KacenkaXX
23.01.09,09:57
Ahojte poradaci,

prosim nemate niekto nejaky vzor zmluvy o spolupraci medzi dvomi zivnostnikmi?
Preluskavam temy porady uz dva dni a coraz dalej ma to zacina desit, chcem zmluvu spravit spravne...
Som zivnostnicka a iny zivnostnik pre mna vykonava montazne prace.
A zas naopak, ja pre neho vykonavam administrativne prace (v mojich priestoroch, na mojom pocitaci...). Teda sa jedna o dve samostatne zmluvy.

Dakujem za kazdu radu.
Infarkt
23.01.09,09:18
Môžeš sa napríklad riadiť §269 a násl. Obchodného zákonníka...

http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#hore

Nejaký vzor skús pohľadať v tlačivách a dokumentoch na Porade, alebo ti v prípade záujmu pošlem mailom, to čo používam ja... ;)
KacenkaXX
23.01.09,09:42
Dakujem, to by mi velmi velmi pomohlo :) Poslem mail do sukr.spravy.
V tlacivach som hladala,ale take, co by sa mi hodilo, som nenasla.
RENATAF
19.03.09,06:32
mohli by ste mi prosím preposlať vzor zmluvy o spolupráci
ďakujem veľmi pekne
prajem pekný deň
RenataF
akh
27.03.09,15:51
Ahojte!Chcem vás poprosiť kto mate ten vzor zmluvy o spolupráci dvoch živnostníkov prepošlite mi ju.Ďakujem za ochotu.akh
jana č.
27.03.09,16:27
Prosím o radu - ak má živnostníčka otvorený maloobchod, plánuje otvoriť veľkoobchod aj internetový predaj. Je pre ňu východnejšie veľkoobchod otvoriť na manžela ako živnostníka, alebo je to jedno a zamestnať ho ako zamestnanca. Neviem tu nájsť k tomu odpoveď. Ďakujem.
veronikasad
27.03.09,16:40
Ahojte!Chcem vás poprosiť kto mate ten vzor zmluvy o spolupráci dvoch živnostníkov prepošlite mi ju.Ďakujem za ochotu.akh
Nájdeš v tomto príspevku :


http://www.porada.sk/314645-post11.html
akh
28.03.09,09:24
Ďakujem za radu.Ešte upresním o čo ide.So synom máme rovnaké živ.listy.Chceme pracovať na jednej pokladni(imbis)a dávať daňové 50 na 50.A ešte kde to všade treba ohlásiť.Pekný deň.
Zita5
28.03.09,09:42
Ďakujem za radu.Ešte upresním o čo ide.So synom máme rovnaké živ.listy.Chceme pracovať na jednej pokladni(imbis)a dávať daňové 50 na 50.A ešte kde to všade treba ohlásiť.Pekný deň.

Ja som mala dobré tušenie od začiatku , že o čo tu asi pôjde ;)
Prikladám Vám link
http://www.porada.sk/t76660-zdruzenie-fo-suhrn-tem.html

Prikladám aj dokument od poraďáčky lenkak, je síce staršieho dátumu , ale podstata združenia je tá istá . Len treba k tomu prispôsobiť aj nové znenia zákonov a Postupov JU .
akh
28.03.09,15:51
Zita5-TO JE ONO,TO JE ONO.Ďakujem.
janecka59
01.04.09,19:27
napište si zmluvu o združení,zaevidujte ju na daňovom úrade a stači vám viesť jedno učtovníctvo ,to si podeľte % /kto koľko % bude vlastniť /a každý odovzdá sam zaseba daňové z rozdelením prijmov a výdavkov podľa zmluvy kto koľko % má
eliod
10.04.09,09:12
Tiež by som Ťa chcel poprosiť ,či by si mi tiež nemohol preposlať
zmluvu o spolupráci dvoch živnostníkov možno mi bude inšpiráciou.
Vopred Ďakujem a prajem príjemné Veľkonočné sviatky
KacenkaXX
10.04.09,11:35
Tiež by som Ťa chcel poprosiť ,či by si mi tiež nemohol preposlať
zmluvu o spolupráci dvoch živnostníkov možno mi bude inšpiráciou.
Vopred Ďakujem a prajem príjemné Veľkonočné sviatky


V prispevku c.7 je prilozena zmluva. Ak mi cez sukromnu spravu posles mail, tak poslem moju zmluvu :)
ivec25
26.04.11,14:09
Ahoj, aj ja Ťa chcem poprosiť o zaslanie tvojej vypracovanej zmluvy. Ďakujem
standa82
03.05.11,08:31
Dobrý deň, môj manžel je SZČO - práca na LKT,ťažba dreva. Má pilčíka, ktorý je tiež SZČO - len píli. Môj manžel nafaktúruje celú sumu za vykonanú prácu na seba a potom sa časť z peňazí prefaktúruje tomu druhému podľa ústnej dohody. Lenže v poslednej dobe sa tomu pilčíkovi nechce chodiť do práce a manžel je z toho na nervy.. Jeden deň mu povie že ide, na druhý deň nepríde. Môj manžel by chcel s ním uzatvoriť nejakú zmluvu, ale takú aby tam boli aj sankcie za nedodržanie lehoty dokončenia práce,.... Viete mi prosím Vás poradiť? Ďakujem
Apha
05.05.11,17:30
Ahojte, moholi by ste mi niekto poslať vzor zmluvy so živnostníkom, ktorý má vykonať zatepľovacie práce pre s.r.o.? prosííííííííím :-(
Economic
06.05.11,18:55
Ahojte, moholi by ste mi niekto poslať vzor zmluvy so živnostníkom, ktorý má vykonať zatepľovacie práce pre s.r.o.? prosííííííííím :-(

Ak sa podarí priložiť..
drowney
24.07.11,10:04
Prosím vás, táto zmluva o spolupráci sa týka len dvoch živnostníkov, alebo je možné ju použiť aj medzi dvomi s. r. o. - čkami?
Chcela by som totiž odoberať tovar od istej českej spoločnosti a predávať ho tu na Slovensku. Môžem použiť túto zmluvu alebo zmluvu o dielo?
Prosím o radu.

Ďakujem :-)
Silka
20.08.11,17:27
Dobrý deň,
môžete mi prosím poslať niekto vzor zmluvy o spolupráci medzi 2 živnostníkmi? Veľmi by mi pomohlo, dakujem :-) (sisa991092@azet.sk)
mak
09.02.13,09:40
Dobrý deň, prosím vie mi niekto poslať zmluvu so sprostredkovaní alebo spolupráci medzi dvomi živnostníkmi - finančnými agentami.
ďakujem, veľmi pekne ďakujem
matoga
16.02.13,15:54
Dobrý večer poraďáci, mal by som jednu otázku. Akou zmluvou vyriešiť predaj maloobchod kde majiteľ obchodu (právnická osoba-platca DPH), ktorý predáva teraz, pôjde na PN alebo asi preruší živnosť a v tej istej prevádzke bude predávať iná fyzická osoba SZČO-neplatca DPH ? Čítal som viaceré články na porade a neviem jednoznačne zaradiť, či by to mohla byť zmluva o spolupráci, alebo by bola potrebná zmluva o združení ? Vďaka za reakcie
Uličný Lukáš
10.03.13,11:38
mohli by ste aj mne preposlať ten vzor o spolupráci
zdinka
01.09.13,07:22
Ahojte, potrebovala by som nejaký návrh zmluvy o spolupráci dvoch živnostníkov. Ak môžte pošlite mi to mailom. Ďakujem
l.tajomny
12.06.16,07:46
Ahoj boli tu dva odkazy na zmluvu o vzájomnej spolupráci medzi dvoma živnostníkmi, jednu som vyklikol... Žiaľ omylom som z toho vyšiel a neviem tie dva odkazy vo Worde najst
Prosim môže ma navigovať
Dakujem
veronikasad
12.06.16,08:25
Vo viacerých príspevkoch tejto témy máš priložené rôzne typy zmlúv
http://www.porada.sk/314645-post11.html
l.tajomny
12.06.16,08:29
Ďakujem ... aha ta v tomto odkaze...presne tam to bolo
srdečná vďaka
pekny zbytok víkendu

LT