Zavrieť

Porady

Upraviť

Hlavné

Odkazy medzi Erika-ežka a Leila

3 Odkazy a pochvaly

  Inak daňoví poradcovia majú o tejto problematike z účtovného pohľadu asi toľko informáciíí, koľko si sama vygoogliš, nič sa od nich nedozvieš (skusenosti dalsej osoby, ktorí oslovili až 3 poradcov, a ani jeden im nepomohol)

  V zásade, ak nemáte nejaké špeci účtovné prípady, tam vymenované v článku a nepotrebuješ riešiť oceňovacie rozdiely a goodwill, tak len prevádzaš zostatky. Zostatok ZI sa neprenáša, teda nespočítava sa ZI 1+ ZI 2, ale prevádzaš hospodárske výsledky minulých období, nato si urob analytiku v nástupníckej spoločnosti, ze to je HV zo zanikajucej spolocnosti. Povinnosť na DzMV - tiež nástupnícka spol. Kedze nebudes prevádzať ZI, tak ti vznikne rozdiel medzi aktívami a pasívami a ten zaúčtuješ na 413 - ako Vklady nezvysujuce ZI. Ak ťa niečo napadne, pýtaj sa :-)

  Aaaaaa, kedže sa nám dátum narodiek blíži, tak všetko NAJ, NAJ, NAJ
  Lenka
  Ahoj, zlúčenie máme chvalabohu šťastne za sebou, skusim poradiť, čo budem vedieť. My sme zlučovali 2 skoro " čisté " s.r.o., teda zanikajúca nemala ani majetok, ani pohladavky a zavazky, takze to bolo jednoduchsie. V zasade urcite platí, že za zanikajúcu spoločnosť zostavuje mimoriadnu závierku nástupnícka spoločnost. Tento link je veľmi fajn, nájdeš tam užitočné info : https://www.podnikajte.sk/pravo-a-le...locnosti.xhtml.
  Ahoj, čítala som tu že si sa pred dákym rokom pasovala so zlúčením firiem. Mňa to pravdepodobne teraz čaká ... ale konateľ mi tvrdí, že má on ako zanikajúca spoločnosť urobiť DP , podľa mňa keď to preberá - majetok aj záväzky nástupnícka spoločnosť, tak by mala prebrať aj podanie DP, DP z MV, povinnosti z pracovno-právnych vzťahov.... potrebovala by som poradiť od niekoho, čo tým už prešiel, ak by si bola ochotná ... Aj ak sa môžem opýtať, nástupnícka spoločnosť preberá aj daňové záväzky ??? Vopred ďakujem, budem rada ak poradíš ...
  PS: zhodou okolností kukám, že oslavujeme jeden deň narodky ... ja som tiež 20.12.
Odkazy od 1 po 3 z 3celkove