Joana206
22.01.09,18:22
Živnostník mi odovzdal faktúru za prácu v Rumunsku. Faktúra je vystavená na celý mesiac, uvedený je len počet hodín. Zaujíma ma ako mu môžem vystavovať cesťáky, keď tam išiel služobným autom. Nemá totiž ani doklad o ubytovaní a nemal tam ani zabezpečenú stravu. Môžem teda vystaviť cesťáky na celý mesiac len za základe tejto faktúry? ďakujem
Zita5
22.01.09,17:53
Živnostník mi odovzdal faktúru za prácu v Rumunsku. Faktúra je vystavená na celý mesiac, uvedený je len počet hodín. Zaujíma ma ako mu môžem vystavovať cesťáky, keď tam išiel služobným autom. Nemá totiž ani doklad o ubytovaní a nemal tam ani zabezpečenú stravu. Môžem teda vystaviť cesťáky na celý mesiac len za základe tejto faktúry? ďakujem

Prečo sa chcete s vystavovaním cesťákov zaťažovať Vy. Však ak tam pracoval , tak on si sám musí vystaviť CP .On sám musí vedieť , ktoré dni pracoval a kde bol ubytovaný .....a uplatniť si z uvedeného cestovné náhrady a stravné .
Joana206
22.01.09,17:58
Pretože to je môj manžel, ináč by som sa na to vykašlala...prosím o radu aby som nespravila nejakú chybu...
tuta
27.01.09,11:06
mimotemy


Pretože to je môj manžel, ináč by som sa na to vykašlala...prosím o radu aby som nespravila nejakú chybu...


:D:D:D:D
Johanka
27.01.09,11:11
Živnostník mi odovzdal faktúru za prácu v Rumunsku. Faktúra je vystavená na celý mesiac, uvedený je len počet hodín. Zaujíma ma ako mu môžem vystavovať cesťáky, keď tam išiel služobným autom. Nemá totiž ani doklad o ubytovaní a nemal tam ani zabezpečenú stravu. Môžem teda vystaviť cesťáky na celý mesiac len za základe tejto faktúry? ďakujem
Akým služobným autom ? Čo tým myslíš ?
Čo sa týka pracovných ciest daňovníkov s príjmami podľa § 6 ods.1 a 2, postupuješ podľa § 19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov.