Pon
22.01.09,12:55
Doteraz som nebol evidovaný ako zamestnaný ani na úrade práce ale mám záujem si platiť odvody do sociálnej poisťovňe, avšak neviem akú sumu a tiež neviem či si môžem aj spätne doplatiť nejaké obdobie. Ak ano tak aké...

Hlavne chcem vedieť či sa mi to oplatí, alebo je jednoduchšie zvoliť iný spôsob šetrenia na dôchodok.:confused:
veronikasad
22.01.09,12:02
Doteraz som nebol evidovaný ako zamestnaný ani na úrade práce ale mám záujem si platiť odvody do sociálnej poisťovňe, avšak neviem akú sumu a tiež neviem či si môžem aj spätne doplatiť nejaké obdobie. Ak ano tak aké...

Hlavne chcem vedieť či sa mi to oplatí, alebo je jednoduchšie zvoliť iný spôsob šetrenia na dôchodok.:confused:
Dôchodkové poistenie si môžeš doplatiť spätne za celú dobu evidencie na úrade práce. Nemocenské a poistenie v nezamestnanosti len od doručenia prihlášky na reg.liste. FO.
Má význam platiť si dobrovolné nem. poistenie, rozhodnutie platiť dobr. dôchodkové poistenie závisí od veku.
ANNAP
01.02.09,14:37
ked dobrovolne nemocensky poisteny zaplati nemocenske neskor ako je potom s PN, do akej doby nemá nárok na PN, napr. za december 2008 zaplatil až 29.1.2009............ ďakujem