Wotan
22.01.09,09:22
Nie som platca DPH. Dodavam sluzby zakaznikovi do Ceskej Republiky, ktory tiez nebol platcom DPH. Od januara 2009 sa vsak stal platcom DPH. Znamena to pre mna nejaku zmenu?
convict
24.01.09,11:58
Ked nie si platca DPH tak Ta predsa vobec nezaujima ci Tvoj zakaznik je alebo nie je platca DPH.

Ako neplatca DPH pri fakturovani by si mal uvadzat ze nie si platca DPH, lebo to ma dopad pre druhu stranu ak je platca DPH. Len tak mimochodom pri dodani sluzieb mimo EU to nie je vobec zaujimave ci si Ty alebo zakaznik platca ci neplatca DPH.
Filipn
28.01.09,07:48
neviem ako to je v cesku ale mi stim mame problem v rakusku. sme rakuska firma a pracuju pre nas slovaci, ktori nie su platcovia dph a napisali nam aj taku fakturu. teraz nam to uctovnik nechce akcepovat. zevraj bezpodmienecne je potrebne europske danove cislo, nikoho nezaujima ci su alebo nie su platcovia dph na slovensku. slovaci mi visvetluju, ze ICO je europske danove cislo, ale vobec sa neda najst v europskom registri, takze nam to neakceptuju. v zrsr nu registrovani takze neni su to ziadni podvodnici.

neviete poradit?