum Slovenskej pošty a tam mi povedali, že mi nevedia zistiť, na ktorej pošte sa moja zásielka zdržiava.
Takže som na úplnom začiatku. Ostáva mi už len veriť, že sa zásielka vráti ako nedoručená, v horšom prípade sa ani nevráti :(

To je paráda! Načo je potom to sledovanie, keď nevedia zistiť, kde sa zásielka nachádza a keď nevedia poradiť práve v takýchto prípadoch?
Letko
09.12.11,13:05
Email z Pošty:
podla dostupnych informacii sa zasielka nachadza vo Velkej Britanii. Adresat sa moze informovat na zaklade podacieho cisla zasielky, priamo vo Velkej Britanii (call centrum Royal Mail Great Britain).

Zasielka bude ulozena na poste, pocas odbernej lehoty stanovenej podmienkami postovej spravy danej krajiny.

Reklamacne konanie po zasielke, mozete zahajit kedykolvek po podani zasielky, najneskor do 6 mesiacov od podania zasielky, na tlacive Reklamacny list medzinarodneho styku (zasielame v prilohe). Reklamaciu mozete podat na ktorejkolvek poste predlozenim podacej potvrdenky.

Právo na náhradu škody sa uplatňuje podaním reklamácie.
Za stratu, úbytok, poškodenie alebo zničenie časti, resp. celého obsahu doporučeného listu
adresovaného do cudziny, je poskytovaná náhrada škody vo výške 34,02 EUR pre doporučené listy podané po 01.01.2011, alebo vo výške 33,75 EUR pre doporučené listy podané do 31.12.2010.
Ak náhradu požaduje odosielateľ zásielky, je zároveň vrátená cena za podaný doporučený list
v príslušnej hmotnostnej kategórii a triede, ak ide o stratu alebo zničenie celého obsahu.
Náhrada nie je poskytovaná za ušlý zisk a inú nepriamu škodu.
Pre určenie výšky náhrady škody a vrátenej ceny použije SP Tarifu platnú v čase podania zásielky.



Pritom adresát kontaktoval svoju poštu a nič o tejto zásielke nevedia. Vidím to tak, že Royal Mail nie je taká spoľahlivá ako naša Pošta. Keď som pracoval v UK, do schránky nám hádzali aj poštu, ktorá nepatrila nám ale do domu vzdialeného dve ulice od nás.
Letko
15.12.11,13:49
Email z Royal Mail:

I would like to explain that under the Universal Postal Agreement, any enquiries regarding your item have to be initiated in the country of origin. May I therefore suggest that you contact your postal administration with the posting details. This will enable an investigation to be made from the point of posting.

V skratke - musím to riešiť cez našu poštu. Takže aj keby bola zásielka ešte tam na pošte, tak mi nepovedia, kde sa nachádza.
Letko
29.03.12,08:43
Takže reklamáciu som podal na našej pošte a dnes pošta preplatila škodu,huraaaa:)