ROMBOR
22.01.09,13:12
ahojte

do RD planujem instalovat centralny vysavac, ak mate niekto skusenosti (pozitivne/negativne), budem rad

dakujem
Milan.Žiška
22.01.09,12:55
Neodporúčam. Možno zlým návrhom alebo zlou montážou alebo ....
Dnes používam kvalitný mobilný ( ja nie osobne ale ....) vysavač. Akurát to poznanie bolo dosť nákladné.
220870
22.01.09,13:54
také témy tu už boli.
florian1123
22.01.09,21:39
centralny vysavac?Za tie naklady si kludne mozes raz tyzdenne platit pokojsku ...je to blbost
Marína
22.01.09,23:02
Bionda má iné skúsenosti, viď http://www.porada.sk/580565-post10.html
katarinkamt
08.07.09,04:55
poradis mi prosim, ako tie temy najst? dakujem
MilanH.
11.02.11,12:51
Ja som spokojný s centrálnym vysávačom...
Všetko som to realizoval cez jednu firmu.
Všetko čo som chcel vedieť som našiel na www.slaper.sk
A cena mňa osobne prekvapila. Veľmi.
durisovad
11.02.11,14:07
Mohli by sme vediet tu cenu?
chandler
11.02.11,14:20
v dnesnej dobe? ked uz vysavaju roboty?
KEJKA
11.02.11,16:18
ja som tiež svojho času uvažovala nad centrálnym vysavačom, ale dne s mam robota-ROOMBU, ráno pobehá celý priestor - bezbariérový a mám pokoj.
bob the builder
26.12.11,14:59
Myslím že robotický vysávač je "hračka" proti centrálnemu vysávaču, sú to neporovnateľné veci . Ak ste ochotní investovať cca 1600 eur na komplet zariadenie aj s montážou myslím že niet lepšieho riešenia ako CV.
Ja ho ešte nemám ale práve som začal stavať a jednoznačne tam pôjde ;-)
lujza.j
26.12.11,16:11
centrálny vysávač odporúčam,/používam ho 2r/ keby som stavala dom tak jedine s centrálnym vysávačom!!!! áno ako druhý vysávač do domácnosti robotický.
pivko
26.12.11,17:46
Uvažoval som , nakoniec som kúpil Dyson , vraj vypúšťa čistejší vzduch ako je na Lomničáku:D
lujza.j
26.12.11,18:17
Uvažoval som , nakoniec som kúpil Dyson , vraj vypúšťa čistejší vzduch ako je na Lomničáku:D
centrálny nevypúšťa žiadny. pivčo tak vlastne vy ste na Lomničáku vždy ked vysávate :D
pivko
26.12.11,18:31
centrálny nevypúšťa žiadny. pivčo tak vlastne vy ste na Lomničáku vždy ked vysávate :D
Nechcel som mať moje múry z porothermu ako ementál a aby mi náhodou do domu neprišiel ten kuchár čo navaril také super ratatouille.:D
lujza.j
26.12.11,18:37
Nechcel som mať moje múry z porothermu ako ementál a aby mi náhodou do domu neprišiel ten kuchár čo navaril také super ratatouille.:D
tak to áno, to je dôležité. neviem ako je urobená celková inštalácia, viem že v garáži je nejaká zberná nádoba, jedna diera na prízemí, jedna na poschodí, ale ako to je poza múrami netuším.;)
kezeso
27.12.11,13:43
Známa má centrálny vysávač, po roku konštatuje, že to bol najväčší omyl pri stavbe domu. Kvalitný mobilný vysávač ti urobí tú istú funkciu. Ak sa nemýlim, tak ju to stálo asi 1500 €, porovnaj si ceny špičkových normálnych vysávačov.
lujza.j
27.12.11,13:48
Známa má centrálny vysávač, po roku konštatuje, že to bol najväčší omyl pri stavbe domu. Kvalitný mobilný vysávač ti urobí tú istú funkciu. Ak sa nemýlim, tak ju to stálo asi 1500 €, porovnaj si ceny špičkových normálnych vysávačov.
hej a čo jej na tom vadí?
kezeso
28.12.11,08:13
Nekonkretizovala, ale určite by radšej používala klasiku.
Letko
28.12.11,08:19
Pre odľahčenie :)
Kúp si vysávač, ktorým bude vysávať nasávač - povysáva ti možno aj za dva poldecáky :) a za tri možno donesie aj svoj vlastný vysávač :D
lujza.j
28.12.11,08:22
Nekonkretizovala, ale určite by radšej používala klasiku.

tak nech konkretizuje! by ma to fakt zaujímalo.... čo sa dá na tom skritizovať
alltracboy
28.12.11,08:26
centrálny nevypúšťa žiadny. pivčo tak vlastne vy ste na Lomničáku vždy ked vysávate :D
wao to bude nejake super kozmicke zariadenie z inej galaxie co vysava podtlakom a pritom nevypusta vzduch :D V tej miestnosti kde je samotny vasavac snad nejaky vzduch vypusta..

odobne mam tiez dyson a necakam ziaden horsky vzduch, staci ked ma dobry tah a netreba tam kupovat sacky. Bohvie ako sa sprava taky centralny vysavac ak sa nim povysava nejake rozliate mlieko omylom alebo podobny bonus. V tych trubkach musi byt casom aj poriadny humus. Navyse k centralnemu zrejme treba aj tak hadicu ktoru treba uskladnit a tam mi je uz jedno ci schovam klasicky vysavac alebo iba hadicu.
lujza.j
28.12.11,08:35
wao to bude nejake super kozmicke zariadenie z inej galaxie co vysava podtlakom a pritom nevypusta vzduch :D V tej miestnosti kde je samotny vasavac snad nejaky vzduch vypusta..

odobne mam tiez dyson a necakam ziaden horsky vzduch, staci ked ma dobry tah a netreba tam kupovat sacky. Bohvie ako sa sprava taky centralny vysavac ak sa nim povysava nejake rozliate mlieko omylom alebo podobny bonus. V tych trubkach musi byt casom aj poriadny humus. Navyse k centralnemu zrejme treba aj tak hadicu ktoru treba uskladnit a tam mi je uz jedno ci schovam klasicky vysavac alebo iba hadicu.

tam kde zrovna vysávaš ti nemá odkiaľ vychádzať vzduch, lebo máš hadicu napasovanú v diere v stene:D zberný box je kdesik v garáži. dĺžka hadice je OK zmotkáš a odložíš, to že neťaháš za sebou tú "bambulu" tak to je super. humus bude časom asi v každej hadici...
rennka
28.12.11,08:36
CV mame v dome uz asi 8 rok a sme uplne spokojni. Zbernu nadobu mame v garazi, vyprazdnujeme ju podla potreby, tak asi raz za 1/2 al. 3/4 roka. Min. mesiac sme mali prvu "generalku", kedy nam firma cistila cely system. Napajanie mame na viacerych miestach, takze nie je problem sa kamkolvek dostat. Dokonca s nim vysavame aj auto na dvore. Ja len doporucujem.
rennka
28.12.11,08:39
Este doplnim: vzduch vychadza jednym centralnym otvorom (ved je to CV) na vonkajsej stene domu.
lujza.j
28.12.11,08:41
kto nevyskúša nepochopí:) a ja ho pritom nevlastním ja ho iba používam...
alltracboy
28.12.11,09:41
tam kde zrovna vysávaš ti nemá odkiaľ vychádzať vzduch, lebo máš hadicu napasovanú v diere v stene:D zberný box je kdesik v garáži. dĺžka hadice je OK zmotkáš a odložíš, to že neťaháš za sebou tú "bambulu" tak to je super. humus bude časom asi v každej hadici... sak to ze bude humus. Ale pokial nemam problem klasicky vysavac komplet vycistit, a pripadne ponorit do sava, tak by ma zaujimalo ako sa cistia tie potrubia v stene kam sa nedostanes. ide o to ci niekomu to tahanie "bambule" prekaza..lebo mne ani nie.
Letko
28.12.11,09:46
Milí poraďáci,

otázka znela jasne, tak sa tu zbytočne nehašterte, či je lepší klasický alebo centrálny vysávač.
lujza.j
28.12.11,09:51
sak to ze bude humus. Ale pokial nemam problem klasicky vysavac komplet vycistit, a pripadne ponorit do sava, tak by ma zaujimalo ako sa cistia tie potrubia v stene kam sa nedostanes. ide o to ci niekomu to tahanie "bambule" prekaza..lebo mne ani nie.

ved sa opýtaj "rennky" tá píše že jej robili údržbu;) tak bud rád... ja to v byte s "bambulou" prežijem-musím, nič iné mi nezostáva. ale do domu som jednodznačne za centrál....:D
bob the builder
10.02.12,22:45
určite hovorila o vysávaní ? :))
bob the builder
10.02.12,22:46
To by ma tiež zaujímalo ...
bob the builder
10.02.12,22:50
a čo iné sa tu rieši ??
bob the builder
10.02.12,22:56
Otvory na hadicu sú hermeticky uzavreté čo znamená že humus v rozvodoch ti vadiť nemusí. Pri otvorení otvoru sa vysavač zapne takže eventualny smrad a bakterie idu smerom z bytu von.
Oproti klasickemu vysavacu nevyri prach, nehuci, komfortnejsia manipulacia a navyse vsetok humus co povysava nenavratne odprevadi z bytu prec. A to asi nedokaze ani jeden z klasickych ani s tou najdokonalejšou filtráciou.
Jozef500
01.03.12,12:17
To je zase moda, ze roboticke vysavace... nepovysava to rohy a kuty, teda presne to kde sa najviac drzi prach. aj tak to musite obcas prebehnut s normalnym vysavacom lebo ten robot aj tak poriadne nepovysava ani koberec. Je to len take hladkanie. Ja mam centralny vysavac. Vyhoda je ze aj ked centralne vysavace nemaju nejaku extra vymakanu filtraciu (co je vyhoda, ze nemusite menit predrazene HEPA filtre) vyfukuju odsavany vzduch mimo budovy, takze maximalne vhodne pre alergikov.
SamuelSK
01.03.12,12:31
Nie kazdy ma cas kazdy den vysavat dom :)
Jeden znamy je alergik a ma ten vysavac a pochvaluje si ho.
Super vec, ked clovek zapne - pride z prace a je v relativne cistom prostredi.
Sam som alergik, ale nechcel by som zit v dokonale cistom prostredi - pretoze raz pojdem na navstevu niekam, kde je trochu prachu a skapem.

Tieto hracky su suce zbytocne, ale potom by sa dalo argumentovat, ze aj automaticka pracka je zbytocna, ved nase babky prali rucne, naco vsetko automatizovat :)
drozdm
01.03.12,18:26
jeden známy mi vravel..mam umyvačku riadu už 21 rokov a funguje bez poruchy stale...samozrejme myslel svoju manželku :D ..ja tiež niesom zastancom automatizacie všetkeho a všade ale napr.taky centralny vysavač sa mi zda byť velmi dobra vec, roboticky by som asi nechcel a aj tie robotokosačky ma akosi desia,,raz ked by som si lahol na travnik aby mi to prešlooi hlave
Helik3
21.06.12,04:27
veru, toto je to naj, čo som doposiaľ vyskúšala. kvapnete trošku vône do vody, ktorá cirkuluje v zbernej nádobe, a je to nádhera po celom dome...