layla
23.01.09,09:02
Ahojte! Viem, ze sa tu o paypal popisalo uz vela ale ja mam konkretny problem.
V pondelok som sa zaregistrovala na paypal.com. Vcera som vlozila to stvormiestne cislo co som mala na vypise, ale stale mi tam vypisuje ze na ucte mam 0eur. nespravila som niekde chybu???:confused: Za odpovede vopred dakujem.
depi
23.01.09,09:19
Ahoj layla,

myslim, ze by to malo byt v poriadku. PayPal ti neukaze sumu, ktoru mas na ucte v banke, ale iba tu ktoru mas na "PayPalackom ucte", to znamena, ze ak ti niekto posle peniaze na PayPal tak sa Ti tam objavia. Tie si potom budes moct nasledne nechat poslat spat na ucet vo svojej banke.
layla
23.01.09,20:45
Depi dakujem! A ak budem chciet ja niekomu poslat peniaze plati to iste ako pri prijimani penazi??? som z toho uplne mimo...
depi
23.01.09,20:59
Ak budes chciet poslat peniaze, ale ich este nemas na PayPal ucte, tak vdaka tomu ze mas k nemu priradeny svoj bankovy ucet tak sa strhnu z tohotu uctu.

Cize PayPal tu bude zohravat akehosi "prostrednika", ma to velku vyhodu najma v tom, ze nemusis napr. kazdemu e-shopu davat svoje udaje o kreditke, tie ma len PayPal a ten umozni platbu.
xaver
24.01.09,17:06
Podla mojich skusenosti PayPal nestrha peniaze zo slovenskeho uctu formou inkasa ako by mohlo vyplynut z depi-ho odpovede, ale vykona platbu prostrednictvom platobnej karty.

PayPal balance (zostatok na PayPal ucte) mozes mat nulovy, avsak ked budes prostrednictvom PayPal-u platit tretej strane (napr. internetovemu obchodu), tak ti PayPal realizuje platbu prostrednictvom tvojej platobnej karty. Ak nemas zadanu platobnu kartu, tak budes potrebovat mat kladny PayPal balance v potrebnej vyske, co dosiahnes napriklad tym ze ti na tvoj PayPal ucet posle niekto iny peniaze (z ineho PayPal uctu).

Presne ako depi pise, PayPal je sprostredkovatel tvojej platby, podobny kartovym spolocnostiam (Visa, MasterCard, Dinners Club a pod.)
kabul
25.01.09,16:31
Ako je to teraz z PayPal? Je možne platby už aj príjmať?
depi
25.01.09,16:41
kabul - ano je to uz mozne nejaky ten piatok.
kaps
05.02.09,10:08
Ak budes chciet poslat peniaze, ale ich este nemas na PayPal ucte, tak vdaka tomu ze mas k nemu priradeny svoj bankovy ucet tak sa strhnu z tohotu uctu.

Cize PayPal tu bude zohravat akehosi "prostrednika", ma to velku vyhodu najma v tom, ze nemusis napr. kazdemu e-shopu davat svoje udaje o kreditke, tie ma len PayPal a ten umozni platbu.
Depi a kde sa dá PayPal stiahnuť.
layla
05.02.09,12:03
kaps, Paypal sa nestahuje, musis sa zaregistrovat na www.paypal.com (http://www.paypal.com)
Fero11
30.03.09,09:38
Chcel by som si tiez zriadit konto na paypale, (niesom bohvieaky anglictinar) ale najprv zhanam o tom viac info. Mam ucet vo vub a cital som, ze na paypal konto mi nestaci debetna karta, ale musi byt embossovana karta (ze vraj to je taka karta, z ktorej cislo vycnieva). zatial som v banke nebol, ale cital som, ze v banke sa za vydaj takejto karty plati a taktiez je tam rocny poplatok. (moze to niekto potvrdit ? prip. funguje paypal aj s debetnou kartou ?)
Cez paypal by som chcel € hlavne prijimat, ale samozrejme obcas aj nieco poslat (viem, ze ak prijimam, tak je tam poplatok asi 0,3$ + 3% zo sumy alebo tak nejak).
Uctuje si paypal aj za vedenie uctu?
inga26
30.03.09,10:15
na paypale ti plati aj virtualna WISA WebStandart od VUB, rocny poplatok je 3,32 € . len neviem ci sa ti to neodrazi aj na mesacnom poplatku. to uz zalezi od toho aky mas ucet a ako ho mas nastaveny.
Fero11
30.03.09,12:30
myslis ucet v banke ? mam osobny ucet
inga26
30.03.09,13:43
ano v banke, napr. pri flexiucte sa ti zvysuje poplatok v zavislosti od poctu vybranych sluzieb a produktov. pri osobnom ucte asi ostava poplatok na rovnakej urovni, to si zistis v banke.
na paypale sa mozes registrovat s embosovanou kartou (21,58€/rok) alebo s virtualnou (3,32€/rok)
mozno niekto vie aj o inej moznosti...
layla
01.04.09,16:40
Tak uz som si celkom na ten paypal zvykla, ALE zas mam jeden problem. Kupila som na ebay vec v hodnote 2215 dolaror, ale moj denny limit na karte je 1000€ a tym padom nemozem uhradit sumu. Predajca mi povedal, ze nie je problem uhradit to na 2x, cize jeden den 1107,50dolarov a takisto aj druhy den. Len neviem ako mam pri tom postupovat :confused: Nemal by mi predajca poslat nove dve faktury??? Prosim poradte, dakujem.
proracing
10.04.09,10:24
Urcite netreba dve faktury, len ju zaplat na dvakrat. Ked predajca obdrzi celu sumu, urcite Ti tovar potom posle...
Fero11
10.04.09,16:00
ano v banke, napr. pri flexiucte sa ti zvysuje poplatok v zavislosti od poctu vybranych sluzieb a produktov. pri osobnom ucte asi ostava poplatok na rovnakej urovni, to si zistis v banke.
na paypale sa mozes registrovat s embosovanou kartou (21,58€/rok) alebo s virtualnou (3,32€/rok)
mozno niekto vie aj o inej moznosti...
Takze mam flexi ucet a nieco o virtual visa som si precital na http://www.vub.sk/show.asp?category=378 takze asi to objadnam
Fero11
13.04.09,14:44
Chcem sa este opytat. na nete v roznych diskusiach ludia pisali, ze im paypal funguje aj s debetnymi visa kartamy. ja mam debetnu, ale maestro. Nechcem riskovat pri zadavani cisla, preto sa pytam
inga26
14.04.09,06:46
na debetnu maestro zabudni, pri registracii na paypal potrebujes zadat trojmiestne kontrolne cislo, ktore ma embosovana alebo virtualna. na tvojej maestro sa to trojcislo (CVV2) nenachadza. tym padom ju k uctu na paypale neprida.
xaver
14.04.09,11:19
Uctuje si paypal aj za vedenie uctu?
PayPal si za vedenie uctu neuctuje nic. Spoplatnene su vsetky prevody, ktore su z platobnych kariet uzivatelov PayPal-u a vecsina prevodov medzi kontami na PayPal-e. Taktiez su spoplatnene prevody z jednej meny na druhu (asi 2% zo sumy) a nie je mozne si nechat na Slovensko zaslat peniaze v inej mene ako EUR, takze najvyhodnejsie je prijimat platby v EUR.
xaver
14.04.09,11:24
Takze mam flexi ucet a nieco o virtual visa som si precital na VUB.SK takze asi to objadnam
PayPal ucet (account) sa da overit aj s prostrednictvom platobnej karty vydavanej mBank (to k beznemu alebo k sporiacemu uctu), a kedze ich poplatky su nulove, vratane nuloveho poplatku za kartu, tak je to celkom lacna alternativa.
Fero11
21.04.09,07:20
Este sa opytam, ci moze posielat na paypal peniaze aj osoba, ktora nema paypal konto vytvorene.
xaver
28.04.09,05:45
Este sa opytam, ci moze posielat na paypal peniaze aj osoba, ktora nema paypal konto vytvorene.
Zial, ak ma PayPal ucet otvoreny osoba s adresou na Slovensku, moze prijimat platby len od inych majitelov uctov PayPal, resp. ak chce prijat platbu od niekoho kto PayPal ucet nema, musi si tento niekto PayPal ucet najprv otvorit a az potom moze posielat platbu.
Fero11
28.04.09,05:52
Dakujem xaverovy za help (icq). Konto mam uz zalozene a mozem ho vyuzivat. Sice na overenie som cakal cca3 dni, ale aj to sa uz podarilo
dik xaver