martinala
08.06.05,12:44
Môže si podnikateľský subjekt prenajať byt za účelom archívnych priestorov ? Stačí, ak to bude v zmluve ošetrené takouto formuláciou ?

ďakujem
martina
Zita5
08.06.05,10:47
Pokiaľ to bude preukázateľný prenájom , že firma má toľko dokladov , že sa musí s archívom presťahovať do prenájmu , predpokladám , že má kopec dokladov ,tak áno , ale ako špekuláciu by som neodporúčala .
Jana Acsová
08.06.05,10:48
Môže si podnikateľský subjekt prenajať byt za účelom archívnych priestorov ? Stačí, ak to bude v zmluve ošetrené takouto formuláciou ?

ďakujem
martina
A nie je potrebné vyňať byt z "bytového fondu" - mení sa účel jeho využitia?
Zita5
08.06.05,10:50
A nie je potrebné vyňať byt z "bytového fondu" - mení sa účel jeho využitia?
Podľa mňa byt prestáva plniť účel na aký bol kolaudovaný a mení účel použitia na archív . Tým pádom je to spojené s behačkami po úradoch a je to zmena účelu užívania . Treba dodržiavať ustanovenia stavebného zákona . O to horšie , že tam bude halda papierov . Hasiči si prídu na svoje .
martinala
08.06.05,10:51
Na rovinu : ubytovanie pre konateľa ... ale skladových priestorov skutočne nemáme. Myslíš, že kontrolóri by to mohli aj fyzicky preveriť, či sa to skutočne využíva ako archív ?
Zita5
08.06.05,10:52
Už asi sama dobre vieš , že podľa zákona kontrolóri majú právo kontrolovať aj okrem iného archív . Takže ....
Zita5
08.06.05,10:54
Martinala , práve preto som moju odpoveď ako prísp.č. 2 mierila na to , že to tvoje na rovinu som vycítila .
Jana Acsová
08.06.05,10:54
Na rovinu : ubytovanie pre konateľa ... ale skladových priestorov skutočne nemáme. Myslíš, že kontrolóri by to mohli aj fyzicky preveriť, či sa to skutočne využíva ako archív ?V daňových nákladoch nevybavíš byt. Podľa môjho názoru, ak chceš niekedy tvrdiť, že máš v byte archív, tak si to musíš vybaviť, tak ako bolo vyššie uvedené.
A že konateľ býva v archíve - to je predsa sranda. Veď papiere treba strážiť a zabezpečiť podľa Zákona o archívoch a registratúre ...(či ako sa volá)http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
accad
08.06.05,10:54
Ak by prišli v čase, keď budete o takomto priestore účtovať ako o prenájme na archív, je tu pravdepodobnosť veľmi veľká, že budú chcieť urobiť fyzickú obhliadku.
Zita5
08.06.05,10:56
Bude sranda , keď tam nájdu konateľa spať a potom sa už môže predstaviť ako strážnik archívu !!!


Ale nie to iba srandujem , nedaj sa prosím Ťa nahovoriť na niečo , čo smrdí .
Jana Acsová
08.06.05,10:56
Bude sranda , keď tam nájdu konateľa spať a potom sa už môže predstaviť ako strážnik archívu !!!Dúfam, že ozbrojený.http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
martinala
08.06.05,10:59
Správne uvažujem, keď uvažujem takto ? : tú povinnosť okolo vyňatia z bytového fondu a podobné behačky má vlastník bytu, teda ten, kto ho prenájíma, že ? ja v podstate riskujem iba fyzickú kontrolu, ano ?
Zita5
08.06.05,11:01
Správne uvažujem, keď uvažujem takto ? : tú povinnosť okolo vyňatia z bytového fondu a podobné behačky má vlastník bytu, teda ten, kto ho prenájíma, že ? ja v podstate riskujem iba fyzickú kontrolu, ano ?

Áno ten kto prenajíma mení účel užívania ale so vzájomnou spoluprácou firmy , ktorá tam bude nájomcom .
martinala
08.06.05,11:01
Takže upozornila som konateľa na všetky dôsledky takejto zmluvy a rozhodnutie nechávam na ňom ...
martinala
08.06.05,11:02
Zitka, ďakujem za starostlivosť a aj ostatným za rady.
martina
pegot
27.06.05,05:31
Mohol by mi niekto pomoct a zaslat mi vzor zmluvy na prenajom nehnutelnosti (bytu)? Vopred sa ospravedlnujem, ak som tento prispevok poslal do nespravnej diskusie. Ako sa v takejto zmluve dá sa oddelit časť za prenájom a časť na spotrebu energii, ktorá by sa nemala zdanovať? Ďakujem.