Tomy
22.01.09,08:09
Potrebovala by som poradiť, čo všetko si môžem dať do nákladov, ak chcem používať 1 miestnosť v dome ako kanceláriu a čo všetko treba k tomu vybaviť. Ďakujem.
ani1
09.02.09,15:29
myslím že najprv musíš mať živnosť na tú adresu, a potom už môžeš odpisovať aj toaletný papier....
veronikasad
09.02.09,15:39
Potrebovala by som poradiť, čo všetko si môžem dať do nákladov, ak chcem používať 1 miestnosť v dome ako kanceláriu a čo všetko treba k tomu vybaviť. Ďakujem.
Zadaj si do vyhladávania Kancelária v dome - nájdeš niekoľko tém, v ktorých sa táto problematika rozoberala.

Neviem aký je tvoj predmet podnikania, ja robím účtovníctvo už 5 rokov ako živnostník v byte a nedávam si do nákladov žiadnu réžiu z prevádzky bytu.
Dobroslava
13.03.09,21:37
Zadaj si do vyhladávania Kancelária v dome - nájdeš niekoľko tém, v ktorých sa táto problematika rozoberala.

Neviem aký je tvoj predmet podnikania, ja robím účtovníctvo už 5 rokov ako živnostník v byte a nedávam si do nákladov žiadnu réžiu z prevádzky bytu.
A ako je to v tomto prípade:
Zivnostníčka - upratovacie práce, živnostenský list je vedený na adresu trvalého bydliska, toto trvalé bydlisko je vedené na LV len na manžela. Má manželka spísať s manželom "nájomnú zmluvu" na priestory, alebo to nechať tak /ako je to v prípade nejakej kontroly/.
Môže si uplatňovať nejaké výdavky, keď tam má sídlo podnikania?
Ďakujem.