bobot
08.06.05,10:21
Dobry den, prosil by som o odpoved na tuto otazku:

Vyvazam tovar do CR, nie som platitel dane. Odberatel je registrovany v CR ako platitel dane.

1. Moja faktura bude o.i. obsahovat udaj Cena vratane DPH (napr. 10 000 Kc)

2. Cesky odberatel si vypocita 19% dane, dan zaplati, v danovom priznani si uplatni odpocet dane (t.j. vysledkom bude zaplatena-vratena=nula)

3. Tovar dalej predava konecnemu spotrebitelovi napr, so 100% ziskom, t.j. 20 000Kc, plus 3 800 Kc, ktore nasledne odvadza ako dan v CR.

Je to takto spravne?
Dakujem.
Johanka
08.06.05,10:42
Je to dobré, ale: ty ako neplatiteľ DPH nesmieš(!) uvádzať na faktúre " cena s DPH " . A prečo ťa tak zaujíma, aké má povinnosti český odberateľ v ČR? Ak je v ČR zákon o DPH taký ako u nás ( čo myslím je), tak český odberateľ si nemôže odpočítať daň na vstupe, lebo ty nie si v členskom štáte dodávateľa identifikovaný pre daň a tým nie sú splnené všetky podmienky pre intrakomunitárne dodanie tovaru.
bobot
08.06.05,11:08
Johanka, aka teda bude formulacia na fakture - cena bez dane asi tiez nemoze byt. Je dobre pripisat formulku Dodavatel nie je platitelom dane?
Pokial ide o dan, ktoru si nemoze odpocitat odberatel v CR, ked citam nas par.11 (asi podobne v CR), tak ju asi ani nema platit, lebo ja nie som platitel dane.
Mylim sa?
Johanka
08.06.05,11:33
Ty by si vobec nemal používať tlačivá faktúr, kde je spomínaná DPH, uviesť na faktúru, že nie si platiteľ DPH nie je na škodu. Ak predpokladáme, že máme rovnaký zákon ako v ČR a nie je to dodanie tovaru podľa § 11 logicky mi vychádza, že v ČR daň neplatí.

Bolo by dobré, keby sa ešte niekto vyjadril.