apo
22.01.09,18:01
Špecializovaná firma prostredníctvom Česmadu vyfakturovala vyhotovenie a dodanie tachografovej karty.

Faktúra je vystavená na odberateľa, ktorým je vodič a nie jeho zamestnávateľ. Údajne sa to inak nedá. Zamestnávateľ príde o odpočet DPH a domnievam sa, že ani do daňových výdavkov nie je možné zahrnúť takúto faktúru.

Zdá sa mi to divné. Prosím aké máte skúsenosti?

Ďakujem.

apo
ZuzanaP
23.01.09,06:03
apo
23.01.09,09:48
Ďakujem za linky.

Ja som hľadal v dani z príjmu a tam o tachografovej karte nebola otvorená téma. Čo sa týka DPH tam je to jednoznačné, že nie je možný odpočet, a čo je zle je to že dodávateľ napred zoberie platbu poštovou poukážkou čím zruší priestor pre tlak na prepracovanie faktúry.

Čo sa dá robiť. Ale je to nesprávne nakoľko aj faktúra z autoškoly by mala byť vystavovaná na vodiča, ale keď firma objedná autoškolu pre zamestnanca tak je aj vyfaktúrovaná na firmu.

apo
ZuzanaP
23.01.09,09:54
Ja som to dala ako nedaňový výdavok, aj keď by sa dalo polemizovať, lebo kartu dostane ku konkrétnemu tachografu (ak sa nemýlim) a ten je vo vlastníctve firmy. U nás išlo o sumu cca 750 Sk, tak som to veľmi neriešila, lebo konateľ súhlasil so zaradením výdavku medzi nedaňové. Ale opačný názor by som privítala.