Nellym
21.01.09,18:35
Zdravím, vie mi prosím niekto poradiť či v prípade, keď sa vzdal predseda SVB, ktorý robil súčasne aj účtovníctvo, funkcie a vzhľadom na rozvadené spoločenstvo (sám sa vzdal, myslel asi, že funkciu odovzdá len ako kľúče do ruky, no pri podrobnej prebierke novozvoleného predsedu dostal strach (nie bezdôvodne) – doteraz robí všetko pre to, aby zmaril registráciu nových štatutárov, intriguje a spochybňuje agrumenty a fakty, teraz sme volili predsedu už štvrtýkrát, žiaľ neúspešne) je situácia v paneláku priam napätá, bola som zvolená za predsedníčku rady, čiže podľa zákona 268/2007 člen rady funguje ako predseda, až do zvolenia nového predsedu. Mám prebrať aj správcovskú časť, ktorú robil na základe mandátnej zmluvy? Na zhromaždení sme nič konkrétne nerozhodli. Ďakujem Nellym
Elena Navrátilová
21.01.09,17:48
Nie, predsedu nerobil na základe mandátnej zmluvy. Keby Vám robil správu niekto iný ako predseda alebo niečo v prospech SVB na základe Vašej požiadavky, vtedy by to bolo na základe mandátnej zmluvy. Raz máte formu správy SVB a predseda je štatutár.