yontek
22.01.09,15:03
Dobry den,

mam v plane zacat podnikat v oblasti sluzieb ako Agentura. Jedna sa o poskytovanie sluzieb - skolení a poradenstva. K tým skoleniam - mam lektorov opravnenych ministerstvom na vykonávanie odbornych skolení. Naklady budu asi (leasing auta, prenajom priestorov, technika - videoprojektor, dajaka elektronika, mobily,vyplaty zamestnancov alebo SZČO )... Zaujíma ma :

1. je pre mna vyhodnejsie byt s.r.o. ktora je platcom DPH alebo SZČO kedze niektore firmy z ktorymi budem spolupracovat su tiez platcovia DPH?

2. Je pre mna výhodnejsie mat jednotlivých lektorov ako a)zemestnancov alebo b) oni sam su SZČO a pracuju pre mna dodavatelsky...?

Dakujem.... :-)
marina8
22.01.09,15:04
z mojej vlastnej skusenosti by som povedala: s.r.o.,platca DPH a nikoho nezamestnavat, lektori nech su na zivnost
a seba mas vyrieseneho? budes mat zivnost popri s.r.o.?
alebo ako konatel si budes platit iba zdravotku? alebo budes vo svojej firme na 1/2 prac. uvazok pri plnych odvodoch?
yontek
23.01.09,08:43
a seba mas vyrieseneho? budes mat zivnost popri s.r.o.?
alebo ako konatel si budes platit iba zdravotku? alebo budes vo svojej firme na 1/2 prac. uvazok pri plnych odvodoch?

Nad tym tiez rozmyslam a radím sa.... takze poprosím aj teba tvoj postoj kedze pracujes ako uctovnik a budes vediet urcite viac ako ja :-) Ja som rozmyslal ze zrejme zamestnam sam seba..... ale co je vyhodnejsie? mat aj zivnost? alebo pracovat na 1/2 prac. uvazok?
marina8
23.01.09,18:01
ak chces, mozes mi poslat na maja10@centrum. tvoju situaciu
teda ako si na tom teraz, ci zivnost mas, odkedy bude s.r.o. a tak a ja ti poslem naspat ako by to mohlo vyzerat:)