Catlin2
21.01.09,21:08
Dobrý deň,
potrebovala by som od Vás názory na vedenie JU, kedže v tomto som úplný začiatoník.
potrebujem jednoducho zistiť ako mám číslovať PPD a VPD, či tak zaradom ako prídu dané situácie, alebo si to mám rozdeliť zvlášť. Teda pre PPD od č.1.... atď a tiež pre VPD od č. 1...atď. Alebo napr. PPD č.1, PPDč2, VPD č.3....
Neviem či ma pochopíte. Ide o to, aby mi to potom dalo zmysel v pokladničnej knihe.
Ďakujem
Micinka
21.01.09,21:14
Ja to robím takto: PPD č.1, PPD č.2, PPD č.3,
VPD č.1, VPD č.2, VPD č.3,
a môže ti vzniknúť napr. PPD č.1, VPD č.1, VPD č.2 atď. a potom PPD č.2, VPD č.52, atď
Ak máš účtovný sof. tak ti to čísluje samo
dark32
22.01.09,06:35
VPD od č. 1 vzostupne
PPD od č. 1 vzostupne
Catlin2
22.01.09,08:48
No takto som si to myslela, len ide o to že to v účt. softvéry robiť nebudem, lebo ide len o farskú charitu, takže mám vedenú len pokladničnú knihu a PPD a VPD. Či to mám len zapisovať do pokladničnej knihy ako 1PPD, 2PPD, 1VPD.....?
Eva99
20.02.09,06:28
Ja číslujem doklady za sebou, nerozdeľujem ich na VPD a PPD... VPD1, VPD2, PPD3, VPD4... To akože nie je správne? :eek:
A prosím Vás, Keď potrebujem dohodiť pokladničný doklad, ale už mám všetky očíslované, môžem ho očíslovať napríklad 146a?
Eva99
20.02.09,07:12
Ja číslujem doklady za sebou, nerozdeľujem ich na VPD a PPD... VPD1, VPD2, PPD3, VPD4... To akože nie je správne? :eek:
A prosím Vás, Keď potrebujem dohodiť pokladničný doklad, ale už mám všetky očíslované, môžem ho očíslovať napríklad 146a?
posúvam...
Marianna01
20.02.09,07:16
Ja číslujem doklady za sebou, nerozdeľujem ich na VPD a PPD... VPD1, VPD2, PPD3, VPD4... To akože nie je správne? :eek:
A prosím Vás, Keď potrebujem dohodiť pokladničný doklad, ale už mám všetky očíslované, môžem ho očíslovať napríklad 146a?

Na prvú otázku - nie je to úplne neprávne, ak ich nerozdeľuješ na príjmový a výdavkový, ale len na pokladničný doklad. Správnejšie by však bolo rozdeliť ich na príjmový a výdavkový. Viem však, že nie každý soft to takto robí. V každom prípade to ošetri smernicou, spôsob číslovania dokladov.

Na druhú otázku - nie je dobré, keď dohadzuješ akýkoľvek doklad pod rovnakým čislom s dodatkom A alebo /1 a pod. Radšej si vytvor úplne nový doklad v poradí, s tým že dátum vystavenia bude dátum nasledujúci po poslednom doklade v poradí a dátum platby na doklade bude dátum, kedy platba prebehla. Z toho bude vyplývať, že si to zaúčtovala neskôr - môžeš k tomu spraviť aj poznámku - napr. neskoro odovzdaný doklad, doúčtované dňa...
Eva99
20.02.09,07:20
Na prvú otázku - nie je to úplne neprávne, ak ich nerozdeľuješ na príjmový a výdavkový, ale len na pokladničný doklad. Správnejšie by však bolo rozdeliť ich na príjmový a výdavkový. Viem však, že nie každý soft to takto robí. V každom prípade to ošetri smernicou, spôsob číslovania dokladov.

Na druhú otázku - nie je dobré, keď dohadzuješ akýkoľvek doklad pod rovnakým čislom s dodatkom A alebo /1 a pod. Radšej si vytvor úplne nový doklad v poradí, s tým že dátum vystavenia bude dátum nasledujúci po poslednom doklade v poradí a dátum platby na doklade bude dátum, kedy platba prebehla. Z toho bude vyplývať, že si to zaúčtovala neskôr - môžeš k tomu spraviť aj poznámku - napr. neskoro odovzdaný doklad, doúčtované dňa...

Ďakujem. Len ja som zistila, že som zle účtovala stravné lístky v JÚ, takže z jedného dokladu potrebujem urobiť 3 a to tých dokladov bude potom veľmi veľa... :(