Lacike_11
21.01.09,20:43
bude mi škodiť PC ked si ho dam do izby ??
na noc ho budem vytahovat zo zastrcky..:)
ivoovi
21.01.09,20:05
Ahoj,
V principe kazde elektricke zariadenie skodi..Vysiela elektromagneticke ziarenie reps. elek. smog. Ak bude PC vypnuty zo zastrcky alebo aspon sietovym vypinacom tak nebude skodit.
Skor by si sa mala trapit na mob. telefonom. Vypinas ho v noci? Nemas na nocnom stoliku elektricky budik? Nemas hlavu v blizkosti zastracky?

Ivan
charonme
22.01.09,07:42
Nie, nebude skodit, ani ho netreba vytahovat z elektriny a ani mobil ani zastrcka ani elektricky budik neskodia. Ak by bol ale pocut z neho nejaky zvuk (niektore transformatory zvyknu bzucat) tak je to lepsie vytiahnut, lebo to rusi zo spanku.
Braňo
22.01.09,07:46
Nie, nebude skodit, ani ho netreba vytahovat z elektriny a ani mobil ani zastrcka ani elektricky budik neskodia. Ak by bol ale pocut z neho nejaky zvuk (niektore transformatory zvyknu bzucat) tak je to lepsie vytiahnut, lebo to rusi zo spanku.


Charonme, žiaľ, nemáš presné informácie. Mobil pri hlave určite škodí, takisto budík. Prečítaj si viac o účinkoch elektrosmogu na ľudský organizmus. Účinky sú už potvrdené vedcami.

Ďaľej upozorňujem na aktívny wifi router. Treba na noc vypínať.


http://www.strojarstvo.sk/inc/index.php?ln=SK&tl=3&tpl=archiv.php&ids=2&cislo=3/2001&idclan=188
Fero11
22.01.09,10:08
Sa cudujeme, ze preco nas bolia hlavy (wifi, mobily, mikrovlnky).
Nie PC nevyzaruje nic, len monitor, ale v noci asi monitor nemas zapnuty
charonme
22.01.09,12:05
Prečítaj si viac o účinkoch elektrosmogu na ľudský organizmus. Účinky sú už potvrdené vedcami.
zial, o ucinkoch elektrosmogu su dostupne len clanky od vseliakych sarlatanov ktori sa snazia predat rozne pristroje na meranie a tienenie elektrosmogu a nikde sa nic neda najst o ziadnych "vedcami potvrdenych ucinkoch", iba same nevedecke nezmysly. Pred tvrdenim, ze nieco je potvrdene vedcami by bolo dobre si aj overit, ci to vobec nejaki vedci potvrdili alebo ci to len nekoluje taka fama a nesirit ju dalej. Je to hoax.
ivoovi
22.01.09,12:28
Odporucam charonme aspon mrknut na tento link:
http://www.sjf.tuke.sk/novus/papers/124-129.pdf

Este ked som navstevoval FEI na TUKE (cca 10 rokov dozadu) mali sme super predmet, ktory sa sice volal ekologia, ale mali sme cvicenia kde sme merali elektromag. smog z roznych domacich pristrojov. Najhorsie dopadol elektricky holiaci strojcek, nasledovala mikrovlnka a mob. telefon. Ale expozicia holiaceho strojceka je dost kratka naproti mobilu, ktory mame stale zo sebou. Mikrovlnka bola bezpecna od vzdialenosti 2 metrov.
Je pravda ,ze sa odvtedy mohli pristroje zlepsit ,ale zaroven sa zvysil aj ich vykon.
charonme
22.01.09,13:53
http://www.sjf.tuke.sk/novus/papers/124-129.pdf

Vplyv žiarenia z mobilných telefónov na zdravie človeka nie je po vyše desiatich rokoch stále dokázaný,...

...žiadna zo súčasných štúdií priamo nedokázala súvis medzi RF elektromagnetickým žiarením mobilných telefónov, ich základňových staníc a zdravotným rizikom...
I rest my case :rolleyes:

Mimochodom jedina vec ktora sa nejakemu vedeckemu vyskumu zdravotnej skodlivosti aspon trochu priblizovala boli tie dotazniky, avsak tieto z vedeckeho hladiska nic nedokazovali, to by chcelo najmenej dvojite slepe testy.

Clanok sa mal volat "vedecke meranie elektromagnetickeho pola spotrebicov s nevedeckymi spekulaciami nad ich vplyvom na zdravie".
ivoovi
22.01.09,18:10
Cafko charonme
Nejdem sa stebou priet a natahovat. Naozaj nie je ziadna vedecka studia ,ktora by potvrdzovala ,ze su mobily a wi-fi skodlive ,ale zaroven nie je ani taka ,ktora by potvrdzovala ,ze su uplne neskodne. Ked si chces prehrievat mozog (to je vedecky dokazane) tak si to rob, je to tvoja slobodna vola. Ale ved telo ma ist do hrobu zhumplovane :D.Tak isto bolo donedavna (starsi nad 30 rokov si budu pamatat) bezne pouzivane DDT na poliach. Neviem kolko mas rokov tak mrkni na toto: http://sk.wikipedia.org/wiki/Dichlórdifenyltrichlóretán. Az neskor sa zistilo co to robi s ludskym telom. Dalej napr. margariny ako Perla apod..to by som do ust nikdy nedal..Prikladov je vela.

Pre ostatnych do pozornosti este mrknite na toto video:
http://www.youtube.com/watch?v=UyhvHB62ph8

Tiez hovorili ,ze je fajcenie neskodne..

Uz len citat z jedneho dobreho filmu: "Just open your mind..."

Ivan
charonme
22.01.09,23:14
Ja viem ze neexistuje taka studia ktora potvrdzuje neskodnost, vsak z principu vedeckej metodologie taka ani nemoze existovat. Vedeckymi metodami nemozno dokazat, ze volaco neskodi, mozno dokazat len to, ze ze za urcitych podmienok nebola odhalena skodlivost volacoho konkretneho na volaco ine konkretne, ale absolutnu neskodnost nemozno nijako dokazat. Takze kazdu studiu, z ktorej vyplyva ze skodlivost volacoho sa nepodarilo odhalit, by sme z tohto pohladu mohli povazovat za "neuspesnu". Z takeho zaveru sa neda logicky odvodit ani ze to skodi ani ze to neskodi. Ked to teda uz skumali dlhe desatrocia a nic konkretne nedokazali tak co koho opravnuje tvrdit, ze to skodlive je a este podaktori aj klamu a tvrdia ze skodlivost bola dokazana? Ja netvrdim ze to nie je skodlive, ale ze tvrdenie o skodlivosti je zavadzajuce a klamlive. Podobne je to aj s margarinmi a co sa tyka fajcenia tak som tiez osobne nevidel ziadnu realnu studiu o jeho skodlivosti. V skodlivost fajcenia osobne verim, ale nikoho o tej skodlivosti nepresviedcam zavadzajucimi argumentami typu "vedci to dokazali" ked som v zivote ziadnu taku vedecku studiu nevidel. Kto chce verit v skodlivost elektrosmogu nech si veri, ale nech druhych neklame nepravdivymi argumentami.
sthruska
23.01.09,05:57
//Kto chce verit v skodlivost elektrosmogu nech si veri
My ktorí si pamätáme Technické noviny sme čítali článok a videli fotky kde boli vedľa seba ihličnany (asi smreky, je to viac ako 30 rokov) v Bratislave. Vyzerali dosť úboho.
Pokus spočíval vo vybudovaní faradayovej klietky okolo jedného stromu. Ďalšia fotka bola si po roku. Ten odtienený strom bol krásny šuhaj. Tak to na mňa zapôsobilo, že si to pamätám nadosmrti a nikto ma nepresvedčí, že všelijaké tie žiarenia nemajú (myslím nepriaznivý) vplyv na živé organizmy.
SMatilda
23.01.09,07:49
A podľa feng-šuej počítač nemá byť v izbe kde sa spí, pretože sa používa prevažne na prácu a spanie v priestore kde sa pracuje je narušené myšlienkami na prácu.
peter walki
26.01.09,13:06
zlezaradil 1 - mám kamaráta, ktorý nie je schopný sa dobre vyspať keď v miestnosti sú elektrospotrebiče,
2 - všetky elektrospotrebiče generujú primárne elektrosmog, sem patria aj budíky, WiFi routery, mobily,
3 - účinky elektrosmogu sú veľmi individuálne a záleží na frekvencií, intenzite ale aj vzdialenosti,
4 - horšie to je so zariadeniami, ktoré nie sú v dorom technickom stave, mikrovlnka, infražiarič,...
5 - viacerí zabúdajú na sekundárne vyžarovanie mám na mysli kovové, telefónne vedenie, kovové lampy, lustre, ktoré sekundárne vyžarujú pekné svinstvo...

... a tak PC doporučujem pripojiť na predlžovačku 5x220 V s vypínačom a na noc vypínať, dobré aj na ochranu pri iných incidentoch
ivoovi
27.01.09,14:21
5 - viacerí zabúdajú na sekundárne vyžarovanie mám na mysli kovové, telefónne vedenie, kovové lampy, lustre, ktoré sekundárne vyžarujú pekné svinstvo..

Suhlas..ono sa to kumuluje. Este je tam prirodzene ziarenie zeme, kozmicke ziarenie a netreba zabudat ani na ziarenie panelakovych bytov. Do panelov primiesavali odpad z vysokych peci.
misoft
28.01.09,15:39
A preto v rámci boja proti elektrosmogu doporučujem na noc všetky tieto veci vyhodiť von oknom a bude pokoj :D
Charon
29.01.09,15:50
Elektro smog existuje a je merateľný. Ale ... veľa firiem, ľudí, žije práve z šírenia poplašných správ - poplašných = horšie ako je v skutočnosti.
Uvediem príklad:

1) V Rakúsku, na jednom veľkom energetickom veletrhu, sa predávala inteligentná krabička, ktorá sa pichla do zástrčky a až do nej sa zapichával elektrospotrebič. Krabička filtrovala zlú elektrickú energiu vyrábanú v Jadrových elektrárňach (nie, Rakúsko nemá jadrové elektrárne, ale nakupuje elektrinu z prenosových sústav) a do spotrebiča sa dostala iba ekologická, zelená elektrina. A "experti" na výrobu elektrickej energie, čo je vlastne každý občan Rakúska, túto krabičku kupovali na desiatky kusov a stáli rady a objednávali si tento zázračný výrobok. K tomuto komentár nieje treba. Aspoň dúfam.

2) Emailom mi prišlo upozornenie a jeden pokus. Medzi dva mobilné teleóny sa umiestnilo vajíčko a oba mobili sa navzájom spojili (telefonický hovor). Po čase sa vajíčko uvarilo na tvrdo. Ak sa nad tým zamyslíme, tak na uvarenie vajíčka na tvrdo, treba určité množstvo energie. To sa dá zmerať tak, že spočítame množstvo energie uvoľnenej pri vare vody počas 7-8 mnút.
Najlepšia by bola mikrovlnka, ale to s vajíčkom nejde v nej spraviť.
Uvedomte si, že v batériách oboch mobilov nieje dostatok energie, aby k takémuto niečo došlo. Kapacita je cca 1000mA/h. Výkon mobilu je cca 3 Watt +/-

Tu sú dva príklady, ako sa dá vyrobiť senzácia.
Elektrosmog je a je škodlivý. Drôty v stenách, uzatvorené slučky, transformátory, mobily, WiFi, všetko je a všetko škodí. Ale treba sa nad každým zamyslieť.
Chobot
29.01.09,21:56
Elektro smog existuje a je merateľný. Ale ... veľa firiem, ľudí, žije práve z šírenia poplašných správ - poplašných = horšie ako je v skutočnosti.
Uvediem príklad:

1) V Rakúsku, na jednom veľkom energetickom veletrhu, sa predávala inteligentná krabička, ktorá sa pichla do zástrčky a až do nej sa zapichával elektrospotrebič. Krabička filtrovala zlú elektrickú energiu vyrábanú v Jadrových elektrárňach (nie, Rakúsko nemá jadrové elektrárne, ale nakupuje elektrinu z prenosových sústav) a do spotrebiča sa dostala iba ekologická, zelená elektrina. A "experti" na výrobu elektrickej energie, čo je vlastne každý občan Rakúska, túto krabičku kupovali na desiatky kusov a stáli rady a objednávali si tento zázračný výrobok. K tomuto komentár nieje treba. Aspoň dúfam.

A nevieš, kde by som si mohol kúpiť takú zástrčku?
:rolleyes::D:D:D:D:D:D:D:D:D



2) Emailom mi prišlo upozornenie a jeden pokus. Medzi dva mobilné teleóny sa umiestnilo vajíčko a oba mobili sa navzájom spojili (telefonický hovor). Po čase sa vajíčko uvarilo na tvrdo. Ak sa nad tým zamyslíme, tak na uvarenie vajíčka na tvrdo, treba určité množstvo energie. To sa dá zmerať tak, že spočítame množstvo energie uvoľnenej pri vare vody počas 7-8 mnút.
Najlepšia by bola mikrovlnka, ale to s vajíčkom nejde v nej spraviť.
Uvedomte si, že v batériách oboch mobilov nieje dostatok energie, aby k takémuto niečo došlo. Kapacita je cca 1000mA/h. Výkon mobilu je cca 3 Watt +/-

Tu sú dva príklady, ako sa dá vyrobiť senzácia.
Elektrosmog je a je škodlivý. Drôty v stenách, uzatvorené slučky, transformátory, mobily, WiFi, všetko je a všetko škodí. Ale treba sa nad každým zamyslieť.


Ešte to bolo aj s pukancami na stole medzi 4 mobilmi. :cool::D
sthruska
30.01.09,05:57
//Po čase sa vajíčko uvarilo na tvrdo.
To aby som si dal pozor :D
sulko
30.01.09,12:15
:-))))))))))) jaj mam pc v izbe 50 cm od hlavy uz niekolko rokov, co tu pisete to mi je riadna novinka :-)))

a inac spim ako v bavlnke, to len pre informaciu :-))
Fero11
30.01.09,13:45
//Po čase sa vajíčko uvarilo na tvrdo.
To aby som si dal pozor :D
Odporucam, chlapi, nenoste vo vreckach 2 mobily naraz :D
charonme
05.02.09,14:12
sulko
05.02.09,17:24
HAHAHAHAHA