LenkaSlnka
08.06.05,08:36
Chcem poprosit o radu:

Boli sme spolu s viacerymi slovenskymi a ceskymi firmami na vystave v Slovinsku.

Ubytovanie a stravu pre nas zabezpecovala CK, ktora nam (nasej firme) za to vystavila spolocnu fakturu bez DPH. My to musime teraz refakturovat ostatnym podnikom, ktore tam boli s nami. Chcem sa spytat, ci to aj my mame fakturovat ostatnym CR a SR firmam bez alebo s DPH. Dakujem pekne za vase nazory.
mirisko
08.06.05,08:47
Ahoj Lenka, naša firma je platcom DPH, ale ak mi príde faktúra bez DPH tak ju ďalej refakturujem tiež bez DPH, doteraz s tým neboj žiaden problém, takže je to O.K.
Shaman
08.06.05,08:48
Existuje nejaka vynimka kedy platca DPH neuctuje DPH inemu subjektu zo SR??? Okrem prenajmu myslim...
Jana Acsová
08.06.05,08:49
Existuje nejaka vynimka kedy platca DPH neuctuje DPH inemu subjektu zo SR???Áno, v prípade, že miesto dodania nie je SR.
Ale to neznamená, že reagujem na problém vyššie uvedený.

Doplním:
§ 9 ods. 4 komisionárska zmluva na službu znamená, že osoba službu sama prijala a sama dodala. Myslím si, že to je vhodná šablóna na tvoj prípad. Pozri sa, aký § uviedla CK na faktúre. Ak ti fakturovala bez DPH, tak je povinná uviesť odvolávku na náš zákon (s výnimkou ak bola poskytnutá služba s miestom plnenia v zahraničí).