size
08.06.05,13:09
V money chcem zamestnancovi preplatiť starú dovolenku ale neviem ako, lebo mi to neodpočíta s nároku na dovolenku. Ako to mam urobiť?
uko
08.06.05,11:10
veď ale dovolenku môžeš preplatiť len keď končí PP
Jura
08.06.05,11:35
S cieľom zachovania a plnenia hl. účelu dovolenky, regenerácie prac. sily, ZP
umožňuje poskytnutie náhrady mzdy za nevyčerpanú dovolenku len v prípade
skončenia PP - pozri § 116
size
08.06.05,11:42
Vžiadnom prípade nemôžem dovolenku preplatiť, keď si ju zamestnanec nevybral? a zamestnavateľ s tým súhlasí
uko
08.06.05,11:44
zákon s tým nesúhlasí. môže si ju preniesť do ďalšieho roka a vtedy musí prednostne vybrať tú starú. popísalo sa o tom aj tu v porade. skús hľadať
size
08.06.05,11:45
dakujem. Ja som na porade nova a este mam problem s vyhladavaním. Dakujem
uko
08.06.05,11:48
keď vieš zadať tému a písať príspevok, určite ti to nebude robiť problém. na hornej lište máš možnosť vyhľadať, alebo celkom na spodu tejto strany sú podobné príspevky. veľa štastia. a pozor na to - na porade sa stáva človek závislý
size
08.06.05,11:57
Objavila som len dnes poradu a to mas pravdu a ani som sa nenazdala a uz je davno po obede. Keby si ma nebol upozornol na zavislost neviem dokedy by som tu sedela. Najhoršie je ked niečo najdem a idem od tial preč a už to opätovne neviem najsť.
Nataly
04.11.05,14:39
Ja potrebujem preplatiť dovolenku zamestnancovi pri ukončení PP, kde to zadám na
výplatnom lístku?
Atreides
04.11.05,18:01
Dovolenku preplatite jednoducho. Zadate novu platnost udajov a o pocet preplatenych dni, znizite dovolenkovy narok.
Nataly
05.11.05,19:29
Tomuto nerozumiem. Viem ako zadať novú platnosť údajov, ale neviem ako sa to prejaví na výplatnej páske.
Atreides
06.11.05,08:57
Na vyplatnej paske sa to neprejavi nijako. Iba sa znizi pocet dni dovolenky. A to predsa chceme.

Nie som mzdar, tak Vam neviem poradit presne, ale ak chcete aby sa zo sumy preplatenej dovolenky neplatilo poistne tak ju date do "Prijimov mimo poistneho" ak sa ma platit poistne aj dan tak ju mozete dat do "Odmien".
Manual
06.11.05,09:03
Na vyplatnej paske sa to neprejavi nijako. Iba sa znizi pocet dni dovolenky. A to predsa chceme.

Nie som mzdar, tak Vam neviem poradit presne, ale ak chcete aby sa zo sumy preplatenej dovolenky neplatilo poistne tak ju date do "Prijimov mimo poistneho" ak sa ma platit poistne aj dan tak ju mozete dat do "Odmien". Ako neplatilo poistné ? A čo povieš prípadnej kontrole zo SP alebo ZP ? Pokrčíš plecami ? Oni ti to potom stejne zrátajú v penále. Alebo budeš mať šťastie že neprídu.
Pekný deň želám...:)
Nataly
06.11.05,09:28
Musí sa to preplatiť na výplytnej páske. Zamestnanec dostal výpoveď k 31.10. Odrobil plný mesiac a má nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky, t.j. 3 dni. Neviem Kde zadať tie 3 dni.
Manual
06.11.05,09:35
Musí sa to preplatiť na výplytnej páske. Zamestnanec dostal výpoveď k 31.10. Odrobil plný mesiac a má nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky, t.j. 3 dni. Neviem Kde zadať tie 3 dni. Neviem ako ťa program pustí, ale daj mu tam aj tú dovolenku čo nečerpal aby ju mal zaplatenú. A v mzdovom liste to budeš mať OK a firma mu nebude nič dĺžna. Dúfam že je to jasné
Manual
06.11.05,09:37
Neviem ako ťa program pustí, ale daj mu tam aj tú dovolenku čo nečerpal aby ju mal zaplatenú. A v mzdovom liste to budeš mať OK a firma mu nebude nič dĺžna. Dúfam že je to jasné DAj to normálne náhrada za dovolenku ako keby ju čerpal
ALDA
06.11.05,09:46
Tomuto nerozumiem. Viem ako zadať novú platnosť údajov, ale neviem ako sa to prejaví na výplatnej páske.
V MRP je na preplatenie dovolenky riadok. V akom programe robíš mzdy?
A na výplatnej páske to musí byť jasné:preplatenie dovolenky!
Atreides
06.11.05,09:59
Poradaci vy asi presne necitate co pisem. Pisal som ze NIE som MZDAR tak neviem!!!


Dal som Vam na vyber. Takze ak sa ma platit poistne aj dan, dajte to do odmien - dokonca tam mate aj prazdne policko kam mozete napisat "preplatenie dovolenky". To je vyriesene ohladne sumy.

Dni je potrebne znizit v naroku presne tak ako som pisal skor.
Manual
06.11.05,10:05
Poradaci vy asi presne necitate co pisem. Pisal som ze NIE som MZDAR tak neviem!!!


Dal som Vam na vyber. Takze ak sa ma platit poistne aj dan, dajte to do odmien - dokonca tam mate aj prazdne policko kam mozete napisat "preplatenie dovolenky". To je vyriesene ohladne sumy.

Dni je potrebne znizit v naroku presne tak ako som pisal skor. Ber to tak, že my čítame dobre, len keď nie si mzdár, tak nedávaj návod ako by sa to možno dalo spraviť, lebo ak sa toho chytí niekto čo ešte len s mzdami začína a urobí to podla teba tak si narobí problémy. Neber to osobne, to je môj názor.
Atreides
06.11.05,10:12
Ehm. To ze nie som mzdar este neznamena, ze neviem dobre technicky poradit.

Co sa pri preplateni dovolenky odvadza, musi kazdy mzdar ovladat!!! Je to predsa jeho praca. A kedze som dal na vyber, myslim ze to je OK.

Dobre ale ked poznas iny postup velmi rad si ho tu precitam ;-)
Manual
06.11.05,10:16
Ehm. To ze nie som mzdar este neznamena, ze neviem dobre technicky poradit.
Dobre ale ked poznas iny postup velmi rad si ho tu precitam ;-) Technicky možno ano, ale aby to bolo v zmysle platného zákona. Asi bude najlepšie prečítať si zákon, ten platí pre každého ako má postupovať....
Pekný deň želám...
Atreides
06.11.05,10:25
Ok, vzdavam sa. Nabuduce radsej neuverejnim nic, kym si nebudem na 100% isty. Ale aj tak mam pocit, ze vybrat si z dvoch moznosti tu spravnu zvladne aj priemerny mzdar.
Nataly
07.11.05,15:50
DAj to normálne náhrada za dovolenku ako keby ju čerpal
Aj to som skúšala, ale mi to ponížilo odrobené pracovné dni. Naozaj vidím riešenie dať to formou odmiem. ale všetkým ďakujem za rady
SOME
08.11.05,11:30
Ja potrebujem preplatiť dovolenku zamestnancovi pri ukončení PP, kde to zadám na
výplatnom lístku?
V záložke Odpracované sú náhrady a pod sviatkami, dovol... je volné okienko:
napíšeš tam "nevyčerpaná dovolenka" počet dní a priemer ručne.

Nič to nenaruší a všetky odvody a dane budú vypočítané automaticky a správne.
Janka6685
10.11.05,14:00
Ak pri ukončení pracovného pomeru preplácam nevyčerpanú dovolenku, zahrnie sa táto suma do hrubej mzdy? Teda sa z tejto sumy budú platiť odvody aj daň?

Ďakujem
Janka6685
11.11.05,09:17
Môžte mi to, prosím, potvrdiť konkrétnym paragrafom? Je to preto, že je to náhrada mzdy, ako sa píše v §116 ods. 3 Zákonníka práce a táto náhrada sa započítava do hrubej mzdy?
IVEB
05.10.08,11:40
V záložke Odpracované sú náhrady a pod sviatkami, dovol... je volné okienko:
napíšeš tam "nevyčerpaná dovolenka" počet dní a priemer ručne.

Nič to nenaruší a všetky odvody a dane budú vypočítané automaticky a správne.


Ak to takto spravím , tak mi program automaticky poníži odpracované dni o dni preplatenej dovolenky a to nie je správne. Poradíte ako to urobiť v Money S3? V iných programoch s tým nemám žiadny problém , pretože ak ukončím so zamestnancom pracovný pomer , automaticky sa ma pýta či chcem aj preplatiť zvyšnú dovolenku .
Pru
09.10.08,11:36
Mohol by mi niekto poradiť s 6 dňovým prac. časom. V karte zamestnanca ho mám nadstavený, ale keď robím mzdu mi ráta len 5 dňový. ďakujem
Peterika
10.10.08,16:00
V záložke Odpracované sú náhrady a pod sviatkami, dovol... je volné okienko:
napíšeš tam "nevyčerpaná dovolenka" počet dní a priemer ručne.

Nič to nenaruší a všetky odvody a dane budú vypočítané automaticky a správne.


Ak to takto spravím , tak mi program automaticky poníži odpracované dni o dni preplatenej dovolenky a to nie je správne. Poradíte ako to urobiť v Money S3? V iných programoch s tým nemám žiadny problém , pretože ak ukončím so zamestnancom pracovný pomer , automaticky sa ma pýta či chcem aj preplatiť zvyšnú dovolenku .

V karte hrubá mzda sú korunové príplatky - pracovné prostredie,je tam voľné okienko:napíšeš tam nevyčerpaná dovolenka - počet hodín a sadzba=priemer dovolenky. Tam ti to naozaj nič neponíži, fondy sp aj zdravotky a daň budeš mať v poriadku.
Peterika
10.10.08,16:06
Mohol by mi niekto poradiť s 6 dňovým prac. časom. V karte zamestnanca ho mám nadstavený, ale keď robím mzdu mi ráta len 5 dňový. ďakujem

Skús si pozrieť v karte zamestnanca v kolónke
pracovná doba: napr. 4 hod/ denne
úväzok: 6 dní/týždeň

Potom by ti to malo rátať v poriadku
IVEB
11.10.08,11:53
vďaka za pomoc
Pru
13.10.08,09:22
Mám nadstavené hodiny: 6,33 a úväzok 6 dní. Ale keď si zadám pridať nový mesiac-výplatu, tak tam mi ráta 5 dňový týždeň, vždy to musím opraviť ručne.
Peterika
20.10.08,08:40
Mám nadstavené hodiny: 6,33 a úväzok 6 dní. Ale keď si zadám pridať nový mesiac-výplatu, tak tam mi ráta 5 dňový týždeň, vždy to musím opraviť ručne.
Pru, skús zavolať do cíglera- money , určite ti tam poradia.
Mne to pri 2,4,8,12 dennom prac. čase ráta dobre.


...........posúvam
Pru
04.11.08,10:55
zamestnankyňa má celú dovolenku ešte z tohto roka, môže sa jej preplatiť alebo ju musí vyčerpať?
drobeceva
04.11.08,10:58
zamestnankyňa má celú dovolenku ešte z tohto roka, môže sa jej preplatiť alebo ju musí vyčerpať?
Dovolenku z tohto roka by si mohla preplatiť jedine pri výstupe. Môže si ju preniesť do r. 2009
rena79
06.01.09,19:41
Ahojte!
Kde sa v money na karte zamestnanca sa presne pridáva dovolenka na ďalší rok? Nevyčerpanú dovolenku priráta automaticky?
timejka200
11.03.09,19:37
ak bol ukončený prac.pomer so zamestnancami k 30m12m2008 a ostali im ešte dovolenky z minulého roka ktoré ešte neboli vyplatené v poslednej výplate ako mám postupovať? ako im ich preplatiť? dá sa to nejak?
Elenmarta
16.06.09,07:40
Viem mi prosím niekto potvrdiť, vraj z preplatenej dovolenky zamestn.ktorá je na RD a požiadala o preplatenie dovolenky za r. 2008:confused: sa nesťahujú fondy do zdravot.poisť., a do soc. poisť. len úrazové, dosť tomu nerozumiem, čo vy na to?
eby
16.06.09,09:22
§ 113 ods.2 - ak si zamestnankyňa nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalndárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej zamestnávateľ poskytne po skončení materskej aelbo rodičovskej dovolenky.
ivka70
16.06.09,09:35
Viem mi prosím niekto potvrdiť, vraj z preplatenej dovolenky zamestn.ktorá je na RD a požiadala o preplatenie dovolenky za r. 2008:confused: sa nesťahujú fondy do zdravot.poisť., a do soc. poisť. len úrazové, dosť tomu nerozumiem, čo vy na to?

Dovolenku zo zakona nemozes preplatit okrem ukoncenia PP, len to, co je nad ramec 20 dni
a nie je vycerpane do konca nasledujuceho roka.

Na MD dovolenka neprepada, len sa posuva /aj niekolko rokov pri retazovych materskych/