jozko69
21.01.09,20:56
Poprosil by som o radu.
Od roku 1994 mám živnostenský list, ale nikdy som nepodnikal. Pracujem ako učiteľ v ZŠ a okrem nejakých dohôd o vykonaní práce som nemal iné príjmy.Všetky príjmy som mal zdanené a odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne som mal strhávané v rámci výplaty v škole. Živnostenský list chcem zrušiť, lebo podnikať ani neplánujem. Budem mať s tým nejaké problémy, čo sa týka daňového úradu, socálnej alebo zdravotnej poisťovne? (Daňové priznania som odovzdával v rámci trvalého zamestnania - práca učiteľa v ZŠ.)
Za radu vopred ďakujem.
mysimis
21.01.09,19:59
Zájdeš na živnostenský úrad a požiadaš o zrušenie ŽL. ŽL Ti dá doklad o zrušení ŽL, ktorého fotokópiu predložíš na príslušné úrady /ZP, SP, DÚ/.
jozko69
22.01.09,04:51
Ešte by som chcel sa chcel opýtať dve veci. Živnosť som zakladal v Liptovskom Mikuláši, teraz bývam v Ružomberku, musím ísť na všetky tie úrady kvôli zrušeniu živnosti v L. Mikuláši alebo sa to dá vybaviť aj v Ružomberku? Nebudú chcieť odo mňa nejaké odvody, keď som si ich platil len v rámci trvalého zamestnania (Soc. poisťovňa, Zdrav. poisťovňa)?
Ďakujem.