dark32
22.01.09,11:45
Vypracovávam si internú smernicu ohľadom účtovania zásob a poprosil by som Vás o jej posúdenie poprípade čo tam mám ešte doplniť alebo vynechať.



INTERNÁ SMERNICA


č. 1


vypracovaná v zmysle zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov a v zmysle Opatrenia MF SR č. MF/27076/2007-74 z 13.decembra 2007.



Názov smernice



Účtovná jednotka




Účinnosť




Účel smernice



Účelom tejto smernice je upresnenie účtovanie zásob priamo do spotreby v podmienkach účtovnej jednotky.



Postup v oblasti účtovania zásob


1.Účtovná jednotka hmotný majetok - hnuteľné veci s ocenením do 30 000 Sk – 996 eur a s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok neúčtuje v knihe zásob ale v pomocnej evidencii – kniha drobného majetku vedenej v elektronickej forme.
Predmetný majetok bude účtovaný v peňažnom denníku ako materiál.

2.Účtovná jednotka hmotný majetok - hnuteľné veci a s dobou použiteľnosti najviac jeden rok bez ohľadu na ich obstarávaciu cenu neúčtuje v knihe zásob ale priamo do spotreby.
Predmetné majetok bude účtovaný v peňažnom denníku ako prevádzková réžia.



Zoznam vecí, ktoré budú účtované priamo do spotreby bez zaúčtovania na sklad


a)Režijný materiál ( etikety, visačky, splinty, ihly do splintovacej pištole, pásky do ERP, ...... )
b)Materiál na balenie tovaru ( PVC tašky a sáčky )
c)Kancelárske potreby
d)Hygienické, čistiace prostriedky a potreby
e)Režijný materiál, nakúpený na opravu a údržbu majetku účtovnej jednotky
f)Režijný materiál bežnej spotreby
dark32
23.01.09,07:52
nikto neporadí ?
Olice
23.01.09,08:14
nikto neporadí ?

Tu nájdeš smernicu na evidenciu a účtovanie zásob.

http://www.porada.sk/733293-post55.html
sybila3
29.07.09,08:23
ale nie je tam smernica pre JU.
sybila3
22.06.10,18:29
treba na všetko zvlášť smernicu, alebo keby bola jedna smernica na vedenie celého jednoduchého účtovníctva? zatiaľ som nenašla.
Maxinka
23.11.10,10:13
ale nie je tam smernica pre JU.
máte niekto ako to vyzerá?
Príroda
14.04.11,13:02
Zdravím! Nájde sa ochotný človek, čo nám ukáže, ako má vyzerať interná smernica pri účtovaní materiálu priamo do spotreby v JÚ? Ďakujem
Fanie
17.01.12,14:15
Nájdem niekde šablonu ako má vyzerať interná smernica pre JU? Ďakujem.
Sionel
06.02.12,12:45
Ja som tu kedysi natrafila na takú smernicu, ale nie som si istá, či je správna. Prikladám.