Viťka
22.01.09,16:58
Dobrý večer prajem. Počula som, že existujú kvapky na vysoký očný tlak bez konzervačných látok. Existujú však vraj len v zahraničí. Chcela by som sa opýtať, či niekto nevie, v akej krajine a aká je ich cena, prípadne ich názov a ďalšie informácie. Ďakujem.
delonka
23.01.09,12:05
viťka,
mam glaukom, beriem Cosopt a tyzden uz aj Travatan., /VOT mi neklesol,tak mi pridala dr. ten Travatan/.

mozes mi prosim napisat viac o tom co myslis tym bez konzervacnych latok? viem čo to znamena v potravin.,ale v tomto pripade mi to nie je jasne., dcera nasla na internete,ze Travatan patri medzi najnovsie lieky na liečbu glaukomu, ale ma velmi vela vedlajsich aj neziaducich ucinkov., dost ma to vyplasilo, aj niektore mam, ale asi je dolezitejsie dostat tlak dole...
Zita5
24.01.09,13:50
S očnými kvapkami nemám ešte skúsenosť ,ale pri preventívnej prehliadke u očného lekára zistili hraničnú hodnotu VOT .Absolvujem teraz vyšetrenia , či sa nepotvrdí glaukóm , alebo vylúči . Neviem , problém s očami mám .
Ale , ja by som sa Vás chcela spýtať , ako dlho trvalo vyšetrenie pokiaľ Vám stanovili diagnózu .

Ja som bola prvý krát na perimeter pravého oka 19.12. 2008 a vtedy mi dala termíny ďalších vyšetrení a to 2.2 2009 , 23.3.2009 a 29.4.2009 .

Priznám sa , že sa desím tých dátumov , a nechce sa mi veriť , aby ochorenie na glaukóm zisťovali skoro 5 mesiacov .Je to vôbec možné ?
delonka
26.01.09,07:22
zita5,

tie terminy sú.... neviem nájst ani priliehave slovo na to., ked glaukom poskodi ocny nerv je to už natrvalo, skus si pozriet slovenske a aj ceske stranky o zelenom zakale.,

alebo si daj do googlu glaukom, ja som sa takto dozvedela najviac o svojej chorobe

je pravda,že s očami mam problem od 9 rokov,ale naivne som si myslela, ze ked uz mam na oku sedy zakal, ze tam nemozem dostat aj zeleny zakal.,ale dostala som.,

Zita5,odkial si? v bratislave je jedina lekarka, nestatna amobulancia, ktora ma pristroje, najnovsie na meranie ocneho tlaku.,

pocitujes este nejake ine zmeny v ociach? bolest, zahmlievanie?
BXLmiami
26.01.09,09:36
Tie termíny su také,ako dovoľuje Vaša poistovna.Volá sa to limity.Bohužiaľ.
Zita5
26.01.09,10:33
zita5,

tie terminy sú.... neviem nájst ani priliehave slovo na to., ked glaukom poskodi ocny nerv je to už natrvalo, skus si pozriet slovenske a aj ceske stranky o zelenom zakale.,

alebo si daj do googlu glaukom, ja som sa takto dozvedela najviac o svojej chorobe

je pravda,že s očami mam problem od 9 rokov,ale naivne som si myslela, ze ked uz mam na oku sedy zakal, ze tam nemozem dostat aj zeleny zakal.,ale dostala som.,

Zita5,odkial si? v bratislave je jedina lekarka, nestatna amobulancia, ktora ma pristroje, najnovsie na meranie ocneho tlaku.,

pocitujes este nejake ine zmeny v ociach? bolest, zahmlievanie?

Ohľadne glaukomu som už preštudovala na internete veľa toho . Rozmýšľam , že si nájdem v BA nejaké očnú kliniku , kde predpokladám za poplatok sa vyšetrenie skráti a možno budem kľudnejšia resp. v prípade potvrdenia glaukómu , nasadia hneď liečbu , ale pri takomto zdĺhavom vyšetrení u nás môžu človeku skôr uškodiť.

Pociťujem zmeny .....strašnú únavu očí , občas tupú bolesť s pridaním bolesti hlavy a čo je najhoršie a som z toho smutná ....že sa mi už pár krát stalo , hlavne zavčasu rána , keď som stala z postele ...že som na nejaký okamih nevidela na ľavé oko ....potom sa to upraví ....ale tie desivé pocity v pár sekundách sú hrozné /netrvá to dlho ako pár sekúnd/.Počas dňa som to ešte nepocítila .
Zita5
26.01.09,10:38
Tie termíny su také,ako dovoľuje Vaša poistovna.Volá sa to limity.Bohužiaľ.

Čo k tomu dodať , možno zmeniť poisťovňu , ale kde je záruka , že tá druhá ZP bude lepšia ......myslím že záruku nám nedá nikto .
BXLmiami
26.01.09,10:44
Tak postup by mal byť taký,že naklušete do ZP a budete trvať na tom,aby určili lekára,ktorý Vás vyšetrí skor,lebo ak to neurobia a vy budete mať následky na očiach,budete ich žalovať.Najlepšie písomne.Pretože kým toto pacienti nezačnú robiť,nič sa nepohne.Vy tlačíte na lekárov a lekári to väčšinou spravia na svoj ukor.Ale o týchto veciach rozhoduje poistovna a malo by to tak začať fungovať,že ona Vám zaistí odborníka.A ked nezaistí,bude zodpovedná,za to čo sa zmrvilo.
Zita5
26.01.09,11:30
Tak postup by mal byť taký,že naklušete do ZP a budete trvať na tom,aby určili lekára,ktorý Vás vyšetrí skor,lebo ak to neurobia a vy budete mať následky na očiach,budete ich žalovať.Najlepšie písomne.Pretože kým toto pacienti nezačnú robiť,nič sa nepohne.Vy tlačíte na lekárov a lekári to väčšinou spravia na svoj ukor.Ale o týchto veciach rozhoduje poistovna a malo by to tak začať fungovať,že ona Vám zaistí odborníka.A ked nezaistí,bude zodpovedná,za to čo sa zmrvilo.

Myslíte , že sa máme naučiť správať ..tak lepšie voči poisťovni ? ;):)
Ak môžem poprosiť , do koľkých dní by sa mala poisťovňa vyjadriť v takom prípade , že pacient , teraz nemyslím len mňa , ale všeobecné by použil taký postup , ako uvádzate vyššie ?
BXLmiami
26.01.09,12:19
Určite ano,tam platíte peniaze a to je inštitucia,kde zabezpečuju Vašu zdravotnu starostlivosť.Pokiaľ ste všetci ticho,nemaju dôvod čokoľvek meniť a nám odpovedia-máte limit v poriadku.Pričom práve teraz beží rokovanie medzi ZP a lekármi a limity sú hlavná tema.Ide ma vychytiť ked sa niečo natoľko predlžuje až sa to dostane do telky a hovorcovia poistovní vyhlásia magickú vet-Keby to bol lekár odôvodnil,boli by sme to bývali zaplatili.Čerta starého je to naučená výhovorka.Jedno je ale tváriť sa že o ničom neviem a druhé doporučeným dopisom vziať na seba zodpovednosť.Mali by odpovedať ako každý iný urad.A mali by Vám určiť lekára,alebo pracovisko,ktoré vyšetrenie urobí skôr a oni mu to zaplatia.Držim prsty.
Zita5
26.01.09,12:30
Určite ano,tam platíte peniaze a to je inštitucia,kde zabezpečuju Vašu zdravotnu starostlivosť.Pokiaľ ste všetci ticho,nemaju dôvod čokoľvek meniť a nám odpovedia-máte limit v poriadku.Pričom práve teraz beží rokovanie medzi ZP a lekármi a limity sú hlavná tema.Ide ma vychytiť ked sa niečo natoľko predlžuje až sa to dostane do telky a hovorcovia poistovní vyhlásia magickú vet-Keby to bol lekár odôvodnil,boli by sme to bývali zaplatili.Čerta starého je to naučená výhovorka.Jedno je ale tváriť sa že o ničom neviem a druhé doporučeným dopisom vziať na seba zodpovednosť.Mali by odpovedať ako každý iný urad.A mali by Vám určiť lekára,alebo pracovisko,ktoré vyšetrenie urobí skôr a oni mu to zaplatia.Držim prsty.


Ďakujem za radu . Skúsim to a potom sa napíšem , ako som pochodila .
delonka
26.01.09,14:20
Zita5,
viem si predstavit tvoje pocity., v bratislave je nestat.amb., dr.Koutunova Silvia, tel.č. 0905 638 795., ma zmluvy aj s poistovnami., bez znamosti by som bola aj ja cakala na vysetrenie mesiac, skus jej povedat o priznakoch a aky termin si dostala inde.,

su potrebne cca tri vysetrenia okrem merania VOT - OCT, HRT a GDX, vysledok ti povie ihned.

oci su velmi dolezite a potrebne, to ti urcite nemusim hovorit, dolezite je absolvovat vysetrenie a potom bojovat s administrativou, od augusta m.r. mam uz nejake skusenosti, vzdy som bola optimista, ale "psi hlas do neba nejde".,

drzim palce
Maya1
30.06.09,16:09
Ďakujem za radu . Skúsim to a potom sa napíšem , ako som pochodila .
ahoj, aj ja mám podobný problém (myslím zdravotný) a chcela by som vedieť , ako to celé dopadlo. Môžeš napísať? Ďakujem.:)
janka7858
29.03.10,19:58
Musím reagovať, sestra má glaukóm, okuliare maá od osem rokov a nikdy jej očný lekár nemeral očný tlak, lekár už nepracuje....ale mám otázku, myslíš že sestra už nemá glaukóm????ten je už na vždy, takže nepomôže odpoveď,,,že niekoho zažalujem, lebo mi niečo urobil,,,,,toto sa nedá liečiť, ani operovať, len udržiavať....
janka7858
29.03.10,20:03
Toto nie je o poisťovni, ale o lekároch, nie je lekár akko lekár,,,,,len poisťovňa Vám žiadného lekára nenájde, musíte si ho nájsť Vy,,,,aj my sme to tak mali, dokonca tvrdili, že nejde vyrobiť kontaktnú šošovku s 13 dioptriami, našli sme očného lekára, ktorý dokázal zohnať výrobcu,,,,,je to o ľuďoch, a lekároch, o ich prístupe.....v Bratislave je súkromnú klinika, CMO, MUDr. František Veselý, doporučujem ho.
Zita5
30.03.10,12:25
ahoj, aj ja mám podobný problém (myslím zdravotný) a chcela by som vedieť , ako to celé dopadlo. Môžeš napísať? Ďakujem.:)

Ja som až dnes nakukla do tejto témy.
Ja sa stále liečim na glaukóm a vlastne aj budem až do konca môjho života . Zatiaľ sa mi to stabilizovalo, chodím riadne na kontrolu a kvapkám si do očí kvapky 2x denne-ráno a večer do každého oka .
Už konečne necítim tú strašnú únavu očí , ktorú som pripisovala z PC .
Ale sa to dosť zavčasu zachytilo , takže teraz som poslušná pacientka,vôbec ma ani vo sne nenapadlo v živote,že ja budem mať glaukóm.
Čo sa týka poisťovne som nevybavovala nič . Nejako som bola trpezlivá.
V máji idem na nejaké sono , kde si priplácam 40 Euro a tam by mi mali zmerať aj rohovku , lebo ten očný tlak mi stále kolíše.

To je zatiaľ všetko .
Môj odkaz pre všetkých , nikdy nepripisujte únavu očí z pozerania do PC .Treba navštíviť očného a dať sa vyšetriť .:)
evulik1
07.03.11,17:02
ja si tiež kvapkám Travatan .
Hrúbku rohovky meraju preto lebo aj hrúbka rohovky má vplyv na tlak.