dracica
22.01.09,08:12
Ahojte poraďáci

s.r.o. pl. dph zakúpila pec, ktorá v blízkej budúcnosti bude využívaná na podnikateľskú činnosť, v decembri zakúpila od istej spoločnosti pl. Dph komínové dielce v hodnote 16.tis bez dph..

s.r.o. ma prenajaty suterén rod. domu, kde sa nachádza aj spomínaná pec

ako by ste to zaúčtovali ??? :confused:
Rozalaia
24.01.09,12:19
Ak bude uvedena pec neoddelitelne spojena s prenajatym suterenom, vyzera to ako technicke zhodnotenie prenajatej nehnutelnosti.... Mozno by bolo treba viac informacii - ci ta pec bude urcena na vykurovanie /napojena aj na ustredne kurenie?/, ci v uvedenom suterene uz nejaka pec bola /a iba ju vymenili za novu + opravili komin/, ci ma uvedna s.r.o. moznost hocikedy tu pec odmontovat a odniest do ineho priestoru /tj. nie je zas az tak neoddelitelna od prenajateho priestoru/ ... atd.
adato
24.01.09,14:09
Podľa popisu sa mi skôr zdá, že je pec samostatné technolgické zariadenie, nie je uvedené na akú podnikateľskú činnosť bude využívaná.
Ako bude budovaný komín? Ak nebude napojený na nejaký komínový rozvod, ktorý už v dome je a bude samostatne stojaci mimo budovy, tak by mohol byť aj samostatne.
dracica
28.01.09,21:00
obstarávacia cena pece je zaúčtovaná na 042 a bude zaradená, až po uvedení do prevádzky, nakolko chýbal spomínaný komín a nebola zavedená plynová prípojka......overím si ešte systém zabudovanie komína....už som sa stretla aj sa takým názorom, že by to mohla byť súčasť obstaráv. ceny pece...
pec bude slúžiť na vypalovanie dekoratívnej keramiky