Darana
08.06.05,13:42
Chcela by som sa opýtať niekoho, kto už mal kontrolu z IP, že čo všetko od Vás žiadali - na čo všetko sa mám pripraviť. Čo všetko mám mať založené pri zamestnancoch, či mám evidovať výplatné pásky a podobne, teda všetky drobnosti čo ich budú zaujímať.
Vopred vďaka
blondy
08.06.05,12:12
Ja som mala práve včera kontorlu z IP. Prišli preukázali sa preukazmi a prekontrolovali zamestnancov, ktorí boli v práci podľa občianskych preukazov a následne potom aj prebehli pracovné zmluvy a prihlášky do SP či sú všetci načas prihlásení. A keďže všetko bolo OK, spísali zápis a odišli. Jasné že pásky predsa musiš evidovať(teda archivovať) aj všetko ostatné týkajúce sa miezd a personalistiky.
Ala
08.06.05,12:27
Niektorí klienti mali taktiež kontrolu z IP, prebehlo to tak isto ako píše blondy, ale u niektorých ani tie pracovné zmluvy nechceli, len sa pýtali odkedy majú uzatvorený PP.
Výplatné pásky ich vôbec nezaujímajú.
Paula
08.06.05,12:36
Mali sme pred rokom na základe udania jednej zamestnankyne (neskôr to chcela stiahnuť, ale IP nedovolil). Všetko bolo na strane zamestnávateľa v poriadku. Pozerali aj výplatné pásky, prac. zmluvy, dohody, doklady o tom, že zamestnanci sú oboznámení a priebežne školení ohľadom bezpečnosti práce, dochádzkové listy...to všetko za aktuálny rok a predchádzajúci rok. V rámci jednoho z bodov udania ich zaujímalo aj poskytovanie stravovania, resp. poskytovanie str.poukážok.
Darana
09.06.05,06:05
Ja som mala práve včera kontorlu z IP. Prišli preukázali sa preukazmi a prekontrolovali zamestnancov, ktorí boli v práci podľa občianskych preukazov a následne potom aj prebehli pracovné zmluvy a prihlášky do SP či sú všetci načas prihlásení. A keďže všetko bolo OK, spísali zápis a odišli. Jasné že pásky predsa musiš evidovať(teda archivovať) aj všetko ostatné týkajúce sa miezd a personalistiky.
To bola kontrola z IP? Lebo mne takáto kontrola prišla z ÚP z oddelenia kontroly. Oni kontrolovali presne to čo hovoríš. Ja som však mala na mysli, že čo presne musím mať založené a archivované aby som to mala v úplnom poriadku pri jednotlivých zamestnancoch. Výplatné pásky vôbec nearchivujem, mám ich v PC - vôbec som nevedela, že je to povinné, to nestačia mzdové listy, veď je to to isté-tie isté údaje, nie?
laci71
22.05.09,05:55
uz 5mesiacov nedostavam zakladny plat ani pasky .zaobera sa stym inspektorat ci zbytocne by som nahlasil??
veronikasad
22.05.09,06:00
uz 5mesiacov nedostavam zakladny plat ani pasky .zaobera sa stym inspektorat ci zbytocne by som nahlasil??
a pracovnú zmluvu máš podpísanú ?