slnenko
23.01.09,10:57
Pekný dník,
hladám firmu na dodanie plastových okien...vie mi niekto poradiť spolahlivú firmu v okrese Senica???:)
marina8
23.01.09,18:08
nie je to sice z okresu Senica, ale mozno by stalo za to nehcat si vypracovat ponuku aj s cestovnymi nakladmi a porovnat s firmami v okoli Senica. Ja mam od nich okna, boli dodane pomerne rychlo oproti dodavke od inych firiem, ktore mali dodaciu lehotu 6 tyzdnov a boli este aj drahsi
ww.pkplast.sk
KacenkaXX
23.01.09,19:03
Ahoj, pracujem vo firme na plastove okna. Sme sice z Trnavy, ale pokial to nie je len nieco velmi malicke, tak chodime vselikam. Radi spravime cenovu ponuku :)
KIKA16
25.01.09,07:51
Som mimo Senice, ale minulý rok som tiež menila okna. Na stránke 123dopyt som zadla požiadavku, udala odkial som a mail. Začali mi chodiť mailom ponuky, ktoré som potom porovnávala. Tiež som si zistila firmy v meste a oslovila som ich priamo (cez ich stránku, či telefonicky). Zistila som si, na čo si pri výbere okien dať pozor. Nakoniec som sa rozhodla pre okna spoločnosti Slovaktual. Boli drahšie, ale bola som presvedčená, že výrazne kvalitnešie. Presvedčilo ma stredové tesnenie v profile, čo zabezpečuje zatekaniu až do 2100 Pa (bez neho do 600 Pa). Myslím, že spoločnosť má zastúpenie aj v Senici. Je to slovenský výrobca. Nechcem robiť reklamu, len odpovedať. Zatiaľ som spokojná ale okná testujem prvú zimu. Skús www.slovaktual.sk
slnenko
25.01.09,10:38
dakujem Vám všetkým za poskytnuté info
Lenka1979
25.01.09,11:05
Najprv si treba zistiť referencie tej-ktorej firmy, ktorá vyrába plastové okná, lebo predajcov je vééééľmi veľa, ale výrobcov menej. Každý môže napísať do reklamy čo chce, ale skúste nech Vám to,čo napíše dokáže ukázať aj na výrobku,ktorý častokrát "dovnútra" mnohí nevidíte.
nina1975
25.01.09,14:00
My mame dobru skusenost so slovenskou firmou Novaplast, slovenska vyroba./najblizsie zastupenie k Vam je asi v BA, ale snad to nebude pre nich problem prijst/ Na byte mame okna uz druhu zimu a su ok. Co sa tyka objednavky aj montaze boli ochotni a rychly. nina
alternativa
03.02.09,15:44
Mam prosbu na vsetkych, urcite na KacenkuXX : ake parametre by mali mat plastove okna v panelaku na schodisku a v pivnicnych priestoroch? Aka je ich optimalna kvalita v tychto priestoroch? Co si vsimat v ponukach? Dakujem za odpovede
kero64
03.02.09,17:47
Na byte mám okná od Slovaktual a spokojnosť maximálna. Mám ich už tretí rok a všetko je o.k. Avšak až čas ukáže kvalitu. Ťažko povedať, čo bude o desať, či dvadsať rokov.
KacenkaXX
03.02.09,22:24
Ahoj, je velmi tazko povedat, ake parametre treba. Z mojho hladiska by som odporucila co najviac kvalitne, nechceme predsa, aby sa okna casom ohli, ovisli a aby cez ne fucalo. Aj ked je to len na schodisku, z chodby ide chlad do bytu. Standard je momentalne 5 komor a mikroventilacia, koeficient prestupu tepla U = 1,1 W/m2.K, stredove tesnenie je urcite dobre - zvysuje tepelnoizolacne vlastnosti okna, chrani kovanie pred vplyvmi pocasia, zabezpecuje vysoku vodotesnost a neprepusti ziadne necistoty. Treba si vsimat vystuze - mali by byt okolo celeho okna a dostatocne hrube. Steny komorok nie rovne, ale sikme, posobia proti torznemu toceniu. Do tychto priestorov by som asi nedavala okna s vlepenym sklom, tazko sa to meni, ak sa sklo rozbije, ale zas z hladiska bezpecnosti je to fajn. Z hladiska tepla je dobra aj viackomorova podkladova lista s tesnenim. Teply ramik obmedzuje tepelne straty a znizuje moznost vzniku kondenzatu na spodnej casti skla, no asi na chodbove okna je to uz dost draha zalezitost, ten by som si dala domov :)
KacenkaXX
03.02.09,22:25
Ahoj, je velmi tazko povedat, ake parametre treba. Z mojho hladiska by som odporucila co najviac kvalitne, nechceme predsa, aby sa okna casom ohli, ovisli a aby cez ne fucalo. Aj ked je to len na schodisku, z chodby ide chlad do bytu. Standard je momentalne 5 komor a mikroventilacia, koeficient prestupu tepla U = 1,1 W/m2.K, stredove tesnenie je urcite dobre - zvysuje tepelnoizolacne vlastnosti okna, chrani kovanie pred vplyvmi pocasia, zabezpecuje vysoku vodotesnost a neprepusti ziadne necistoty. Treba si vsimat vystuze - mali by byt okolo celeho okna a dostatocne hrube. Steny komorok nie rovne, ale sikme, posobia proti torznemu toceniu. Do tychto priestorov by som asi nedavala okna s vlepenym sklom, tazko sa to meni, ak sa sklo rozbije, ale zas z hladiska bezpecnosti je to fajn. Z hladiska tepla je dobra aj viackomorova podkladova lista s tesnenim. Teply ramik obmedzuje tepelne straty a znizuje moznost vzniku kondenzatu na spodnej casti skla, no asi na chodbove okna je to uz dost draha zalezitost, ten by som si dala domov :)


pardon, spominany prispevok bol pre alternativu :)
alternativa
04.02.09,06:21
Dakujem, Kacenka, ozvem sa.
Prorok
12.02.09,13:28
Pošlite mi súkromnú správu, spravím vám cenovú ponuku a posúdite pre a proti. Ponúkam len Nemeckú kvalitu. Elegantné oblé krídlo. Najbelší profil s vysokým leskom so stavebnou hĺbkou 82 mm, prestup tepla profilového systému SL 76 -U=1,3Wm2.(sklo a rám spolu) Masívne výstuže, možnosť použiť sklá až do šírky 48 mm, 5 komorový systém SALAMANDER, tento plast nezožltne ako tie v iných krajinách montované.
Aj pre seba a rodinu volím túto alternatívu.