rumcajz
23.01.09,13:03
Dobry den,chcel by som sa spytat,ked som pocas celeho roka neplatil dane z prijmu ale platil som si doplnkove dochodkove sporenie,ci je nejaka moznost,ze by som tieto peniaze ziskal od statu, hoci aj cez manzelku.Dakujem velmi pekne,Peter
Tweety
23.01.09,12:08
Dobry den,chcel by som sa spytat,ked som pocas celeho roka neplatil dane z prijmu ale platil som si doplnkove dochodkove sporenie,ci je nejaka moznost,ze by som tieto peniaze ziskal od statu, hoci aj cez manzelku.Dakujem velmi pekne,Peter Otázka je nejasná.Čo chceš získať od štátu?
Milan Benka
23.01.09,12:08
Dobry den,chcel by som sa spytat,ked som pocas celeho roka neplatil dane z prijmu ale platil som si doplnkove dochodkove sporenie,ci je nejaka moznost,ze by som tieto peniaze ziskal od statu, hoci aj cez manzelku.Dakujem velmi pekne,Peter


Máte nejaké príjmy ?
Lianka
23.01.09,13:10
Rozumiem tomu tak, ze nemal, ziadne prijmy, ale chcel by si uplatnit odpocitatelnu polozku podla § 11, ods. 4 - dochodkove sporenie. Pyta sa, ci si nemoze tuto jeho odpocitatelnu polozku uplatnit manzelka, kedze on nemal ziaden prijem.

Moja odpoved: Nemoze.

Pozri ale § 11, ods. 3 - uplatnenie nezdanitelnej cast zakladu dane na manzelku/manzela. V tejto suvislosti si dovolim upozornit, ze "vlastny prijem" neznamena len zdanitelny prijem.
rumcajz
26.01.09,09:25
Rozumiem a akujem velmi pekne,zelam Vam pekny den