darask
21.01.09,18:48
Zdravím Poraďáci,

mám problem s MONEY S3, ked ho nainstalujem pod mojim Win Vista tak pri vytvorení novej firmy mi nenaimportuje predkontacie do BÚ, teda ak dam napr. novy prijem a kliknem na predkontaciu tak tam neukaze nic, kdez to napr. pri pokladnicnom prijme je zoznam plny... jednoducho su stratene predkontacie a ked dam synchronizaciu uctovnych konstatn tak mi vypise chybaju synteticke ucty. Nemali ste niekto s tym nejaky problem uz ? Mne nepomohla ani niekolkonasobna reinstalacia programu. Strasne mi to suri.
Marianna01
21.01.09,17:53
zavolaj na podporu, pomôžu Ti to natiahnuť z databáz. Už som to mala, ale sama by som to neskúšala.
darask
21.01.09,17:55
problém je v tom, že ja mám len testovaciu verziu, tak pre mna ta technicka podpora asi nebude platit, ale mam zaujem si to zakupit, no pokial to nepojde tak si to teda nekupim :(
Pru
26.01.09,09:42
Prosím o radu, pri úhrade v bank. dokladoch som účtovala úhradu poistného, bolo tam hradených ale 20 dokladov jednou sumou, začalo mi vypisovať: nastala chyba pri alokácii pozície pomocného súboru pre databázu a neberie mi tie úhrady, čo s tým? Neviem ako to tam dostať? ďakujem
Pru
26.01.09,10:52
No vôbec mi to nejde, stále vypisuje chybu, už som aj reindexovala a nič. Už sa s tým trápim 2 hodiny, poradí mi niekto. Je to úhrada jednou sumou ale poistné z r. 2006, 2007. díky moc, je to súrne.
Pru
26.01.09,20:15
Dokonca som chcela opraviť účtovanie v PU v jednej faktúre a začalo mi to tiež vypisovať, chyba nastala chyba pri alokácii dátového súboru, alebo niečo také, čo s tým?
kovex
27.01.09,09:23
Ten názov témy "Money sa zbláznil" ma rozosmial, ale potvrdzujem, že je to tak. Tiež účtujem v Money S3 a momentálne opravujem mzdy za prvých 5 mesiacov, pretože niektorá verzia (neviem presne ktorá) mala zle nastavenie miezd a všetky správne karty miezd s preddavkovou daňou mi preskákali do zrážkovej dane. Zistila som to pri tlačení Potvrdenia o zdaniteľnom príjme, keďže zamestnanec nemal žiadnu zrážkovú daň a v potvrdení bola. Ešteže sa to neprejavilo v účtovníctve. Takže upozorňujem všetkých účtujúcich v Money S3, dajte si pozor na tú zrážkovú daň a prekontrolujte si potvrdenie o zdaniteľnej mzde, ak by ste také niečo mali ako ja, stačí ísť do karty mzdy do záložky vyúčtovanie zametnanca a prekliknúť zo zrážkovej dane na preddavkovú daň. Ak by ste mali s tým problém, ochotne poradím.
Pru
27.01.09,10:19
prosím poradte ako mám urobiť úhradu poistného jednou sumou je hradený r. 2006, 2007, keď ich tam idem nahádzať tak mi vypisuje, že nastala CHYBA, celkovú sumu mi zobere, ale do denníka nezaráta ani do výdajov. prosímmmmmmmmmm čo s tým?
kovex
27.01.09,11:20
prosím poradte ako mám urobiť úhradu poistného jednou sumou je hradený r. 2006, 2007, keď ich tam idem nahádzať tak mi vypisuje, že nastala CHYBA, celkovú sumu mi zobere, ale do denníka nezaráta ani do výdajov. prosímmmmmmmmmm čo s tým?


Asi účtuješ v JÚ. Skús si skontrolovať predkontácie či máš nastavené kde sa to má zaúčtovať v peňažnom denníku, môže sa stať, že je voľná kolonka ak ti to nezapisuje do denníka. Ja by som to skúsila zaúčtovať na dva doklady, napr. záväzky z r. 2006 do jedného dokladu a záväzky z r. 2007 do druhého dokladu. To vobec nevadí, že to bude na dvoch dokladoch.
Alexa.k
31.01.09,14:57
Zdravím Poraďáci,

mám problem s MONEY S3, ked ho nainstalujem pod mojim Win Vista tak pri vytvorení novej firmy mi nenaimportuje predkontacie do BÚ, teda ak dam napr. novy prijem a kliknem na predkontaciu tak tam neukaze nic, kdez to napr. pri pokladnicnom prijme je zoznam plny... jednoducho su stratene predkontacie a ked dam synchronizaciu uctovnych konstatn tak mi vypise chybaju synteticke ucty. Nemali ste niekto s tym nejaky problem uz ? Mne nepomohla ani niekolkonasobna reinstalacia programu. Strasne mi to suri.

Ahoj
nemyslím že je to problem inštalácie.
To to bude problém zo založením novej agendy.
Problém bude tam, že asi máš inú analytiku na predkontáciách ktoré sú v zozname predkontácií ako na nastavení primárneho účtu BU.
Postupuj nasledovne:
1. choď do zoznamu predkontácií ... zisti či tam sú tzv stratené predkontácie
- ak nie sú - tak si pri zakladaní agendy nedala kopírovať P z vzorovej agendy
- ak sú ... tak bod 2
2. choď do zoznamu bankových úč. a pokladníc ... pozri či máš nastavený primárny účet ... ak áno či je rovnaký analyticky ako predkontácie
...ak nie je rovnaký oprav ho alebo vymaž úplne.

Ak by ti ani toto nepomohlo tak sa mi napíš.
Pru
22.02.09,17:49
Trápim sa stále s tou úhradou, chcela som jednou sumou uhradiť, respektíve opraviť doklad z januára 2008 a vymazali sa mi všetky úhrady a teraz ich tam neviem dostať. 24 záväzkov mám hradených jednou sumou, lenže teraz tam nemám nič, nezobrazuje sa mi to ani v denníku, čo s tým , skúšala som to uhradiť aj každé jedným dokladom ale stále mi vypisuje, chyba, chyba...prosím súrne o radu.
lejka
22.02.09,18:02
Prosím Vás, kde môžem v MONEY zmeniť meno: Vytlačil : xxx
pretože mi tam dáva meno bývalej ekonómky a neviem,kde to zmeniť. Ďakujem
Peterika
23.02.09,13:23
Prosím Vás, kde môžem v MONEY zmeniť meno: Vytlačil : xxx
pretože mi tam dáva meno bývalej ekonómky a neviem,kde to zmeniť. Ďakujem

Ak sa ti na zostavách dole pod riadkami vystavil, vytlačil objavuje iné meno :
Keď máš otvorené Money-
dole na lište- kde máš meno / mal byť názov u teba asi stará účtovníčka, no ak si si program zakúpila ty malo by tam byť tvoje meno /pravým stlačíš myš a pridať nastavenie prístupových práv a tam zoznam užívateľov - pridáš svoje meno a heslo a potom ak zapneš Money S3 a zadáš svoje heslo tak v zostavách budeš mať svoje meno.

alebo ak potrebuješ len na jednej zostave
súbor tlač- no nedáš vytlačiť ale editovať-
- klikneš na okienko, ktoré chceš zmeniť a dáš si tam názov firmy, ktorú spracúvavaš alebo čo tam chceš mať alebo to úplne odstrániš.
stan1ey
15.12.10,09:54
Zdraví vás,
mám problém ako v tejto téme už spomínaný ....
Keď chcem potvrdiť uhradenie vystavenej faktúry, nezobrazuje mi predkontáciu vo voľbe vybratia (...) v časti Banka/Bankové doklady/Nový príjem.
V časti Ctrl+F3 sú všetky predkontácie ...
V časti Bankové účty a pokladnice mám účet upol som obrázok, ale nemohol som ho sem vložiť, tak na ho pošlem správou na požiadanie.

uploader.imghost.sk/imagehosting/8p2whptkdu6wyzvlsego.png

(dajte si pred horeuvedený link we we we
viktoria
19.02.11,08:27
Zdraví vás,
mám problém ako v tejto téme už spomínaný ....
Keď chcem potvrdiť uhradenie vystavenej faktúry, nezobrazuje mi predkontáciu vo voľbe vybratia (...) v časti Banka/Bankové doklady/Nový príjem.
V časti Ctrl+F3 sú všetky predkontácie ...
V časti Bankové účty a pokladnice mám účet upol som obrázok, ale nemohol som ho sem vložiť, tak na ho pošlem správou na požiadanie.

uploader.imghost.sk/imagehosting/8p2whptkdu6wyzvlsego.png

(dajte si pred horeuvedený link we we we



Ako sa to nakoniec vyrišilo? Mám rovnaký problem v JÚ (zatiľ v 2 agendách), že mi úhradu nezaúčtuje do denníka. Na technickej podpore poradili jedine Verifikaciu dat co nepomohlo. Mam si objednať výjazd servisného technika , samozrejme za poplatok :(.
stan1ey
19.02.11,10:05
Nevyriešilo sa to nijako ...
Prešiel som pod Alfu a nemám žiadny problém 100% spokojnosť.